کد خبر: ۷۴۵۷۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
کد خبر : ۷۴۵۷۲۸۶

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه بهتر است عزاداری‌های محرم در فضای باز برگزار شود،گفت: عزاداری‌ها در شرایطی برگزار شود که امکان کنترل بیماری باشد.

عزاداری‌های محرم بهتر است در فضای باز برگزار شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تصمیم ستاد ملی کرونا بر این است که عزاداری‌ها با تصمیمات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد و مباحثی که بار‌ها در کمیته‌ها و جلسات مختلف مطرح شده است، برگزار شود.

او گفت: بهتر است عزاداری‌ها در فضای باز برگزار شده و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در آن رعایت شود.

او افزود: همچنین تاکید داریم افراد مسن به ویژه افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای از حضور در اجتماعات خودداری کنند، چرا که حضور در هر اجتماعی، امکان تکثیر ویروس و گسترش بیماری را افزایش می‌دهد، در مورد مراسم محرم، نگرانی ما بیشتر در مورد کسانی است که به عنوان تماشاگر در مراسم حضور پیدا می‌کنند.

صومی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در آذربایجان شرقی، گفت: در روز بیست و سوم مرداد ماه، حدود ۳۰ درصد از نمونه گیری‌ها یعنی نمونه ۲۰۰ نفر از ۶۰۰ نفر مثبت اعلام شد و این نشان از حضور کرونا در جوامع است.

او با بیان اینکه هر روز ۹ الی ۱۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت می‌شوند،گفت: در مجموع ۶۷۰ بیمار در بخش‌های بیمارستان‌های استان بستری بوده و ۹۶ نفر به کمک ونتیلاتور نفس می‌کشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری آزمون کنکور در هفته‌های گذشته، هفته جاری و هفته‌های آینده، خطاب به خانواده‌ها گفت: پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی به طور کامل رعایت می‌شود، تقاضا داریم تا والدین کمتر در بیرون از حوزه‌های امتحانی حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ