کد خبر: ۷۴۵۵۶۸۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد خبر : ۷۴۵۵۶۸۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۳۲۰ نفر از مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در چهار ماهه نخست امسال وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۳۲۰ فرصت شغلی جدید در چهار ماهه نخست امسال برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای توانمندسازی خانوار تحت حمایت ایجاد اشتغال پایدار برای آنها است.

او با اعلام اینکه حدود ۱۱ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در چهار ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات خودکفایی کمیته امداد به صورت کاملا قرض‌الحسنه در اختیار مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی قرار می‌گیرد.

سیفی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل از محل تبصره ۱۶، بیش از ۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده‌اند، گفت: از این طریق ۲۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت وارد بازار کار شدند تا بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ۶۵ نفر از مددجویان نیز با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی از صندوق امداد ولایت به چرخه تولید راه یافته‌اند، افزود: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق این صندوق به مددجویان پرداخت شد تا بتوانند طرح‌های خود را به مرحله اجرا درآورند.

او با اشاره به اینکه ۵۳ فرصت شغلی در قالب اشتغال پایدار روستایی در مناطق محروم استان اردبیل ایجاد شده است، بیان کرد: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات خودکفایی به مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اختصاص یافت تا علاوه بر رونق تولید، به توسعه و پیشرفت این مناطق نیز کمک کنند.

سیفی با اشاره به اینکه ۱۵۰ طرح «راهبران شغلی» در سطح استان اردبیل در حال اجرا است، گفت: طرح «راهبران شغلی» برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی اجرا می‌شود که با به کارگیری ایده‌های برتر خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، افزود: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ