کد خبر: ۷۴۵۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
کد خبر : ۷۴۵۳۲۴۵

دیپلمات ارشد روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در پیامی توییتری از ادعای مایک پمپئو در خصوص اتخاذ دیپلماسی در قبال ایران انتقاد کرد.

اولیانوف ادعای پمپئو درباره «سال‌ها دیپلماسی آمریکا» در قبال ایران را به سخره گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، ذوق زدگی وزیر خارجه آمریکا از درخواست شورای همکاری خلیج فارس در خصوص تحریم‌های تسلیحاتی ایران و ادعای اتخاذ دیپلماسی در قبال تهران را به سخره گرفت.

میخائیل اولیانوف در حساب شخصی خود در توییتر با درج پیام مایک پمپئو و با لحنی تمسخرآمیز نوشت: یک بیانیه غیرمنتظره: تلاش برای گسترش تحریم تسلیحاتی "پس از سال‌ها دیپلماسی". چه نوع دیپلماسی؟

این دیپلمات برجسته روس در ادامه به انتقاد از دیپلماسی آمریکا در قبال ایران در قالب «کارزار فشار حداکثری» پرداخت و نوشت: سیاست فشار حداکثری ارتباطی با دیپلماسی ندارد. واشنگتن مسئله محدودیت تسلیحاتی را از اواخر سال ۲۰۱۹ به راه انداخته، در نتیجه (تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران) ماه‌هاست (شروع شده) نه سال‌ها.

مایک پمپئو شب گذشته با ابراز خوشحالی از نامه اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در پیامی توییتری مدعی شد شورای امنیت باید بین مسلح کردن تروریست‌ها یا ایستادن در کنار کشور‌های خلیج فارس یکی را انتخاب کند. این در حالی است که این کشور خود بزرگ‌ترین حامی تروریست‌ها و به‌وجود آورنده داعش است.

پمپئو در این پیام نوشت: «نامه اعضای شورای همکاری به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران یک بیانیه برجسته بود. آمریکا این هفته یک قطعنامه برای تمدید تحریم‌های ایران ارائه خواهد کرد. شورای امنیت باید بین مسلح کردن تروریست‌ها یا ایستادن در کنار (کشورهای) خلیج (فارس) یکی را انتخاب کند.» 

گفتنی است «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس خواهان تمدید تحریم‌های تسلیحاتی متعارف در خصوص صادرات و واردات آن‌ها به ایران شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ