کد خبر: ۷۴۹۷۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
کد خبر : ۷۴۹۷۲۲۱
احمدی مطرح کرد؛

برنامه ریزی برای آغاز تحصیل دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه امیرکبیر

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص برنامه ریزی‌های این دانشگاه برای آغاز تحصیل دانشجویان جدیدالورود توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  عباس احمدی، مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه ترم جدید تحصیلی این دانشگاه از امروز ، شنبه ۲۹ شهریور آغاز می شود، اظهار کرد: دروس نظری دانشجویان دوره کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

او افزود: براساس اعلام سازمان سنجش اسامی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه از ابتدای آبان  اعلام خواهد شد که پیش بینی می‌کنیم ثبت نام این دانشجویان از سوم آبان آغاز شود.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه هرساله حدود یک هزار و پانصد دانشجوی جدید در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند، تاکید کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان قدیمی دو هفته در دانشگاه به صورت حضوری دروس خود را پیگیری کنند که برای این برنامه با اداره خوابگاه‌ها نیز هماهنگی صورت گرفته است.

احمدی اضافه کرد: البته براساس برنامه ریزی صورت گرفته حضور دانشجویان در دانشگاه به نحوی خواهد بود که شاهد تجمع دانشجویان در محیط دانشگاه نباشیم در واقع دانشجویان به دسته‌های مختلف برای زمان حضور در دانشگاه دسته بندی می‌شوند. دروس عملی دانشجویان نیز به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی» اجرا خواهد شد.

او ادامه داد: برای دانشجویان قدیمی نیز دروس نظری به صورت الکترونیکی و دروس عملی نیز به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی» برگزار می‌شود.

احمدی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است دانشجویان برای دروس عملی خود در هفته‌های دهم و یازدهم آموزشی در دانشگاه حضور داشته باشند و اگر نیاز بود زمان حضور دانشجویان براساس نوع درس عملی افزایش می‌یابد.

او با بیان اینکه ورود همه دانشجویان به دانشگاه آزاد است، گفت: دانشجویان برای حضور در دانشگاه باید از مرکز بهداشت دانشگاه برگه تاییدیه سلامت دریافت کنند که این روند در ترم تحصیلی گذشته برای دروس عملی نیز اجرا شده است.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: برای برگزاری امتحانات گزینه‌های مختلف درحال بررسی است، اما اولویت مسئولان دانشگاه برگزاری امتحانات به صورت حضوری است.

احمدی افزود: درحال برنامه ریزی هستیم که اگر دانشجویان ساکن در دیگر شهر‌ها امکان حضور در امتحانات را نداشتند بستری فراهم شود که در مکانی نزدیک محل زندگی خود در امتحانات حضور یابند.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: اگر شرایط به گونه‌ای پیش رود که بیماری کرونا مجددا شدید شود و ستاد ملی کرونا اجازه برگزاری امتحانات حضوری را ندهد مجبور به برگزاری امتحانات به صورت مجازی هستیم.

احمدی تاکید کرد: در صورتی که امتحانات مجازی باشد به نحوی برگزار خواهد شد که بتوانیم به دانشجویان نمره دهیم. میز خدمت الکترونیکی دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا فعال بود و دانشجویان می‌توانند از این طریق درخواست‌های آموزشی خود را پیگیری کنند.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: بخشی از درخواست‌های آموزشی دانشجویان نیز در شرایطی که بیماری کرونا شیوع یافته است از طریق ایمیل دانشکده‌ها و معاون آموزشی دنبال می‌شود. دانشجویان سعی کنند در کلاس‌های درس مجازی نیز به صورت فعالانه شرکت کنند و همچنین رایانامه دانشگاه را هر روز کنترل کنند زیرا اطلاع رسانی‌های دانشگاه از این طریق خواهد بود.


بیشتر بخوانید


او ادامه داد: سامانه دروس مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتقا یافته است و بستری فراهم شده تا تعامل میان اساتید و دانشجویان بیشتر شود. آموزش در این دانشگاه تعطیل نیست و تمامی ادارات و دانشکده‌های دانشگاه باز هستند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر