کد خبر: ۷۴۹۵۹۷۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
کد خبر : ۷۴۹۵۹۷۶
گروه : فارس » شیراز

برای دریافت واکسن آنفلوانزا چه کسانی اولویت دارند؟

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعیین اولویت‌های دریافت کننده واکسن آنفلوانزا د خبر اد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: توصیه‌های بین المللی نشان می‌دهد که به منظور مقابله با آنفلوانزا باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کرد از این رو افراد مختلفی برای تزریق، با مراجعه به مراکز درمانی تقاضا را برای این واکسن افزایش داده اند این در حالی است که همه آحاد جامعه نیاز به تزریق این واکسن ندارند.

او اضافه کرد: با طبقه بندی اجتماعی و مشخص کردن گروه‌های هدف نسبت به توزیع این گونه واکسن‌ها در جامعه اقدام خواهد شد و در موضوع توزیع نیز تلاش شده تا با توجه به مخاطب شناسی نسبت به توزیع واکسن اقدام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص گروه‌های هدف واکسن آنفلوانزا نیز بیان کرد: اولویت نخست دریافت کننده واکسن آنفلوانزا پرسنل بهداشت و درمان و پرسنل درمانگاه‌ها، دامپزشکی‌ها و مأموران حفاظت از منابع طبیعی هستند که با توجه به خطرات احتمالی و مواجهه با ویروس این گروه‌ها نسبت به دریافت واکسن اقدام خواهند کرد.

همتی افزود: اولویت دوم دریافت کننده واکسن آنفلوانزا، افرادی هستند که دارای بیماری‌های صعب العلاج هستند در گروه دوم این طبقه بندی علاوه بر این افراد نیرو‌های نظامی و انتظامی و جانبازان بالای ۶۵ سال نیز نسبت به دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا اقدام خواهند کرد.

او ادامه داد: طبقه سوم این گروه بندی و اولویت شناسی نیز زنان باردار تشکیل می‌دهند که این افراد نیز به علت حساسیت ویژه‌ای که نسبت به بهداشت و سلامت عمومی زنان باردار وجود دارد لذا نسبت به دریافت واکسن به صورت رایگان اقدام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص سیستم توزیع نیز تصریح کرد: دو نوع سیستم توزیع در استان فارس نسبت به عرضه واکسن اقدام خواهند کرد نخست از طریق داروخانه‌ها و دومین سیستم توزیعی نیز سیستم بهداشت و درمان است این در حالی است که افرادی که جزو این طبقه بندی‌ها نیستند برای دریافت واکسن باید به صورت آزاد نسبت به خرید واکسن اقدام کنند.

او گفت: بر اساس نظام قیمت گذاری هر دوز واکسن ۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است این در حالی است که افرادی که نسبت به خرید آزاد واکسن اقدام می‌کنند باید ضمن بررسی تاریخ واکسن از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند لازم به ذکر است هفته آخر شهریور ماه هر سال بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر