کد خبر: ۷۴۵۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
کد خبر : ۷۴۵۸۱۷۲
پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان/

انتشار اولین مجموعه شعر یا داستان برای نوقلمان کار سختی است؛ اما رئیس انجمن قلم ایران خبر خوبی در این باره داد.

نوقلمان اولین اثرشان را چگونه منتشر کنند؟

محسن پرویز رئیس انجمن قلم ایران، در گفت و گو با خبرنگار  حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طرح این انجمن در زمینه انتشار آثار نوقلمان گفت: ده سال است که از آغاز انتشار آثار نوقلمان در انتشارات انجمن قلم ایران می‌گذرد. حتی زمانی که انجمن قلم ایران امکانات و بودجه کافی در اختیار نداشت، آثار نوقلمان را در انتشاراتش منتشر کرد.


بیشتر بخوانید


او افزود: ما به نویسندگان و شاعران برای انتشار نخستین اثرشان کمک می‌کنیم. روال مرسوم در انجمن قلم ایران برای این کار این است که شاعران و نویسندگان جوان اثر خود را برای انجمن قلم ایران می‌فرستند؛ کارشناسان انجمن اثر آن‌ها را بررسی می‌کنند و اگر اثرشان از نظر تکنیکی و کیفیت پذیرفتنی باشد، اثرشان منتشر می‌شود. انجمن قلم ایران برای توزیع مناسب اثر آن‌ها نیز اقدام می‌کند؛ تاکنون تقریباً بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب نوقلمان در انجمن قلم ایران منتشر شده است.

رئیس انجمن قلم ایران ادامه داد: برخی از آثار نوقلمان که در انتشارات انجمن قلم ایران منتشر شدند، به چاپ بعدی هم رسیدند. برخی از این آثار در ردیف آثار ارزشمند و برجسته قرار می‌گیرند و هدف انجمن قلم ایران از چاپ آنها، فراهم آوردن شرایط و امکانات مناسب برای شناساندن استعداد‌های جوان شهرستان‌ها بود. برخی از نوقلمان در مناطق محروم کشور و شهر‌های دور از پایتخت امکان انتشار اثرشان را ندارند.

پرویز بیان کرد: انجمن قلم ایران برای انتشار آثار نوقلمان به مضمون اثر آن‌ها چه در زمینه شعر و چه داستان اهمیت می‌دهد. تمام آثار می‌توانند به حیطه‌ها و مسئله‌های مختلف پرداخته باشند، اما آثاری در انجمن ترویج و تبلیغ می‌شود که امید آفرین باشند و یأس، پوچی و ناامیدی را در جامعه رواج ندهند. اندیشیدن جوانان ما به اینکه می‌توانند در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرند، برای انجمن قلم ایران مهم است.

او ادامه داد: در سال‌های اولی که انجمن قلم ایران آثار نوقلمان را با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌کرد، زمان مشخصی برای ارسال اثر به انجمن قلم ایران وجود داشت؛ اما اکنون که انجمن قلم ایران به تنهایی این آثار را منتشر می‌کند، زمان مشخصی برای ارسال اثر به این انجمن وجود ندارد. نویسندگان و شاعران جوان می‌توانند نخستین اثرشان را در هر زمانی از سال برای انتشار به انجمن قلم ایران بفرستند.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ