کد خبر: ۷۴۹۶۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
کد خبر : ۷۴۹۶۲۲۰

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح شهید رهنمون گفت: ۱۵ تیم شامل پزشک عمومی، پرستار، ماما، بهداشت کار و روانشناس همراه با داروی رایگان به ۱۵ نقطه شهر کرمانشاه و شهرستان‌های تابعه اعزام می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  رضا منصوری با اشاره به شروع هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه، گفت: تلاش داریم سهمی در گرامیداشت این هفته داشته باشیم و به همین منظور برای خدمت به محرومان و مستضعفان که مالکان اصلی این انقلاب هستند، برنامه داریم و در طول هفته دفاع مقدس، هشت تیم تخصصی و فوق تخصصی را به مدت هشت روز از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه به مناطق محروم استان اعزام می‌کنیم.

او یادآور شد: برخی از این تخصص‌های اعزامی شامل تخصص ریه، پوست، قلب و عروق، چشم پزشکی، دندانپزشکی، عفونی، گوارش و کبد، نفرولوژی اطفال، خون و آنکولوژی اطفال است.

این مسئول بیان کرد: این هشت تیم به ترتیب در این هشت روز در شهرستان‌های کنگاور، سرپل ذهاب، اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، هرسین و دالاهو مستقر می‌شوند.

منصوری یادآور شد: بحث بیماریابی و ارجاع بیمار در روز‌های اعلام شده توسط شبکه‌های بهداشت و درمان این شهرستان‌ها صورت می‌گیرد.

او بیان کرد: در صورت معاینه و تشخیص نیاز به اعمال جراحی، بیماران در سطح اول به بیمارستان‌های شهرستان‌ها و در سطح بالاتر به مراکز درمانی شهر کرمانشاه ارجاع می‌شوند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه افزود: همچنین خدمات اکوکاردیوگرافی، انجام نوار قلب و سونوگرافی با دستگاه‌های پرتابل دانشگاه علوم پزشکی صورت می‌گیرد.

منصوری افزود: برای خدمات رسانی بهتر به بیماران یک دستگاه آمبولانس با هماهنگی مدیر اورژانس پیش بیمارستانی استان در محل انجام برنامه‌ها مستقر می‌شود.

او یادآور شد: همچنین در هر هشت روز اعزام پزشکان، یک ساعت زودتر دو نفر پزشک عمومی جهت ویزیت، تقسیم بیماران و غربالگری اولیه در محل انجام برنامه حضور دارند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه در پایان با اشاره به اجرای طرح «شهید رهنمون» در روز دوم مهر، گفت: در این طرح در روز چهارشنبه (دوم مهر) ۱۵ تیم شامل پزشک عمومی، پرستار، ماما، بهداشت کار و روانشناس همراه با داروی رایگان به ۱۵ نقطه شهر کرمانشاه و شهرستان‌های تابعه اعزام می‌شوند.
انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر