کد خبر: ۷۴۵۲۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
کد خبر : ۷۴۵۲۹۲۲

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از صدور ۵ سند تک برگی مالکیت اراضی کشاورزی در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی، در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،مهدی سرخوش مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: برابر پیگیری‌های صورت گرفته برای صدور اسناد کشاورزی در پاییز و زمستان سال ۱۳۹۸، تعداد ۵ فقره سند در اجرای طرح کاداستر از طریق هیئت حل اختلاف ثبت منجر به صدور اسناد کاداستری شد.

سرخوش ادامه داد: در راستای تسهیل در صدور اسناد اراضی کشاورزی تفاهم نامه‌ای فیمابین وزارت کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و‌املاک کشور در مورخه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ منعقد گردیده که در این راستا نیز اشخاص متقاضی به ادارات ثبت اسناد شهرستان‌ها در حال معرفی هستند.

 مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  اجرای پرشتاب این طرح را منوط به تامین اعتبار و حمایت دستگاه‌های اجرایی ذیربط عنوان کرد و گفت: اجرای طرح کاداستر (شناسنامه دار کردن زمین‌های کشاورزی) موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش اختلافات ملکی می‌شود.

سرخوش ادامه داد: تهیه و اجرای نقشه کاداستر اراضی کشاورزی منجر به یکپارچه‌سازی، سرمایه‌گذاری مفید، ایجاد بانک اطلاعات کشاورزی، بهره برداران و اراضی شامل (میزان سطح، موقعیت، پراکندگی، نوع مالکیت و منابع آب اراضی) و کمک به کنترل و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می‌شود.

سرخوش خاطر نشان کرد: طرح کاداستر اراضی کشاورزی بابهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه و اعتبارات ملی در ۶۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا شده است و به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی جامعی از وضعیت کشاورزی استان، این طرح در ۳۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز اجرا می‌شود.

این مسئول یاد اور شد: طبق تفاهم‌نامه فی مابین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان بسیج مهندسین سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، مقرر گردیده که این دو مجموعه از ظرفیت بسیج سازندگی در ادامه اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی استفاده و همکاری‌های لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ن م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ