کد خبر: ۷۴۹۳۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
کد خبر : ۷۴۹۳۹۷۶

گزارش اخیر سازمان جهانی گردشگری، کاهش ۶۵ درصدی گردشگران بین‌المللی را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تراول دیلی نیوز، آخرین اطلاعات رسیده به سازمان جهانی گردشگری نشان می‌دهد که ویروس کرونا تأثیر زیادی روی صنعت گردشگری بین‌المللی گذاشته است.

طبق آخرین اطلاعات، ورود گردشگران بین‌المللی به کشور‌ها در نیمه اول سال جاری میلادی ۶۵ درصد کاهش یافته است. این آمار نشان دهنده کاهش بی‌سابقه گردشگران بین‌المللی است. این کاهش بی‌سابقه گردشگران بین‌المللی نتیجه اقدام کشور‌های جهان برای بستن مرز‌ها و اعمال محدودیت‌های سفر با هدف قطع زنجیره شیوع ویروس کروناست.

در هفته‌های اخیر  مرز‌ تعداد زیادی از مقاصد گردشگری دوباره به روی گردشگران بین‌المللی باز شد. سازمان جهانی گردشگری گزارش داد، ۵۳ درصد از مقاصد گردشگری جهان از اوایل سپتامبر محدودیت‌های سفر خود را کاهش داده‌اند. با این وجود، بسیاری از کشور‌ها و دولت‌ها در بازگشایی مرزهایشان به روی گردشگران بین‌المللی همچنان محتاط هستند.

کاهش شدید تعداد گردشگران بین‌المللی و کاهش ناگهانی گردشگران ورودی به کشورها، میلیون‌ها شغل را در معرض خطر قرار داده است.


بیشتر بخوانید


بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، آمار تقاضای سفر‌های بین‌المللی در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ نشان دهنده از دست دادن ۴۴۰ میلیون گردشگر ورودی به کشور‌های جهان و حدود ۴۶۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی از گردشگری بین‌المللی است. این رقم در حدود ۵ برابر خسارت ناشی از بحران اقتصادی و مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ برای صنعت گردشگری است.

زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: میلیون‌ها نفر از طریق فعالیت در صنعت گردشگری امرار معاش می‌کنند. در شرایط فعلی انجام سفر‌های بین‌المللی ایمن و مسئولانه در بسیاری از نقاط جهان امکان‌پذیر است و ضروری است که دولت‌ها برای رونق گرفتن دوباره گردشگری جهانی با بخش خصوصی همکاری کنند. اقدام هماهنگ کلید احیای گردشگری بین‌المللی به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ