کد خبر: ۷۴۵۶۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
کد خبر : ۷۴۵۶۰۰۱

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور بر ضرورت کاهش فاصله شناسایی زود هنگام تغییر کاربری اراضی کشاورزی و اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی در جلسه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی که در محل سالن جلسات دفتر معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، به اهمیت بخش کشاورزی اشاره و با ابراز نگرانی از روند تبدیل و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی اعلام کرد: صیانت از اراضی کشاورزی لازمه تولید پایدار و امنیت غذایی در کشور است.

حسن آبادی اظهار کرد: اصلاح و بازنگری قوانین مربوط به تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی ضروری است. لایحه پیشگیری از وقوع جرم در رابطه با تغییرات کاربری اراضی کشاورزی در ماه گذشته با اصلاحات جدید به مجلس ارسال شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور افزود: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، تعریف پیشگیری از جرم شامل پیش بینی، شناسایی، ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر لازم برای از بین بردن یا کاهش وقوع جرم است.

حسن آبادی ادامه داد: سو استفاده از قانون مجازات، از بستر‌های وقوع جرم است و همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

این مسئول بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: باید در برخورد با بنگاه‌های معاملات ملکی و روستایی که بستر را برای این کار فراهم می‌کننند، تمهیدات و راهکار‌های پیشگیرانه اتخاذ شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور خاطر نشان کرد: باید آگاهی، نظارت و مشارکت مردم در زمینه حفظ کاربری اراضی کشاورزی برای حفظ زیرساخت‌های تولید کشاورزی بیش از پیش افزایش یابد و تعامل دو سویه دستگاه‌های اجرایی و مردم در سطح استان نیز ارتقا یابد.

سرهنگ حسن آبادی در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ پرونده قضایی برای مبارزه با ساخت و ساز‌های غیر قانونی در سطح استان در حال پیگیری است که متأسفانه به نتیجه رسیدن برخی از پرونده‌ها زمان بسیاری به طول می‌انجامد و تاکنون نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و این استان جزو استان‌های پیشرو در برخورد با ساخت و ساز‌های غیر قانونی است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: سامانه حفاظت از اراضی کشاورزی با شماره تماس ۱۳۱ پل ارتباطی مردم با یگان حفاظت از سازمان امور اراضی کشور است تا در صورت اطلاع از تغییر کاربری غیر مجاز، خادمان خود را در برقراری نظم و امنیت مطلع کنند.

انتهای پیا/ن م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ