کد خبر: ۷۴۵۶۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
کد خبر : ۷۴۵۶۵۵۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی گروه‌های سنی در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تمامی گروه‌های سنی در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند اظهار داشت: تصور اینکه کرونا تنها مسن سالان را تهدید می‌کند کاملا اشتباه است.

او افزود: طی روز‌های اخیر شاهد بستری و بد حال شدن تعداد قابل توجهی از جوانان و افراد بدون بیماری زمینه‌ای در بخش‌های ویژه مراکز درمانی استان هستیم به گونه‌ای که بخش ICU مرکزی مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی (ره) با ۲۳ تخت افتتاح و بیماران بستری در بخش‌های ویژه مرکز آموزشی و درمانی هاجر (س) به این بخش جدید منتقل شده اند.


بیشتر بخوانید


شیرانی اضافه کرد: با افتتاح بخش جدید ICU مرکز آموزشی و درمانی کاشانی، بیمارستان هاجر (س) تماماً برای درمان بیماران بدحال کرونایی اختصاص پیدا کرده است.

او ادامه داد: با فوت سه بیمار بد حال مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، همچنان ۲۴ بیمار با شرایط وخیم در بخش‌های ICU مراکز درمانی استان تحت مراقبت ویژه هستند.

شیرانی با تأکید بر لزوم رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی بویژه در ایام پیش روی ماه محرم و برگزاری مراسم‌های عزاداری و پیشگام بودن جوانان در این امر، نسبت به خطر ابتلای این قشر به کرونا در صورت عدم توجه به نکات بهداشتی و خودمراقبتی هشدار داد.

او گفت: ضمن تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم‌های عزاداری ماه محرم در فضا‌های سرباز و خودداری افراد مسن و کودکان از حضور در دسته جات، از مسئولین هیئات خواسته شده است از پخش نذورات در هیئت‌های عزاداری خودداری شود.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ