کد خبر: ۷۴۵۴۴۴۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر : ۷۴۵۴۴۴۳
فراهانی تأکید کرد؛

عضو شورای شهر تهران برای سومین بار در خصوص لزوم توجه به ایمنی بوستان‌ها، پارک‌های محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها به شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دویست و سی‌امین جلسه علنی شورای شهر تهران طی تذکری که تقدیم هیأت رئیسه شد، اظهار کرد: در نخستین دقایق صبح روز یکشنبه (۱۹ مرداد ماه) نوجوان ۱۴ ساله‌ای که در حال بازی سرمستانه پینگ پونگ با پدرش بود، هیچ گاه تصور نمی‌کرد که قرار است تا دقایقی دیگر کابوس مرگ بر شانه‌هایش بنشیند و قهقه‌های کودکانه‌اش جایش را به ضجه‌های پدر و مادر و خانواده‌اش بدهند. این ضایعه دلخراش را به خانواده داغدار این فرزند تهران تسلیت عرض می‌کنم و از حادثه پیش آمده متأثر و از شهرداری تهران گلایه‌مندم.


بیشتر بخوانید


او افزود: در این روز‌های گرم تابستانی تنها دلخوشی کم هزینه اکثر شهروندان تهرانی، حضور در بوستان‌ها و پارک‌های محلی است؛ حضوری که عدم توجه به ایمنی تجهیزات و فضای امن بوستان می‌تواند این شادی و دلخوشی را علی‌رغم زدن حادثه‌هایی اجتناب ناپذیر به کام خانواده‌ها تلخ کند.

فراهانی تأکید کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته ما شاهد بروز حوادثی همچون مرگ دلخراش فاطمه عزیز در پارک کوهسار منطقه ۱۵ تا شکستن دست پسر بچه‌ای در پارکی دیگر و اخباری تلخ‌تر بوده‌ایم، حادثه‌هایی که علتش را می‌توان در کوتاهی و کم کاری، ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحد‌های اجرایی شهرداری مناطق و نواحی دانست.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهمال در نگهداشت تجهیزات بوستان‌ها که گه گاه سبب ساز مرگ کودکان و نوجوانان عزیز و داغدار شدن پدر و مادری که برای سپری کردن لحظاتی شاد به بوستان‌های شهر رفته اند، افزود: این امر گناهی است نابخشودنی که ابراز تأسف و تسلیت من و شما همکاران عزیز نیز مرهمی بر این داغ نخواهد بود و تنها راه چاره ایمن ساختن بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهری است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت فراهم کردن فضایی امن و ایمن برای حضور شهروندان معزز تهرانی در بوستان‌ها و پارک‌های محلی در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شورا‌های اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به ایمنی بوستان‌ها، پارک‌های محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها» برای سومین بار به شهردار تهران تذکر می‌دهم.

او ادامه داد: جای تأسف است که علی رغم دو تذکر قبلی اینجانب در سال‌های ۹۷ و ۹۸ اقدام جدی در این زمینه برای پیشگیری از تکرار این حوادث ناگوار برداشته نشده است.

فراهانی تأکید کرد: بر همین اساس لازم است تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز حوادث و سوانح ناشی از عدم ایمنی تجهیزات و فضا‌های موجود در بوستان‌ها و پارک‌ها از طریق تشدید نظارت بر عملکرد پیمانکاران مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ