وکیل اسنودن خواستار توقف شکنجه‌های موکل خود شد

پس از اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر احتمال بخشش اسنودن، وکیل او خواستار توقف تمامی آزار و اذیت‌های موکل خود که اکنون در روسیه به سر می‌برد، شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «آناتولی کوچیرنا» وکیل ادوارد اسنودن افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان سیا، خواستار آن شد که تمامی شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌ها علیه موکلش متوقف شود.

کوچیرنا در این خصوص گفت «عفو در پرونده اسنودن قابل اجرا نیست، زیرا او مرتکب جرم نشده است.» او گفت: «هیچ زمینه‌ای برای صحبت در مورد جرایم وجود ندارد، زیرا اسنودن از نقض فاحش حقوق و آزادی‌های نه تنها شهروندان آمریکایی بلکه شهروندان سایر کشور‌ها سخن گفته است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیروز شنبه در کنفرانس خبری خود اظهار داشت عفو ادوارد اسنودن را در نظر دارد بررسی کند. او با اذعان به اینکه با پرونده اسنودن آشنا نیست، تأکید کرد که «به دقت آن را بررسی خواهد کرد.»

رئیس جمهور آمریکا دیروز پنجشنبه درباره اینکه آیا اجازه می‌دهد ادوارد اسنودن بدون آنکه هنگام ورودش دستگیر شود از روسیه به آمریکا بازگردد، به نیویورک پست گفته بود در این خصوص از آزادی عمل برخوردار است.

اسنودن پس از فرار از آمریکا، در سال ۲۰۱۳ در روسیه پناهندگی موقت گرفت. او قبل از پیوستن به آژانس امنیت ملی آمریکا برای آژانس اطلاعات مرکزی کار کرده بود. اسنودن در زمان فعالیت در آژانس امنیت ملی آمریکا اسناد طبقه بندی شده‌ای را که درباره برنامه نظارت داخلی آمریکا بود فاش کرد. این اسناد نشان می‌داد که آمریکا در کابل‌های اینترنت نفوذ کرده، سوابق تلفن و ایمیل از جمله سوابق رهبران جهان را جمع آوری کرده و محل تلفن‌های همراه را ردیابی کرده است.

ترامپ در حالی موضع نرمی در قبال اسنودن اتخاذ کرده است که پیشتر ۴۵ توئیت درباره محکومیت اسنودن منتشر کرده و ضمن خائن توصیف کردن او، خواستار اعدامش شده بود.

انتهای پیام/

 
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
Reza
۱۱:۱۱ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
چندین بار با دقت به فیلم ایشان دقت کردم همه صحبت ایشان این بوده با نشستن درکلنون مرکز هدف مورد نظر میتوان به راحتی جاسوسی کرد دراصل نظریه برگشت به راهکار سازمان جاسوسی های قبل را مطرح میکند اما واقعا جاسوسها چقدر حیوانات پستی هستند
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر