کد خبر: ۷۴۵۵۸۷۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
کد خبر : ۷۴۵۵۸۷۰
گروه : قم » قم
رئیس مرکز بهداشت استان قم:

محبی گفت: در هفته اخیر، قم در جدول ۵ استان دارای بالاترین مرگ ومیر کرونا قرارگرفته است.

سیامک محبی رئیس مرکز بهداشت استان قم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،سیامک محبی رئیس مرکز بهداشت استان قم صبح چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت پاسخ به بحران استان که در محل سالن کرامت استانداری قم برگزار شد گفت: قم در هفته اخیر جز ۵ استان بالای مرگ و میر قرار گرفته است این در حالی است که ماه گذشته در رده استان‌های پایین کشور در زمینه فوتی قرار داشت.

به گفته محبی، اوایل تیرماه قم کم‌ترین بیمار بستری را داشت، ولی در اواخر هفته‌های گذشته با ۳۷۰ بیمار آمار بیماران اورژانسی هم روند صعودی یافته است و اکنون در استان ۸۰ بیمار بدحال داریم و ۹ بیمار کرونایی هم فوت کردند.

رئیس مرکز بهداشت استان قم در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به اوج گرفتن بیماری در استان قم بیان کرد: در حالی که طی هفته‌های اخیر استان‌های کشور به سمت روند نزولی در زمینه آمار بیماران بستری رفته‌اند در استان قم به روند بستری و بیماری در حال اوج گیری است لذا تصمیمات اتخاذ شده برای این هفته در این ستاد حائز اهمیت است.

محبی عنوان کرد: از این وضعیت کنونی رضایت ندارم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کافی نت‌ها ۳۰ درصد و اماکن متبرکه ۸۱ درصد کاهش یافته است هم‌چنین در نانوایی‌ها تا ۴۸ درصد و رستوران‌ها ۶۵ درصد کاهش یافته است این امر زحمات کادر درمانی و بازرسان را دو چندان خواهد کرد.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به الزام استفاده از ماسک در قم افزود: استفاده از ماسک در قم پس از شیب صعودی کرونا، ۱۲ درصد افزایش یافته و به ۶۶ درصد رسیده است، استفاده از ماسک در واحد‌های صنفی ۶۱ درصد، در حمل و نقل عمومی ۶۸ درصد، در واحد‌های صنعتی ۷۹ درصد و در کارکنان دولت به ۸۵ درصد رسیده است درحالیکه حداقل باید در تمام جامعه به ۹۵ درصد برسد.
انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ