کد خبر: ۷۴۵۳۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
کد خبر : ۷۴۵۳۵۹۳

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از ابراز همبستگی خود با ملت لبنان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از الجزیره، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی گفت با ملت لبنان در پی انفجار هولناکی که بندر بیروت را منهدم کرد، ابراز همبستگی می کند.

او همچنین گفت: سازمان ملل به حمایت از لبنان با تمامی ابزارهای ممکن در طول این حالت فوق العاده ادامه می دهد.

او در ادامه افزود: انفجار در زمانی دشوار و هنگامی که لبنان با دشواری های اقتصادی و تأثیرات اقتصادی کرونا مواجه است، اتفاق افتاد.

گوترش در ادامه افزود: از جامعه جهانی می خواهم به حمایت قوی تمامی نیازمندان در لبنان ادامه دهد.

وی ادامه داد: یک هواپیمای حامل ۲۰ تن لوازم بهداشتی از طرف سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در بیروت فرود آمد تا به هزار نفر از آسیب‌دیدگان ناشی از ضربات و هزار نفر نیازمند خدمات جراحی، کمک کند. در طی ساعاتی از این انفجار، هماهنگ کننده مقیم و هماهنگ کننده انساندوستانه برای لبنان ۹ میلیون دلار از صندوق بشردوستانه لبنان برای تامین نیاز‌های فوری آزاد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه افزود: روز جمعه، هماهنگ کننده امداد اضطراری مبلغ ۶ میلیون دلار دیگر از صندوق مرکزی واکنش اضطراری آزاد کرد. سازمان ملل متحد از صلیب سرخ لبنان و سایر شرکای خود در تهیه پناهگاه موقت برای خانواده‌های آواره حمایت می‌کند.

آنتونیو گوترش همچنین گفت: برنامه جهانی غذا آرد و گندم را برای نانوایی‌ها و آسیاب‌ها وارد کرده است تا در برابر کمبود مواد غذایی در سراسر کشور محافظت کند، با توجه به اینکه بندر، تنها سیلوی بزرگ غلات در لبنان بود. سیستم سازمان ملل متحد از طریق این شرایط اضطراری به پشتیبانی از لبنان به هر طریق ممکن ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ