کد خبر: ۷۴۵۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
کد خبر : ۷۴۵۳۶۸۲

رییس شورای اسلامی استان گفت: خبرنگاران مسئولان را به رعایت عدالت و توزیع عادلانه ثروت هدایت می کنند که بعد از سه قوه در کشور، می توان از رسانه ها به عنوان چهارمین قوه تاثیرگذار یاد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، مسعودی ریحان رییس شورای اسلامی استان درمراسم تجلیل از خبرنگاران افزود:خبرنگاران مسئولان را به رعایت عدالت و توزیع عادلانه ثروت هدایت می کنند که بعد از سه قوه در کشور، می توان از رسانه ها به عنوان چهارمین قوه تاثیرگذاریاد کرد.

او گفت: امروزه نقش اهالی رسانه در جریان سازی و هدایت افکاری عمومی بسیار مهم است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: این رسانه ها و خبرنگاران هستند که مردم را مطالبه گر و مسولان را پاسخگو می کنند و به همین خاطر باید توجه ویژه ای به رسانه ها و صاحبان قلم شود.

شهین باهر شهردارتبریز هم در این نشست شغل خبرنگاری را شغل نه بلکه عشق وعلاقه دانست و گفت:خبرنگاران با سختی‌ها و مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند .

او اظهارکرد:با توسعه تکنولوژی و وسایل ارتباطی، خبرنگاران جدیدی با عنوان شهروند خبرنگار شروع به فعالیت کرده اند که همین باعث شده کار خبرنگاران حرفه‌ای سخت‌تر و مهم‌تر باشد.

او با بیان اینکه در شرایط فعلی قطعا باید دقت در حوزه خبررسانی بیش از پیش باشد، افزود: امروزه مشکلاتی از جمله تحریم و مشکلات اقتصادی در کنار شیوع ویروس کرونا، شرایط سختی را به وجود آورده است که برای عبور از آن باید همه اقشار جامعه از جمله خبرنگاران کنار همدیگر باشند.

دبیری رییس شورای شهر تبریز هم در این نشست گفت: صحت صداقت عدالت و انصاف از مهمترین ارکان کار خبرنگاران است که باید به دور از جناح و سیاسی بازی به فکر اعتلای استان و شهر تبریز باشند.

او  افزود:خبرنگاران باید مستقل باشند و مسئولان نیز باید ظرفیت انتقادپذیری خود را افزایش دهند.

او بیان کرد: ما می‌خواهیم تمام اصحاب رسانه و خبرنگاران مستقل باشند و با نهایت دقت و صحت نسبت به انجام فعالیت‌های حرفه‌ای خود یعنی خبررسانی بپردازند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه رعایت عدل و انصاف در فرایند اطلاع رسانی یکی از مطالبات جامعه از خبرنگاران و اهالی رسانه است، افزود: خوشبختانه بیش‌تر خبرنگاران و اهالی رسانه این اصل را به درستی و خوبی رعایت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ