کد خبر: ۷۴۵۵۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
کد خبر : ۷۴۵۵۷۴۶

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: حدود ۲۲ میلیارد تومان مبلغ پاداش‌های ورزشکاران در سال ۹۷ است و این مبلغ را در ۴ مرحله به تمام بازیکنان پرداخت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی، درباره جان باختن یک کوهنورد در ارتفاعات دماوند اظهار داشت: نکته‌ای که باید به آن دقت کرد، این است که باشگاه‌های رسمی در کشور زیر نظر فدراسیون کوهنوردی فعالیت می‌کنند و ما به مردم توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهند صعود کنند، از طریق باشگاه‌ها این کار را انجام دهند. باشگاه‌ها در این  زمینه کاربلد هستند و آشنایی با مناطق کوهستانی در کنار رعایت نکات ایمنی باعث می‌شود مشکلی پیش نیاید.

هر چقدر آموزش‌ها بیشتر شود، اتفاقات ناگوار برای کوهنوردان کمتر رخ می‌دهد

علی نژاد در ادامه گفت: برخی‌ها در گروه‌های فضای مجازی با یکدیگر قرار کوهنوردی می‌گذارند و سپس چنین اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد. نکته دوم این است که در این زمینه باید آموزش همگانی داشته باشیم و خوشبختانه طبق آمار فدراسیون کوهنوردی، سال گذشته ۳۳ هزار نفر آموزش دیدند. هر چقدر آموزش‌ها بیشتر شود، اتفاقات ناگوار برای کوهنوردان کمتر رخ می‌دهد. اگر برای کوهنوردی از مبادی مربوطه اقدام کنیم، می‌توانیم جان خود و دوستانمان را حفظ کنیم.

شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود منعی برای کوهنوردی وجود ندارد

او در واکنش به این که با وجود بخشنامه‌های بخشداری لاهیجان و فدراسیون کوهنوردی و همچنین خطر ابتلا به ویروس کرونا، هفته گذشته حدود ۳۰۰ هزار نفر به ارتفاعات دماوند رفتند گفت: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، در صورتی که شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود منعی برای برای فعالیت رشته‌هایی که در فضای باز برگزار می‌شود وجود ندارد. اقامتگاه‌های فدراسیون کوهنوردی به این دلیل تعطیل شد که امکان سرایت ویروس در آن جا وجود داشت، اما این که بگوییم رشته کوهنوردی به طور کامل تعطیل شده، درست نیست. اگر پروتکل‌ها رعایت شود، مشکلی برای کوهنوردی مردم وجود ندارد، اما اقامتگاه‌ها باز نیست و امکان خدمت رسانی وجود ندارد.

سیاست قطعی ما این است که رشته‌های المپیکی در اولویت باشند

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: در ورزش قهرمانی  اهدافی داریم که برای المپیک و مسابقات آسیایی تعریف می‌شود. با توجه به این که صخره نوردی در این ۲ رویداد حضور دارد، طبیعتا اولویت  قهرمانی ما این ۲ رشته است و بیشتر روی این ۲ رشته تمرکز می‌کنیم، اما این طور نیست که نسبت به بقیه رشته‌ها بی اهمیت باشیم. سیاست قطعی ما این است که رشته‌های المپیکی در اولویت باشند و این موضوع را به فدراسیون‌ها و هیئت‌ها ابلاغ کردیم.  

فدراسیون کوهنوردی باید برای جذب گردشگر در مناطق کوهستانی تلاش کند

علی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش، فدراسیون کوهنوردی را مکلف به توسعه گردشگری در مناطق کوهستانی در دوران پسا کرونا کرده گفـت: با توجه به ارتباطات خوبی که فدراسیون  کوهنوردی در حوزه بین المللی دارد، باید از ظرفیت‌های این فدراسیون برای جذب گردشگر بیشتر استفاده شود و این اتفاق می‌تواند برای فدراسیون کوهنوردی درآمد ایجاد کند و شاید دیگر فدراسیون کوهنوردی نیازی به منابع دولتی نداشته باشد.


بیشتر بخوانید


پاداش‌های سال ۹۷ ورزشکاران را در ۴ مرحله پرداخت می‌کنیم

او درباره پرداخت پاداش ورزشکاران نیز اظهار داشت: پرداخت پاداش‌های سال ۹۷ از هفته آینده انجام می‌شود و به فدراسیون‌ها اعلام کردیم شماره بازیکنان را برای ما بفرستند. پاداش بازیکنان ۱۳ فدراسیون را در مرحله اول پرداخت می‌کنیم. به دلیل شیوع کرونا هیچ مراسمی برای پرداخت پاداش‌ها برگزار نخواهد شد. حدود ۲۲ میلیارد تومان مبلغ پاداش‌ها است و این مبلغ را در ۴ مرحله به بازیکنان پرداخت می‌کنیم و  در مرحله اول حدود ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهیم داشت.  

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ