کد خبر: ۷۴۵۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
کد خبر : ۷۴۵۳۴۱۳
امیر سرتیپ شیخ:

معاون تربیت و آموزش ارتش گفت: دانشگاه افسری امام علی(ع) کانون تربیت فرماندهان و مدیرانی است که در دوران دفاع مقدس، عرصه جنگ و پشت صحنه آن را اداره می کردند.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ دوم علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی در گفت‌وگویی درباره تصویب اهدای پرچم و نشان فداکاری توسط فرمانده معظم کل قوا به دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این پرچم و نشان فداکاری نمایانگر رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های تمامی دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه به ویژه ۱۱۸۴ شهید دفاع مقدس، فرماندهان شهید و نقشی که فرماندهان دانش آموخته دانشگاه در فرآیند تثبیت و تکوین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند، است.

معاون تربیت و آموزش ارتش با بیان اینکه دانشگاه افسری امام علی (ع) تنها مکانی است که به دریافت نشان فداکاری و ایثار مفتخر شده است، افزود: اخیراً شاهد خلق صحنه‌هایی پرشور و اشتیاق در دانشگاه امام علی (ع) در مراسم باشکوه رونمایی از نشان فداکاری این دانشگاه بودیم و امیدواریم خدواند متعال توفیق دهد که در اندازه عنایت فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

او درباره وجه تمایز دانشگاه افسری امام علی (ع) با دیگر مراکز آموزشی گفت: این مرکز تنها دانشگاهی است که ۱۱۸۴ دانشجو و دانش آموخته شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده که در راه نظام، فداکاری کرده و در راه اعتلای کلمه حق شهید شدند.

امیر سرتیپ دوم شیخ تصریح کرد: این دانشگاه با دارا بودن سابقه بسیار طولانی از گذشته تاکنون تنها مرکز تربیت فرماندهان و مدیران کشور بوده که در عرصه‌های مختلف حاضر، در نیرو‌های مسلح شاهد فرماندهی و مدیریت جهادی این عزیزان بوده‌ایم.

معاون تربیت و آموزش ارتش خاطرنشان کرد: بنده از دانش‌آموخته‌های دانشگاه افسری امام علی (ع) بوده و افتخار دارم مدت مدیدی در این مکان دانشجویی و فرماندهی کردم و افتخار تربیت و آموزش دانشجویان، فرماندهان و مدیران در رده‌های مختلف سازمانی را داشته ام و امروز به عنوان یک سرباز به خود می‌بالم وقتی مشاهده می‌کنم، دانش آموخته‌های این دانشگاه در بدنه ارتش جمهوری اسلامی ایران سکان فرماندهی را در دست داشته و به خوبی راهبری می‌کنند.

او تاکید کرد: از دیگر افتخارات دانشگاه افسری امام علی (ع)، میزبانی افتخارآمیز ۳۶ مرتبه حضور فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در مراسم‌های مختلف است و در وصف عنایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به این دانشگاه همین بس که معظم‌له از این دانشگاه به عنوان «فیضیه ارتش» و «کانون علم وجهاد» یاد کرده‌اند.

امیر سرتیپ شیخ درباره نقش دانشگاه افسری امام علی (ع) در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این دانشگاه کانون تربیت فرماندهان و مدیرانی است که بایستی عرصه جنگ و پشت صحنه آن را اداره می‌کردند، لذا کلیه فرآیند‌های جنگ توسط فرماندهان تربیت شده این دانشگاه مدیریت شده و تربیت فرماندهان و مدیران کار ویژه این دانشگاه بوده و در سطح ملی برای تربیت مدیر و فرمانده صاحب سبک است.

معاون تربیت و آموزش ارتش با بیان اینکه دانشگاه افسری امام علی (ع) به عنوان الگو، مبنای سایر دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح است، گفت: این دانشگاه با داشتن منشور تربیت برای مدیریت فرآیند تربیت نسل جوان پیش قراول سایر دانشگاه‌های نظامی بوده و به عنوان مرجع تخصصی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ