کد خبر: ۷۴۵۸۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
کد خبر : ۷۴۵۸۲۷۴

اعلام عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی با واکنش‎ها و محکومیت‎هایی میان دولت‎ها و ملت‎های اسلامی همراه شده است.

پاسخ جهان اسلام به خیانت امارات

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی تصمیمی نیست که با واکنش منفی از سوی جهان اسلام همراه نباشد.

«محمد بن زاید»، ولیعهد امارات در پیشبرد سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نقش اصلی را داشته است؛ تصمیم او برای این منظور از زمان اعلام رسمی عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل با واکنش‌های منفی و مثبت روبرو بوده است.

آن‌هایی که از تصمیم امارات خرسند شدند، همان‌هایی هستند که خود در شکل گیری عادی سازی روابط رژیم‌های عربی منطقه برنامه ریزی کرده‌اند.

آمریکا و اتحادیه اروپا از این اتفاق شادمان گشته و آن را در راستای تشکیل «خاورمیانه جدید» تفسیر و تعبیر کرده‌اند.

اما بسیاری از کشور‌های اسلامی و مردم مسلمان به اجرای تصمیم امارات در عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی اعتراض کرده و آن را خیانت به جهان اسلام و آرمان فلسطین دانستند.

اما تصمیم «بن زائد» برای اجرای این اقدام خائنانه تبعاتی برای امارات نخواهد داشت؟

هر گونه برقراری روابط دولت‎های اسلامی با صهیونیست‌ها بدون واکنش، پاسخ و تبعات نخواهد بود.

علاوه بر واکنش‌های سیاسی و دیپلماتیک به اقدام امارات، واکنش‌های دیگری نیز می‌تواند در انتظار این حکومت باشد.

امارات اگرچه ۸ میلیون نفر جمعیت دارد، اما از این تعداد جمعیت، بیشتر آن‌ها مهاجرانی هستند که برای کار به این کشور رفته و تابعیت امارات را ندارند.

جدای از شرایط سیاسی و اجتماعی حاکم در امارات، این کشور اکنون به خاطر اجرای تصمیم خود در اعلام رسمی عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل، نه تنها منطقه بلکه خود را در معرض خطر جدی قرار داده است.

از درون جامعه امارات، گروه‌هایی سر بر خواهند آورد که با رژیم حاکم مخالفت خواهند کرد و این مخالفت تبدیل به یک مقاومت در امارات خواهد شد.

علاوه بر آن، به خاطر نقش امارات در مشارکت با سعودی‌ها در حمله به یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور، قابلیت‌های نیرو‌های مردمی یمن برای پاسخ به این خیانت و قتل مردم یمن به کار خواهد افتاد.

نیرو‌های مردمی یمن، ارتش و انصارالله تاکنون ثابت کرده‌اند که با اقدامات خود در عملیات علیه مواضع و مراکز حساس عربستان سعودی برای انتقام خون شهدای یمن، این ظرفیت را دارند که بتوانند و بخواهند امارات را نیز هدف قرار بدهند.


بیشتر بخوانید


مردم دیگر کشور‌های اسلامی، مردم آزاده جهان، رسانه‌های مستقل نیز با واکنش‌های خود عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را به یک کابوس برای «آل نهیان» تبدیل خواهند کرد که از کرده خود پشیمان خواهند شد.

از سوی دیگر، کشور‌های اسلامی برای تنبیه امارات باید از اهرم فشار قطع روابط با «رژیم آل نهیان» استفاده کنند.

در همین زمینه برخی از کشور‌های اسلامی همچون ترکیه اعلام کرده‌اند تعلیق روابط با امارات را بررسی خواهد کرد.

یک تاجر اسرائیلی آمریکایی روایتی را از دیدار خود با «بن سلمان» نقل کرده که پایگاه خبری عرب ۴۸ آن را منتشر کرده است.

«حاییم صبان»، تاجر اسرائیلی آمریکایی پس از اعلام رسمی عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، گفت «در جریان یک وعده شام که با بن سلمان بودم از او پرسیدم که چرا روابط خود با اسرائیل را عادی نمی‌کنید؟ بن سلمان گفت که من در یک ثانیه می‌توانم این کار را انجام دهم، اما ایرانی‌ها و قطری‌ها به من هجوم خواهند آورد و در کشورم هرج و مرج ایجاد خواهد شد.»

البته، قدرتمندتر و تأثیر گذارتر از این موضوع، همان عواملی است که به آن اشاره شد؛ مردم مسلمان کشور‌های اسلامی به ویژه مردم فلسطین خیانت امارات و «بن زائد» به جهان اسلام و آرمان فلسطین را بی پاسخ نخواهند گذاشت و این پاسخ دردناک و تغییر دهنده خواهد بود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ