کد خبر: ۷۴۹۶۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
کد خبر : ۷۴۹۶۹۹۶
سرلشکر سلامی با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی به دست آمریکا:

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آقای ترامپ به انتقام ما شک نکنید، زیرا کاملاً قطعی و جدی است.

آقای ترامپ انتقام ما کاملاً قطعی و جدی است‌به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز شنبه در مراسم صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی کل سپاه تاکید کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی بزرگ مردی بود که کرامت ذبح شده ملت‌های مسلمان به ویژه ایران را بازیابی و احیا کرد و عزّت دفن شده توسط جهانخواران را به مسلمانان بازگرداند.

وی از شهیدان به عنوان ستارگان درخشان آسمان افتخار ملت ایران یاد کرد و گفت: شهدای والامقام ما قامتشان بر زمین افتاد تا این ملت با عزت و سری برافراشته باقی بماند؛ کسانی که هر آنچه در دنیا داشتند را در راه جهاد فی سبیل الله گذاشتند و دشمنان را تعقیب وتنبیه کردند و برای ملت ایران جاودانگی به ارمغان آوردند.

سرلشکر سلامی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان سید الشهدای مقاومت اظهار کرد: حاج قاسم که همچون خورشیدی در میان شهیدان می‌درخشد در وفاداری به اسلام، انقلاب، ولایت و ملت ایران بی بدیل بود؛ او سال گذشته در میان ما بود، اما امسال به خدا پیوسته و در محضر اصحاب عاشورا و مقربین الهی شاهد ادامه راه خود در مسیر جهاد است.

فرمانده کل سپاه جنگ‌ها را بهترین معیار برای نشان دادن عظمت و شکوه ملت‌ها توصیف و تصریح کرد: هر ملتی در ارتفاع رهبر خود بزرگ می‌شود و شکوه می‌یابد و ملت ایران در تراز رفیعی که رهبرانش از انقلاب و ایران ایجاد کرده اند بزرگ شده است.

وی با بیان اینکه امروز از عظمتی ماندگار به نام دفاع مقدس سخن می‌گوییم که در دامنه قله‌ای ایستاده که عاشورا بر بلندای آن است، گفت: ملت ایران در لحظه تولد یک انقلاب درگیر یک تهاجم همه جانبه شد و دشمنان دست به دست هم دادند تا نور خدا را در جنگی با ابعاد جهانی خاموش کنند؛ اما دفاع جانانه ۸ ساله ما در دوران دفاع مقدس نظریه و الگوی جدیدی را در معرض همگان قرار دادکه کیفیت و کمیت سلاح‌ها، مساحت هندسی کشور‌ها و اتصال جغرافیایی جنگی به جهان نمی‌تواند تضمین کننده پیروزی در جنگ باشد؛ بلکه حقیقت قدرت در قلب و دل انسان‌های با ایمانی نهفته است که مصمم و با شوق شهادت به میدان می‌روند.

سرلشکر سلامی دفاع مقدس را عرصه‌ی تجلی ایمان به عنوان عامل اصلی پیروزی توصیف و تصریح کرد: برد پیش روی هر نیروی مسلحی در جنگ به افق‌های نگاه آرمانی او است نه برد سلاح‌ها؛ ما تا هر جا نشانه بگیریم می‌رویم؛ امروز تا مدیترانه رفته ایم، اما ادامه می‌دهیم و دشمنانمان را تعقیب می‌کنیم.

وی پاسداران را نشانه‌های برجسته فرزندان جهاد که دشمن را در زمین، هوا و دریا تعقیب می‌کنند و آرمان‌های بلندی دارند توصیف و خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس باتلاق، هور، ارتفاعات، قله‌ها، میدان‌های مین وحتی لایه‌های دفاعی به ظاهر مستحکم نتوانستند مانعی در مسیر مردان این سرزمین ایجاد کنند و امروز نیز این روحیه مجاهدت و جانفشانی در میان سبز پوشان حریم ولایت جاری است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، آمریکا دنیا را می‌بلعید؛ گفت: انقلاب ما بود که آمریکا را فرسوده کرد؛ آمریکای امروز فاقد نشاط سیاسی و بی رمق و ناتوان در تحول و شکست خورده در میدان است و تمام مفاهیمی که آمریکا با آن با دنیا سخن می گفت شکسته اند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، آمریکا را از پناهگاه‌های راهبردی خود خارج و وارد میدان عمل کرد، گفت: امروز توان نظامی آمریکا نیز کهنه و قدرت پیروزی را از دست داده است؛ بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا در هیچ جنگی پیروز نشد مگر در ائتلاف، که آن را هم نتوانست به منفعت تبدیل کند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه شکستن چهره آمریکا بازگشت ناپذیر است، گفت: امروز سهم آمریکا از جهان در حال کوچک شدن است، به دلیل آنکه قدرت‌های جدیدی در حال ظهورند و اسلام با ایفای نقش تمدنی در قامت یک قدرت ظاهر شده است.

وی افزود: قرن آمریکا با پایان قرن بیستم به پایان رسید و به دلیل مقاومت انقلاب اسلامی در مقابل ستمگری آنان، امروز در جای جای عالم آزادی خواهان و مسلمانان با الگوپذیری از انقلاب، برابر آمریکا صف کشیده اند و قدرت ساخته اند.

سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت مناسبات سیاسی آمریکا اظهار کرد: از نظر سیاسی آمریکا امروز منزوی شده است؛ در موضوع تحریم تسلیحاتی حتی متحدان سنتی خود را نیز به همراه نداشت و تنها به دومینیکن متکی بود.

سردار سلامی با بیان اینکه پایان آمریکا واقعیتی انکارناپذیر است، گفت: در موضوع مکانیسم ماشه نیز ماشه‌ای است که حتی اگر چکیده شود، گلوله‌ای از آن خارج نخواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز شعار‌های انقلاب اسلامی تا قلب آمریکا پیش رفته و از آمریکا چیزی جز دود، آتش و شکستن حرمت انسان‌ها در خیابان‌ها و ناتوانی در مدیریت بیماری و فروپاشی نظام سلامت چیزی باقی نمانده است؛ انحطاط اخلاقی تمام زندگی رهبر آمریکا را فرا گرفته وآمریکایی که برای نشان دادن قدرت طناب مجازی بر گردن برخی حکام خودفروخته می‌اندازد تا مانور قدرت دهد، ما را تهدید می‌کند.

فرمانده کل سپاه در واکنش به گزافه گویی‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا، خطاب به وی گفت: آقای ترامپ انتقام ما از شهادت سردار بزرگ مان قطعی، جدی و واقعی است، اما ما اهل شرف و شرافت هستیم و جوانمردانه و عادلانه انتقام می گیریم؛ شما فکر می‌کنید ما در برابر خون برادر شهیدمان یک سفیر زن در افریقای جنوبی را می‌زنیم؛ ما کسانی را می‌زنیم که در شهادت این مرد بزرگ مستقیم و غیر مستقیم نقش داشتند و شما بدانید هر که در این ماجرا نقش داشته است زده خواهد شد و این پیام جدی است.

وی افزود: شما ما را به حمله هزار برابری تهدید می‌کنید؛ ما شما را می‌شناسیم؛ آن وقت که عین الاسد را زدیم فرض داشتیم که شما پاسخ می‌دهید و صد‌ها موشک آماده کردیم که اگر زدید داشته هایتان را ویران کنیم.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛ تمام کرک‌های شما را به باد می‌دهیم؛ این تهدید جدی است و ما همه چیز را در عمل ثابت می‌کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
ذوالقرنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بسم الله النور
...
فَقُل رَّبُّكُمْ ذُو رَحْمَةٍ وَاسِعَةٍ وَلَا يُرَدُّ بَأْسُهُ عَنِ الْقَوْمِ الْمُجْرِمِينَ
پس ﺑﮕﻮ : ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﻣﺎﻥ ﺻﺎﺣﺐ رحمت ﮔﺴﺘﺮﺩﻩای ﺍﺳﺖ ،
ﻭ هرگز ﻋﺬﺍﺏ ﺍﻭ ﺍﺯ ﮔﺮﻭﻩ ﻣﺠﺮﻣﺎﻥ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﺍﻧﺪﻩ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
درود میفرستم بر سردار رشید ایران به امید روزی که بمب هیدروژنی ایرانی را محض رو کم کنی رونمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ماشاالله سرلشکر . آدم با این مدل سخنات به وجد میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
فیلم صحبتاشون رو هم میگذاشتین بهتر بود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
درود به شرفتان که باعث غرور و سربلندی مان شدین
فردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ماشالله سردار برو دارمت
sh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
سلام
احسنت موافق و پایدار باشید
انشاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خدایا خداوندا ای خدای مهربون خودت به دانشمندان نظامی سپاه کمک کن موشک های خوب بسازند بارلاها یک کاری کن این سامانه موشکی سپاه بی همتا باشد خودت کمک کن یا الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
اره‌درسته‌پس‌چی‌فکر‌کردن
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
احسنت بر این سخنرانی حماسی و دقیق وزیبای سردار
مطمئن هستم همینطوری هم هست
ما مردا میدانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
احسن سردار با غیرت
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر