کد خبر: ۷۴۵۴۸۱۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
کد خبر : ۷۴۵۴۸۱۹

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران هدف از استقرار سامانه مدیریت دانش را مستندسازی در شرکت ملی حفاری عنوان کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مهدی عرشیان مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به اهمیت و رویکرد به مدیریت دانش در دنیا استقرار سامانه مدیریت دانش به منظور مستندسازی و به اشتراک گذاری تجارب سازمانی کارکنان در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه اجرای این طرح پس از فراخوان و طی مراحل قانونی، عقد قرارداد پژوهشی با دانشگاه شهید بهشتی صورت پذیرفت و برای اولین بار در شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران در شرکت ملی حفاری ایران اجرا خواهد شد، افزود: اجرای طرح مذکور جمع آوری و انتشار تجارب و دانش فنی کارکنان کاربرد دارد و کارکنان فعال از کارکنان غیر فعال از هم تفکیک و موجب ایجاد انگیزه بیشتر در میان کارکنان می‌گردد.

عرشیان اظهار داشت: فاز نخست پروژه شامل؛ بررسی شرایط و بلوغ سازمانی شرکت در زمینه مدیریت دانش و نصب نرم افزار از اردیبهشت ماه اجرا شد و در فاز بعدی پروژه نیاز به تعیین پایلوت جهت اجرای پروژه بود که با توجه به جمیع جوانب از جمله؛ صنعتی بودن، ایجاد ارزش افزوده قابل توجه از فعالیت‌ها و نیز سطح تحصیلات و تخصص بالا، مدیریت خدمات ویژه حفاری انتخاب گردید و امیدواریم از نتایج مثبت آن کل سازمان منتفع شود.

نوید نظافتی مجری طرح و نماینده دانشگاه شهید بهشتی در ادامه گفت: در سامانه مدیریت دانش هر شخص توانایی ثبت درس آموخته‌های خود را به نام خود دارد و همه کاربران یا کارکنان می‌توانند از درس آموخته‌های تایید شده همکاران خود مطلع شوند و از این طریق ضمن ایجاد انگیزش میان کارکنان، تلاش و فعالیت پرسنل دیده شده و ثبت می‌شود، ضمن اینکه از طریق این نرم افزار مدیریت‌ها ظرفیت‌های خود را بررسی و به این ظرفیت‌ها دسترسی خواهند داشت و به تجارب کارکنان امتیاز تعلق می‌گیرد.

علی دقایقی مدیر خدمات ویژه شرکت نیز در تشریح توانمندی‌های این مجموعه گفت: این مدیریت با تلاش کارشناسان و متخصصان در حال اجرای برنامه‌های خود است و با توجه به فعالیت‌های تخصصی متنوع با گستره جغرافیایی زیاد، نیاز به مستند سازی این فعالیت‌ها داریم.

او بیان کرد: در این پروژه اطلاعات و دانش کارکنان مستند سازی می‌شود و در سال‌های بعد مهندسان و کارکنان جوان می‌توانند از اطلاعات کارشناسان پیشکسوت شرکت استفاده کنند و افزون بر این در بخش امتیاز دهی این سامانه می‌توان از کارکنان فعال و نخبه شرکت تقدیر به عمل آید.

شرکت ملی حفاری ایران مجری این طرح که از سوی مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ارائه شده است، دانشگاه شهید بهشتی است و براساس اعلام این مدیریت مدت اجرای پروژه ۹ ماه است و در زمان حاضر مراحل نصب نرم افزار روی دیتا بیس شرکت تکمیل و وارد فاز اجرا در پایلوت شده است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ