کد خبر: ۷۵۰۲۶۳۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر : ۷۵۰۲۶۳۹
گروه : فارس » شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۹۵۱ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره آمار مبتلایان به کرونا در فارس در استودیو سلامت اظهار کرد: ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به علت ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۹۵۱ نفر رسیده است.

او ادامه داد: از ۹۵۱ مورد فوتی در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون ۴۴۴ مورد مربوط به شیراز؛ ۶۴ مورد مرودشت؛ ۴۶ مورد کازرون؛ ۲۴ مورد لامرد؛ ۲۲ مورد آباده؛ ۲۱ مورد داراب؛ ۱۷ مورد قیروکارزین؛ ۱۳ مورد کوار؛ زرین دست و پاسارگاد هر کدام ۹ مورد؛ ۸ مورد ممسنی؛ زرقان و اقلید هر کدام ۷ مورد؛ خرم بید و ارسنجان هر کدام ۶ مورد؛ فیروزآباد، مهر و استهبان هر کدام ۵ مورد؛ سپیدان و سروستان هر کدام ۴ مورد؛ نی ریز و رستم هر کدام ۳ مورد؛ کوه چنار و بیضا هر کدام ۲ مورد؛ فراشبند، خرامه، سرچهان و بوانات یک نفر بوده و مابقی جانباختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۲۸۱ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۵۰ هزار و ۸۷۱ مورد مثبت شناسایی شده است.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۴۷ هزار و ۳۲۶ نفر اعلام کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون ۷۷۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۸۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به علت وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه همچنان استان فارس در وضعیت هشدار به سر می‌برد، افزود: ۸ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۲۵ شهرستان زرد و ۳ شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می‌برند.

او به شهروندان توصیه کرد: آمار ابتلا و بستری در استان فارس نسبت به هفته گذشته روند افزایش داشته است، بنابراین رعایت دستورات بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دست‌ها را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر