کد خبر: ۷۴۹۶۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
کد خبر : ۷۴۹۶۷۲۴

هشدار؛ موج سوم بیماری کرونا در کشور/ پاییز سیاه و مرگبار در راه است؟!

خیز جدید کرونا در کشور راه افتاده و احتمال افزایش فوتی‌ها براثر این بیماری تا ۴۵ هزار نفر تخمین زده شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، «آغاز موج سوم کرونا و خیز بیماری در برخی استان ها» خبری تلخ که بسیار‌ی از جمله کادر بهداشت و درمان آرزوی می‌کردند واقعی نباشد، خبری که با افزایش موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا به نزدیک عدد ۲۰۰ چهره واقعی پیدا کرده است.

روند آمار فوتی‌های کرونا چند هفته پیش نزولی شده بود و حتی به حدود ۱۰۰ نفر رسید، اما در نهایت به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی بیماری دوباره خیز برداشت و فوتی‌های روزانه کرونا حتی به ۱۷۶ رسید و به گفته مسئولان وزارت بهداشت و متخصصان ادامه روند بیماری با وضعیت کنونی شرایط بدی را رقم خواهد زد.

۲۱۶ شهرستان در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی

بر اساس وضعیت بیماری کرونا، همه کشور در شرایط قرمز کرونایی بوده و تعداد شهرستان ها با وضعیت قرمز و هشدار کرونایی رو به افزایش است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه روند کاهشی ابتلا و بستری کرونا از هفته سوم شهریورماه در بسیاری از نقاط کشور متوقف شده است، گفت: ما شاهد افزایش نسبی در موارد ابتلا و بستری در اغلب استان‌های کشور هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: طی هفته گذشته تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز از ۸۸ مورد به ۱۰۹ شهرستان افزایش یافته و شهرستان‌های وضعیت هشدار از ۹۰ مورد به ۱۰۷ شهرستان رسیده است. 

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در شهر تبریز از زیر ۴۰ مورد بستری روزانه به ۱۶۰ مورد رسیده ایم و در استان قم وضعیت شبه انفجاری است و از بستری روزانه ۱۰ نفر به ۱۶۰ مورد رسیده ایم و همانطور که وزیر بهداشت مطرح کردند دیگر رنگ سبز و سفید و قرمز نداریم و کل کشور در شرایط قرمز کرونایی است.

حریرچی ادامه داد: ما با امواج متعدد کرونا مواجه هستیم و چند ماه است مرگ بالای ۱۰۰ نفر را تجربه می‌کنیم و امروز ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر بستری کرونایی داریم و آمار بستری‌ها از موج اول کرونا در ۱۷ فروردین هم بیشتر است.

وضعیت قرمز کرونایی

علت خیز جدید بیماری کرونا در کشور

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من برای خیز جدید بیماری کرونا در کشور خواب به چشم نداشتم؛ چرا که این فراز و فروزدها ما را بسیار در فشار قرار می‌دهد و هر سراشیبی نمودار، نتیجه هزارات لیتر عرق در لباس های مرگ و جان فشانی مدافعان سلامت است، گاهی بسیار شرمساری همکارانی هستم که به دلیل رعایت گروه اندکی اکثریت به زحمت می‌افتند.

نمکی تاکید کرد: کم نظیر‌ترین محرم تاریخ را برگزار کردیم، اما گروهی در برگزاری مراسم پا را از دایره رعایت بهداشتی فراتر گذاشتند و برخی هم هر چه تمنا کردیم باز هم به سفر رفتند که اکنون شاهد خیز بیماری کرونا در اکثر استان‌های کشور هستیم  و ورود به خیز جدید زحمات زیادی نیاز دارد تا به وضعیت مناسب تری بازگردیم.

وزیر بهداشت گفت: ویروس کرونای جدید پدیده عجیبی است. اوایل هم اعلام کردم که این ویروس با هیچ یک از اجدادش تشابهی ندارد و کاملا متفاوت است ونامش را شتر گاو پلنگ گذاشتم. دنیا دارد با این ویروس شطرنج بازی می‌کند و هیچکس ابدا نمی‌داند که چند وقت دیگر با این ویروس درگیر هستیم و چگونه باید با آن بازی کنیم. به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های ما در کوتاه مدت و میان مدت باید انعطاف‌پذیر باشد. به همکاران هم اعلام کرده‌ام که تقسیم‌بندی مناطق قرمز، زرد و سفید و .... غلط است. زیرا این مناطق با سرعت زیادی می‌توانند از نظر وضعیت ویروس تغییر کنند که می‌تواند منجر به بهم ریختگی ذهنی و اجتماعی شود.

نمکی گفت: هیچ کس در دنیا نمی‌تواند ادعا کند کرونا را شناخته ام و واکسن یا داروی موثری برای آن دارم، اگر کسی این ادعا‌ها را داشت نتیجه بی خردی است اما به جرات می‌توان گفت که هرچقدر که فاصله‌گذاری ها و حفاظت‌های فیزیکی را در برابر ویروس بالا ببریم، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنیم، مصون‌تر هستیم. این موضوع را تمام دنیا متوجه شدند که هر کجا و به هر نسبتی که رعایت نکردیم، به شکل تصاعدی از ویروس آسیب می‌بینیم.

موج سوم بیماری کرونا در کشور

بالای ۴۵ هزار فوتی کرونایی خواهیم داشت

 معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: متاسفانه تا زمانی که کاهش تماس انسانی و تردد فیزیکی در حد ۱۵ درصد و استفاده از ماسک در کل کشور حدود ۵۰ درصد باشد، روند ابتلا و بستری به همین میزان خواهد بود و ممکن است مرگ و میر به بیش از ۲۰۰ مورد در روز برسد و در حال حاضر استفاده از ماسک در ادارات و مترو و اتوبوس ۷۵ تا ۸۵ درصد است.

حریرچی گفت: بر اساس پیش بینی‌ها اگر همین روند ابتلا و فوتی‌ها را ادامه دهیم ممکن است بالای ۴۵ هزار فوتی کرونایی خواهیم داشت و اگر استفاده ماسک به ۹۵ درصد برسد و شاهد کاهش تردد‌ها به میزان ۵۰ درصد باشیم میزان مرگ و میر کاهش پیدا خواهد کرد.

 معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: ترس آگاهانه و هراس منطقی از کرونا توام با تدبیر و تعقل رفتاری در هموطنان عامل اصلی در کاهش تماس انسانی و تردد فیزیکی و استفاده حداکثری از ماسک است.

او با اشاره به اینکه ما و کشورهای دیگر درگیر امواج طوفانی هستیم، ادامه داد: بیماری بدون هیچ شوخی و تسامحی منتظر غفلت های ماست، فرقی نمی‌کند تجمع به چه صورتی باشد تجمع مترادف با افزایش بیماری است و لذا جامعه ای هوشمند است که تجمعات غیر ضروری را به صفر برساند.

فوتی کرونا

تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تهران به چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است، اظهار کرد: کشورهای مختلف محدودیت‌های سفت و سختی را در نظر گرفته اند ، در انگلیس تجمع ۶ نفر جرم است.


او با بیان اینکه پاساژها یکی از مکان هایی است که در آن موارد مقابله با کرونا کمتر رعایت می شود، بیان کرد: تهران پایتخت کشور است و از لحاظ باسوادی بالاترین است چون اکثر دانشگاه ها و وزارتخانه ها در تهران قرار دارد اما از لحاظ  رعایت یکی از ضعیف ترین نقاط کشور در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است. 


او با اشاره به اینکه برخی از مردم اعتقادی به استفاده از ماسک ندارند، گفت: مثل اینکه ما در مورد معاد و نبوت صحبت می‌کنیم که این گونه می گویند، این ویروس هوشمند نیست، از کم هوشی برخی از افراد و برخی از جوامع استفاده می‌کند و پخش می‌شود و نحوه انتشار آن بر اساس اصول جبر است.

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران وضعیت تهران را قرمز خواند و افزایش تعداد بیماران و فوتی‌های پایتخت را نشان از شکل‌گیری موج سوم کرونا در تهران دانست و گفت: متاسفانه میزان بستری‌های جدید در تهران برای اولین بار به بالای ۷۰۰ نفر رسید.

او گفت: حدوداً ۲۶ دهم درصد از مجموعه بیمارانی که در بخش سرپایی بهداشت و درمان به مراکز مراجعه کرده‌اند، نیاز به خدمات بستری داشته اند که تقریبا این مسئله بسیار مهمی است، زیرا ۴۲۰ بیمار از روز گذشته تا به امروز ترخیص شده‌اند که متاسفانه این موضوع نشانه اقامت طولانی‌تر بیماری کرونا در کشور است به طوری که این بیماری با یک سیر شتابان به مسیر خود ادامه می‌دهد.

بیماری کرونا

آغاز موج سوم کرونا و احتمال اعمال محدودیت در تهران

زالی در ادامه افزود: بیماری کرونا در استان تهران متاسفانه رو به افزایش است، متاسفانه در چند هفته اخیر تعداد بیماران بستری افزایش داشته و موج سوم در استان تهران شکل گرفته است.

او در پاسخ به اینکه آیا محدودیت‌ها در کلانشهر تهران از هفته آینده مجدداً باز خواهد گشت، خبر داد: سفر‌های داخل شهری با ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس با افزایش روبه‌رو بوده است، بنابراین ما با نامه‌ای به ستاد ملی کرونا تصمیم به استقرار محدودیت‌ها گرفته و خواستار الکترونیکی کردن کارها در ادارات هستیم.

فوتی‌های کرونا به روزی ۶۰۰ نفر خواهد رسید؟!

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به آغاز موج سوم بیماری کرونا و ااحتمال افزایش مرگ و میرها اظهار کرد: شرایط خوب نیست و موج سوم بیماری کرونا شروع شده است و معمولا وقتی موج جدید بیماری شروع می‌شود تا ۲ ماه موج ادامه دارد و بر اساس آمار ستاد کرونا میزان بستری‌ها در تهران ۲ تا ۲.۵ برابر شده است و در بسیاری از بیمارستان‌ها تخت خالی نداریم و ئیش بینی‌ها این است که مرگ و میر وج سوم بیش از موج‌های قبلی باشد.

 رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری بیان کرد: حجم شیوع بیماری کرونا بسیار بالاست، حتی برخی پیش بینی‌ها تخمین زده که ممکن است فوتی‌های کرونا به روزی ۶۰۰ مورد در آبان ماه برسد و اکنون هم آمار فوتی‌های کرونا بالاست.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: تجربه‌ها نشان می‌دهد که موج سوم بیماری تا آبان ماه ادامه داشته باشد و ما در مهر ماه دوباره چند روزی تعطیلی داریم و اگر قرار باشد دوباره شاهد سفر باشیم و محدودیتی اعمال نشود و مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند، شیوع بیماری افزایش پیدا خواد کرد.

طبرسی با بیان اینکه هیچ محدودیت کرونایی در کشور ما وجود ندارد، گفت: کشور‌های موفق در کنترل بیماری کرونا مانند کانادا و آلمان سطحی از قرنطینه را اعمال کرده اند، در کشوری مانند استرالیا با ۵۰ فوتی در روز فرد نمی‌تواند از محدوده خاصی از محل سکونت خود دورتر برود و بیماران و افراد مشکوک را ردیابی می‌کنند و اگر فرد محدودیت‌ها را نادیده بگیرد مشمول جرائم سنگینی خواهد داشت یا اگر فردی از کشور دیگری مانند ایران به این کشور‌ها سفر کند تا ۱۴ روز در قرنطینه خواهد بود.

شیوه نامه های بهداشتی که زیر پا گذاشته شد

احسان مصطفوی اپیدمیولوژیست و رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران درباره تحلیل روند اپیدمی کرونا در ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: در یک هفته گذشته شاهد روند صعودی کرونا در اغلب استان‌ها هستیم، در برخی استان‌ها روند صعودی خفیف و برخی استان‌ها شدید بوده و از آنجا که این روند صعودی در مورد بیماران بستری در بیمارستان‌ها هم رخ داده است، انتظار داریم در روز‌های آینده شاهد افزایش موارد مرگ و میر هم باشیم.

او ادامه داد: افزایش بیماران بستری در بیمارستان‌ها به اتفاقاتی که در ۲ تا ۳ هفته قبل رخ داده است، بر می‌گردد، ما در اوایل شهریور ماه شاهد افزایش سفر‌های تابستانه بودیم و متاسفانه رعایت نکردن موارد بهداشتی در این سفر‌ها به وضوح دیده شد.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران اظهار کرد: همچنین ما شاهد سایر تجمات نظیر برگزاری برخی مراسم عزاداری محرم و حضور بیشتر مردم در اماکن خرید و مراکز تفریحی بودیم که در مواردی شیوه نامه‌های بهداشتی به درستی رعایت نشد و بعضا این تجمعات در محل‌هایی اتفاق افتاد که تهویه مناسب نداشتند.

مصطفوی ادامه داد: افزون بر این‌ها وقتی موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا کاهش پیدا می‌کند، مردم تا حدودی شرایط را عادی می‌انگارند و شاهد افزایش حضور آن‌ها در اماکن عمومی و برگزاری دورهمی‌ها هستیم و این موضوع می‌تواند عامل دیگر افزایش موارد بیماری باشد.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران گفت: همیشه باید این نکته را توجه داشته باشیم ویروس کرونا از هر بستری برای انتقال بیماری استفاده می‌کند و هر گونه تجمعی که بدون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باشد خطر انتقال بیماری را افزایش می‌دهد.

مدارس و دانشگاه‌ها رصد و پایش شوند

مصطفوی با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها بیان کرد: این روز‌ها شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هستیم و باید این مکان‌ها به طور مستمر مورد رصد و پایش قرار گیرند و آموزش‌های لازم به دانش آموزان و مسئولان مدارس داده شود و مخصوصا فدانش آموزان و معلمان با بیماری‌های زمینه‌ای از حضور در مدرسه پرهیز کنند چرا که خطر فرم‌های شدید بیماری و مرگ در این افراد بیشتر است.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران یادآوری کرد: باید تا زمانی که بتوانیم بر بیماری کرونا فائق آییم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۱
در انتظار بررسی: ۰
Mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
و باز هم حرف زدن بدون عمل کردن
یه زمانی کمربند بستن در ماشین اجباری نبود اینقدر گفتند دیدن کسی اهمیت نمیده بعد اومدن جریمه براش گذاشتند ماشاا... همه کمربند بسته تو ماشین هستند
پس اینجا ایرانه و برای هر کاری باید جریمه باشه تا مردم انجام بدن
پاسخ ها
کاربر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
به پیشنهادتون کاری ندارم ولی به غیر از ایران هم جاهایی هستن که با قانون گذاری بعضی از رفتارهای مردم کنترل میکنن مختص ایران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
یکی از دوستان ما برای عزاداری محرم با فرزندانش رفت شهرستان در یک سالن بزرک آدمها کنار هم چسبیده
بدون
ماسک در چند روز ما گفتیم نروید حال همه آنها کرونا گرفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
یکی از دوستان ما برای عزاداری محرم با فرزندانش رفت شهرستان در یک سالن بزرک آدمها کنار هم چسبیده
بدون
ماسک در چند روز ما گفتیم نروید حال همه آنها کرونا گرفته اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اتفاقا در عزاداری با رعایت فاصله گذاری نشستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
باید زدن ماسک از درب خانه اجباری بشه و هر کس که ماسک نزنه برخورد سخت و جدی بشه باهاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
وقتي وزارت بهداشت با اونهمه متخصص پر مدعا كه همه اشون ميگن حقمونو خوردن جايزه نوبل بهمون ندادن يه پروتكل و دستورالعمل بهداشتي درست و درمون نميتونه بنويسه معلومه كه پاييز و زمستون قتل عام كرونا ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
آمار دو رقمي كه هيچ آمار سه رقمي رو هم ديگه بايد تو خواب ببينيم
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
یادتون باشه همه ما در ایران زندگی می کنیم
مرگ برای همه هم هست
فقر هم همین طور
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
این شرکت هندی که ایران می خواهد ازش واکسن تهیه کند همان شرکتی است که واکسن ساخت آکسفورد انگلیس را تکثیر و تولید می کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ما داریم سختی میدیم و نکات بهداشتی را رعایت می کنیم ولی عده ای حتی ماسک نمی زنند و تو جمعیت میان.
شما چرا اینها را مجازات نمی کنید؟
Qhashmari
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
چون ویروس کرونا لقب منحوس گرفته دیگر بشر را رها نخواهد کرد تا آخر زمان.به هیچ ترفند ودارویی بشر نخواهد توانست از نحوست این ویروس خلاصی یابد وتنها چاره در مقابل این ویروس منحوس حفاظت از بهداشت فردی است .اگر بشر لقبی به این ویروس نمیداد. بزودی محو میشد ولی لقبی که بشر به عوامل بدهد ماندنی است .بنا براین خبر بد این لقب دادن اینست که کرونا رفتنی نیست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
چه ربطی داشت !!!
مگه کرونا عقل و شعور داره مگه میفهمه که بهش لقب دادن چی میگی؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تنها راه نجات خوردن یک لیوان اب هویج و بستنی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
برای چی امسال واکسن آنفولانزا را وارد نکردید؟
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
متاسفم بر اموزش و پرورش و همه ي مسووليني كه نميخوان اين بالارفتن مريضي رو به خاطر بازگشايي مدارس بدونن !!!!
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
همه ي مسووليني كه نميخوان اين بالارفتن مريضي رو به خاطر بازگشايي مدارس بدونن !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تا حالا 7 ماه جهنمی رو سپری کردیم. خدا به فریاد 7- 8 ماه بعدی برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
هر کسی یا هر تصمیمی که باعث شیوع بیماری می شه باید باهاش برخورد قانونی صورت بگیره
بقیه چه تقصیری دارند که باید فدای این موارد شوند
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
بله.هنوز کجاشو دیدین. حالا هی برین عزاداری و بقیه ملت رو بدبخت کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
حتما تو جاده چالوس این رو نوشتی
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مردم توعزاداری مواردبهداشتی رارعایت کردند.

این شماوامثال شمابودندکه رفتیدشمال برای تفریح وبقیه مردم رابیچاره کردید.

طوفان فروکش میکند، موج می خوابد، ولی علم عزاداری امام حسین وسایرائمه مظلوم همیشه بایدپابرجاباشد.
یاعلی
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خب چی می شد یکسال مدارس رو تعطیل می کردند و مسافرت ها رو ممنوع و مثل عید جریمه سنگین اعمل می کردند. دو لت خودش هم مقصره و نمیخواد خیلی جدی جلوگیری کنه
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خب چی می شد یکسال مدارس رو تعطیل می کردند و مسافرت ها رو ممنوع و مثل عید جریمه سنگین اعمل می کردند. دو لت خودش هم مقصره و نمیخواد خیلی جدی جلوگیری کنه
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خب چی می شد یکسال مدارس رو تعطیل می کردند و مسافرت ها رو ممنوع و مثل عید جریمه سنگین اعمل می کردند. دو لت خودش هم مقصره و نمیخواد خیلی جدی جلوگیری کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
هشتاد درصد مردم ایران بخاطر فقر _گرانی - بیکاری _ عدم توانایی ازدواج _ وناامیدی به آینده خیلی وقته مرده اند وفقط مثله زامبی ها حرکت میکنند. پس احتیاجی به مراقبت و نگرانی ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مسولان . شما كه ميدونيد بخاطر تجمع در عزاداري و سفرهاي ايام تعطيلي اين موج سوم شروع شده .و بسياري از كارشناسان اين را پيش بيني كرده بودند . چرا علاج حادثه را قبل از وقوع نكرديد . تا كي ميخواهيد بي تدبيري را با الفاظ توجيه كننده بپوشانيد. بياييد با كارشناسي و با تدبير اين مشكل را حل كنيد . كشور دارد فلج ميشود. كادر درمان را بيشتر از اين تحت فشار قرار ندهيم كه از توانش خارج ميشود
کیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
با سلام
اگه مثل سری اول برای سفرها جریمه های 500تومنی میزاشتن کسی جرات نمی کرد بره سفر
یا برای کسایی که ماسک رو به آینه ماشینشون آویزون میکنن یا تجمعات چند نفره جریمه در نظر بگیرن هیچوقت به اینجا نمیرسیدیم.
پاساژها و اماکن عمومی و پارک ها هم باید بسته باشه.
هرچند که تو کشورای دیگه با وجود تمام این محدودیت ها و جرایم, خود دولتشون هوای مردمش رو از لحاظ مالی داره ولی اینجا هیچکس جوابگوی سفره ی روز به روز خالی تر خانواده ها نیست و مردم مجبورن که برای درآمدشون به هر قیمتی زحمت بکشن.
امیدوارم خدا بهمون رحم کنه با این مسئولین کشورمون
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
کسانی که رفتن سفر و کسانی که اصرار به برگزاری مراسم عزاداری داشتن حالا کجان؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تازه نماز جمعه هم قراره بهش اضافه بشه!
ولى مراد بهشهرى
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
جايى نرفتند همين جا هستند و من هم يكى از انها هستم عقيده دارم عزاداريهاى عاشورا و تاسوعا ها واجب واجب بود خيلى خوب با رعايت كامل شيون نامه برگزار شد و دستور داده شد مقامات مسؤل از جوامع و دسته ها تشكر كنند كه تشكر هم كردند. در باره رفتن سفر فعلا از سفر برگشتم خسته ام بعدا جراب ميدهم
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مردم هزادارپروتکلهای بهداشتی رارعایت کردند.ماهرچی می کشیم ازدست شمابی دینهاست که برای خوشگذرانی خودتون میروید گیلان ومازندران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
وقتي هوا سرد ميشه و ملتم في الفور در و پنجره ها رو كيپ ميبندن و حاضر نيستن تو خونه يه مقدار لباس گرم بپوشن معلومه كه كرونا همه رو قتل عام ميكنه روزگار همه مون سياهه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
روزگارمون از حالا تا آخر زمستون سياه سياهه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
۲۱۶ استان!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خبر رو درست بخون؛ 216 شهر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
کاش یه فکری به حال مدارس بشه من به عنوان یه مادر خیلی استرس دارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مگه میفرستی من یک ساعتم نزاشتم بره هیچ اتفاقی نمیفته یه سال دیرتر دیپلم بگیرن چی میشه مگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
کاش یه فکری به حال مدارس بشه من به عنوان یه مادر خیلی استرس دارم
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خوب نذار بچت بره مدرسه!!بذار یه یال دیرتر دکتر بیکار بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ای ووووای خدا من روزانه ۶۰۰ فوتی ،وحشتناکه فقط خدا به دادمون برسه .
خدا یا بحق این ماه واربعین حسینی شراین بیماری و مشکلات از سرمون کم بشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مقصر شمایید که مراسمات عزاداری محرم رو کنترل یا تعطیل نکردید و مدارس رو باز کردید مسافرت ها رو جلوگیری نکردید رعایت کردن پروتکلهای بهداشتی معنی ندارد فقط باید جلوگیری کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
فقط برای تهران محدودیت قائل می شوند.کل کشور باید تعطیل شود مگر بقیه ایران آدم نیستند؟فکر کنم باید کم کم بقیه استانها اعلام استقلال و پرچم جداگانه ای کنن.ظاهرا تهران نشیتها استانها را ایران نمی بینند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تهران هیچ محدودیت نداره ما که ندیدیم شما از کجا دیدی وقتی تهران نیستی؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
من نمی‌دونم اگه همه‌جا قرمزه، پس چرا اپلیکیشن ماسک نقشه‌ی مناطق رو یه جور دیگه نشون میده؟ تازه دیرزو هم به روز رسانی شده، ولی تقریبا ۸۰درصد مناطق توی نقشه یا سفیدن، یا زرد و نارنجی و قرمز خیلی کمتره
دیگه اپلیکیشن زیر نطر وزارت بهداشته دیگه
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
وقتی هیچ کدام از پروتکل های بهداشتی تو هیات های عزاداری و همچنین بازگشایی مدارس رعایت نشد. اوضاع وخیمتر از این خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
همه هیئت ها هم اینطوری نبودن ما که با دستکش و ماسک شرکت کردیم صندلی ها هم با فاصله استاندارد در فضای باز .ما شهرستان هستیم نه جایی که کانال اصلی نشون میداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
قابل توجه وزیر محتررررم آموزش و پرورش. هنوز رضایت به تعطیلی مدارس نمیدهید؟ وای به حالتان اگر یک کودک یا نوجوان قربانی ندانم کاری شما شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
هم معلم و هم دانش آموز شده، خبر نداری.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
علی رغم تمام تاکیدات باز هم خیلی از بچه ها ماسک هایشان را با هم عوض میکنند! و مدام ماسک را از روی صورت بر میدارند و کنار هم مینشینند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
اتفاقا هم مبتلا داشتیم هم فوتی خبر نداری .......همین دوسه روز پیش یه دانش آموز فوتی داشتیم گتوند خوزستان که بعداز فوتش جواب تست مثبت اعلام شد حالا اینکه ناقل بوده وچندنفرازش گرفتن توی مدرسه فقط خدا میدانند ،همین اخبار هم اعلام کرد اصفهان دانش آموزان ومعلمان و کاشان درگیر شدن ومبتلا داشتیم ،حالا مگه آموزش وپرورش جواب داد یا اینکه چیزی اعلام کردن یا چیزی گفتن نه اصلاااااااا به هیچ وجه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر