کد خبر: ۷۴۹۲۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۴۹۲۵۹۲
ادبیات در هفته‌ای که گذشت؛

انتصاب دبیر بیست و هشتمین هفته کتاب، از رویداد‌های مهم ادبی در هفته گذشته بود.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،   اتفاقاتی  هفته گذشته در حوزه ادبیات روی داد که در اینجا به مهمترین این رویدادها اشاره می کنیم:


بیشتر بخوانید:


دبیر بیست و هشتمین هفته کتاب منصوب شد

محسن جوادی با صدور حکمی ایوب دهقانکار را به عنوان دبیر بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

مجموعه کتاب «قصه‌های کوتی‌کوتی» به ترکی استانبولی منتشر شد

«شام سرد شد کوتی‌کوتی»، «سرما نخوری کوتی‌کوتی» و «دنیا را بلرزان کوتی‌کوتی» عنوان سه اثر این مجموعه است که ناشر ترکیه‌ای آن را منتشر کرده است.

مجموعه کتاب «قصه‌های کوتی‌کوتی» که با تصویرگری هدی حدادی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده، داستان هزارپای آبی رنگ و دردسر‌های اوست که در این سال‌ها یکی از آثار موفق عرصه ادبیات کودک و نوجوان ایران بوده است.

مزایای راه‌اندازی کنسرسیوم ملی خریداری نسخ خطی بین کتابخانه‌های بزرگ

ایران حبیب الله عظیمی مشاور ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که به تازگی برای نگارش کتاب «نسخه نامه» از یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی شایسته تقدیر شناخته شده است، با ارائه پیشنهادی مبنی بر راه اندازی کنسرسیوم ملی خریداری نسخ خطی بین کتابخانه‌های بزرگ ایران گفت: یکی از مهمترین دستاورد‌های این طرح، سرعت انتقال نسخه‌های خطی از منازل و کتابخانه‌های شخصی به کتابخانه‌های بزرگ است. این موضوع باعث اعتمادسازی بیش از پیش در روند قیمت گذاری رسمی و کارشناسی نسخ خطی و در نهایت جلوگیری و کاهش خروج نسخ خطی از کشور خواهد شد.

لزوم آغاز گفتار اخلاقی در کتابخانه‌های عمومی اولین نشست از سلسله سخنرانی‌های «اخلاق حرفه‌ای در کتابداری و کتابخانه‌های عمومی» توسط مهدی شقاقی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی که به «مبانی اخلاق حرفه‌ای در کتابداری» اختصاص داشت، به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران به صورت مجازی برگزار شد.

محمد جوهرچی، مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد در ابتدای این برنامه طی سخنانی گفت: در جهت تثبیت سند اخلاقی نهاد و زمینه سازی برای مطالعه تنگنا‌های اخلاقی و ایجاد نظام متناسب با آن در گستره عملکرد حرفه‌ای‌مان، با تمهید فضای مقتضی برای گفتمان اخلاق، برنامه‌هایی تعاملی و آموزشی و ارتباطی پیش‌بینی شده و اجرا خواهد شد که از جمله، در نخستین گام سلسله سخنرانی‌هایی در پنج حلقه هفتگی با عنوان «اخلاق حرفه‌ای در کتابداری و کتابخانه‌های عمومی» توسط آقای دکتر مهدی شقاقی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری و میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، برگزار می‌شود که امروز اولین نشست از این سلسله برگزار می‌شود.

میزبانی خانه کتاب از شعرخوانی شاعران فارسی زبان ایرانی و غیرایرانی

بهروز جلالی مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با بیان اینکه جمعی از شاعران نامدار ایرانی و شاعران فارسی‌زبان غیرایرانی به مناسبت روز «شعر و ادب فارسی» شعرخوانی خواهند کرد، گفت: این برنامه با حضور ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و جمعی از شاعران فارسی زبان ایرانی و غیرایرانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این محفل، قرائت پیام‌های محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقبال صلاح‌الدین نوه علامه محمد اقبال لاهوری و رئیس موسسه ادبی دبستان اقبال پاکستان است.

 

انتهای پیام/  

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر