کد خبر: ۷۴۵۴۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
کد خبر : ۷۴۵۴۲۸۴

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از ثبت و شناسنامه دار شدن ۵۲۰ گروه جهادی در استان خبرداد.

هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: این گروه‌ها در سامانه ملی اطلس جهادی ثبت نام کرده اند و از ابتدای سال ۹۹ همه فعالیت‌ها و برنامه‌های آنان نیز در این سامانه ثبت و شناسنامه دار شده است.

او افزود: با این ثبت نام، امکان هدایت راهبری و نظارت بر عملکرد آن‌ها فراهم شده است.

هنری بیان کرد: این گروه‌های جهادی از ابتدای امسال و باتوجه به شیوع بیماری کرونا در بحث ضدعفونی کردن معابر، کنترل مبادی ورودی شهر و طرح پالایش سلامت همکاری بسزایی داشتند.


بیشتر بخوانید


مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به نیاز مردم به کالای بهداشتی ماسک ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری هزار ماسک در بیش از ۳۶ کارگاه توسط ۱۵۰ خیاط جهادی تولید و بین نیازمندان و مناطق محروم توزیع شده است.

هنری با بیان اینکه تاکنون ۹۲۳ گروه محله‌ محور در پایگاه‌های بسیج ساماندهی شده‌اند، تصریح کرد: در هر پایگاه بسیج حداقل یک گروه محله محور تشکیل شده و با شناسایی مشکلات و معضلات خانواده‌های محله خود در طول سال خدمت‌رسانی می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی استان در ادامه گفت: ایجاد کار گروه‌های تخصصی از جمله اهداف پیش روی جهاد سازندگی است تا در حوزه‌های مختلف از جمله گچ کاری، جوشکاری، بنایی، تعمیرات لوازم خانگی، و دیگر خدمات مهارتی به فعالیت بپردازند.

 او تصریح کرد: بخشی از اعتبارات گروه‌های جهادی از پروژه ‌های تفاهم یا قرارداد با دستگاه‌های اجرایی و بخشی دیگر توسط خیرین تامین می‌شود که در این جهت بیش از ۲ میلیارد تومان توسط خیرین پارسال جمع آوری شده است.

هنری گفت: امسال اردو‌های جهادی با محدودیت مناطق سفید و زرد در ایام تابستان به صورت موردی در مناطق محروم در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ