کد خبر: ۷۴۵۷۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
کد خبر : ۷۴۵۷۹۱۲

رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان شرقی از کاهش شدید تعداد کشتی گیران در این استان خبر داد.

کاهش آمار کشتی گیران در آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،علیزاده رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان شرقی گفت: دغدغه فدراسیون کشتی در مورد سیر نزولی آمار کشتی گیران، متوجه آذربایجان شرقی نیز می‌باشد.

علیزاده افزود: برای بهبود وضعیت کشتی استان برنامه‌هایی از قبیل بهبود ساختاری و تشکیلاتی، جذب اسپانسر‌های مالی، میزبانی از مسابقات مختلف کشوری و جهانی، تعامل کامل با ادارات متولی ورزش، تعامل با کشور‌هایی که وضعیت کشتی در آن‌ها مناسب است و توجه ویژه به کشتی شهرستان‌ها در دستور کار هیئت کشتی قرار گرفته است.

او افزود: استاندارد سازی تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری، انتخاب سالانه مربیان و ورزشکاران برتر، کمک مالی به داوران و مربیانی که در کلاس‌های بین المللی شرکت می‌کنند و انتشار جزوات آموزشی برای مربیان و کشتی گیران از سایر برنامه‌های هیئت کشتی استان خواهد بود.

علیزاده گفت: برای بهبود وضعیت کشتی استان از نامداران آذربایجانی کشتی و سایر قهرمانان استفاده خواهیم کرد تا در رده‌های مختلف سنی قهرمان پروری کنیم.

او افزود: حمایت از ملی پوشان کشتی را به دغدغه اصلی هیئت کشتی تبدیل خواهیم کرد تا قهرمانان نامی آذربایجان بتواند علاوه بر کسب سهمیه المپیک، در عرصه‌های بین المللی برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کند.

او گفت: هر کشتی گیر و مربی که بتواند بهترین نتیجه را در مسابقات مختلف بگیرد با بسته‌های تشویقی هیئت کشتی روبرو خواهد شد.

علیزاده افزود: برای پیشبرد اهداف کشتی، دست یاری به سوی مدیر کل ورزش دوست اداره کل ورزش و جوانان استان دراز می کنیم تا با مدد خداوند و همراهی ایشان، کشتی را به جایگاه اصلی خودش برسانیم.

او گفت: از مدیر عامل تیم تراکتور سازی خواهشمندم که علاوه بر کمک همه جانبه به هیئت کشتی، برای ارتقاء وضعیت کشتی استان؛ یک تیم قدرتمند کشتی با نام تراکتور سازی وارد گردونه مسابقات لیگ برتر کشتی کند.

علیزاده افزود: هم اکنون تعداد ۳۸۰۰ نفر کشتی گیر دارای بیمه و سازماندهی شده در سطح استان داریم، اما با توجه به شروع استعداد یابی در مدارس امیدواریم بتوانیم این آمار را به ۸۸۰۰ نفر برسانیم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ