کد خبر: ۷۴۵۸۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
کد خبر : ۷۴۵۸۸۶۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت‌های بزرگ استان با ورود به بازار بورس سرمایه مورد نیاز برای توسعه را از محل مشارکت‌های مردمی در بازار سرمایه تامین کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی  در دیدار با مدیر جدید تالار منطقه‌ای بورس آذربایجان شرقی افزود: مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های مختلف موجب تامین سرمایه مورد نیاز آن‌ها برای توسعه و اجرای برنامه‌های جدید می‌شود و سوق دادن شرکت‌های بزرگ به بورس از جمله مهم‌ترین اولویت‌های استان است.

او با اظهار امیدواری در سرعت بخشی برای تحقق این موضوع، اظهار داشت: سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی برای ورود مجموعه‌های تولیدی و صنعتی خود به بازار بورس مورد تشویق و حمایت قرار می‌گیرند.

او با بیان اینکه در زمان کنونی شرکت‌های داورسازی دانا و آیلین مهر، اولین متقاضیان استان برای ورود به بورس هستندگفت: امید است در آینده‌ای نه چندان دور این مجموعه‌ها و سایر شرکت‌های استان در بازار بورس فعالیت چشمگیری داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: حضور در بازار بورس، مزایای مهمی به دنبال دارد که از جمله شامل شفاف‌تر شدن فعالیت‌ها و تامین مالی آسان است و مذاکره جدی سازمان بورس و اوراق بهادار با صاحبان واحد‌های تولیدی و صنعتی بزرگ برای ورود به بازار سرمایه ضروری است.

علی نوپرورمدیرمنطقه‌ای تالار بورس آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به مهم‌ترین اقدامات تالار بورس در استان، گفت: تعداد شرکت‌های فعال استان در بازار بورس بسیار اندک و پایین‌تر از سایر استان‌های کشور است.

اوبا اشاره به اینکه تالار بورس استان سال هاست که مستاجر شرکت بورس است، افزود: راه اندازی مرکزی مستقل برای استقرار تمامی بازار‌ها و فعالیت‌های مربوط به بازار سرمایه ضروری است.

در این جلسه مقرر شد طرح پیشنهادی تالار بورس استان برای احداث ساختمان مجزا برای این مجموعه به دفتر معاونت اقتصادی استانداری، ارسال و تصمیمات کارشناسی در این زمینه اتخاذ شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ