کد خبر: ۷۴۵۶۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
کد خبر : ۷۴۵۶۸۲۲
سرهنگ شریفی خبر داد؛

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با سند جعلی قصد فروش زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع را داشت.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت: هشتم مرداد ماه پرونده‌ای با موضوع جعل و کلاهبرداری و دستگیری یک متهم به نام بهرام ۴۹ ساله برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود متهم با جعل سند مالکیت شش دانگ یک زمین به مساحت تقریبی ۴۰۰ متر مربع واقع در شمال تهران و کارت ملی‌اش، خود را مالک زمین معرفی کرده و قصد فروش زمین را داشته است که با متوجه شدن مشاور املاک، بهرام دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تصریح کرد: بهرام ضمن اعتراف به جعل و استفاده از سند مجعول و همچنین فروش مال غیر بیان داشت: فردی به نام امین ۳۹ ساله سند و کارت ملی جعلی را به وی داده و طراح این نقشه او بوده است که با ارجاع پرونده به شعبه ۶ بازپرسی ناحیه ۱ تهران و صدور قرار مناسب بهرام برای کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار این یگان قرار گرفت.

این مقام انتظامی توضیح داد: بهرام گفت، پس از گرفتن مدارک جعلی از امین به یک بنگاه معاملات املاک رفتم و خود را به عنوان مالک زمین معرفی کردم و توافق شد با معرفی مشتری زمین را به مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال از من بخرد که در روزی که برای بستن قولنامه به بنگاه رفتم متوجه شدم مدیر بنگاه صاحب اصلی زمین را پیدا کرده و با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی مرا دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه شریفی بیان داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، دستگیری امین در دستور کار قرار گرفت و مخفیگاه وی در خیابان مقدس اردبیلی شناسایی، اما مشخص شد که متهم با اطلاع از دستگیری همدستش از محل گریخته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به متواری بودن امین پرونده همچنان در پلیس آگاهی مفتوح است که با سرنخ‌های موجود و تلاش شبانه روزی کارآگاهان دستگیری سایر همدستان این متهم نیز در دستور کار قرار دارد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ