کد خبر: ۷۵۰۲۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
کد خبر : ۷۵۰۲۹۳۷

نگاهی به کارنامه شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان «من‌وتو» نشان می‌دهد که آن‌ها در طول این سال‌ها از هیچ فعالیتی علیه مردم ایران و اعتقاداتشان دریغ نکردند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان «منوتو» به تازگی و این بار به دلیل کتک زدن مهمان برنامه‌اش که نظراتی مخالف سیاست این شبکه انگلیسی داشت، بر سر زبان ها افتاد.

شهریور سال ۹۷ نیز یعنی دقیقا دو سال پیش علی علیزاده کارشناس لندن نشین با حضور در استودیوی این شبکه سوالاتی را در باره بودجه مالی این شبکه مطرح کرد که به کمپین #شفافیت_مالی_منوتو تبدیل شد و جنجال‌های زیادی را به وجود آورد، سوالی که البته  هرگز به آن پاسخی داده نشد.

در تقسیم وظایف رسانه‌های معاند علیه ایران منوتو وظیفه تغییر سبک زندگی مردم ایران را برعهده دارد. مرور برنامه‌‌های این شبکه نشان می‌دهد که در پس بزک کردن مجریان و عوامل این شبکه هدف‌های شومی مانند ازبین بردن خانواده، تقدس‌زدایی از نقش مادر، قبح‌زدایی از اختلاط و نوشیدن مشروبات الکلی، تشویق به نگهداری سگ به جای فرزندآوری قرار دارد.

هرچند که مجریان و برنامه‌ریزان این شبکه تلویزیونی سعی می کنند خودشان را به مردم ایران نزدیک کنند اما برخی اتفاقات دست آن ها رو رو می کند. مثلا در زمان شهادت حاج قاسم وقتی کل ایران در غم  شهادت سردار سلیمانی بودند مجریان این شبکه نتوانستند خوشحالی خودشان را پهان کنند.

عملکرد «من‌وتو»؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

البته مرور عملکرد این رسانه در اتفاقات خاص هم نشان دهنده فاصله زیاد دست اندرکاران این شبکه با مردم ایران، عقده‌گشایی علیه ایران و منافع مردم ایران و اقدامات غیر حرفه ای آنان است.د

دعوت به احتکار

در روزهایی که کشور ما روزهای پرتلاطمی را در سال گذشته تجربه می‌کرد و احتمال عدم وجود کالاهای اساسی در بازار وجود داشت، کارشناس شبکه من و تو در پیشنهادی عجیب از شهروندان ایرانی خواست کالاهایی که مورد تقاضاست را خریداری و نگهداری کننند و پس از افزایش قیمت به بهای بالاتری بفروشند.

من و تو در محرم

این شبکه بهایی در ماه محرم امسال به هر نحوی که توانست سعی کرد تا به مراسم عزاداری امام حسین(ع) هجمه وارد کند. من‌وتو در روزهای ابتدایی محرم به اصل برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) خدشه وارد کرد و به انحای مختلف تلاش کرد تا القا کند که عزاداری در دوران کرونا حتی با حفظ دستوالعمل ها نباید برگزار شود.

عملکرد «من‌وتو»؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

اما عناد اصلی رسانه های معاند از جمله شبکه بهایی من‌وتو جایی بیشتر آشکار می‌شود که آن‌ها حتی نصب پارچه و بنرهای عزا را هم بر نمی‌تابند.

از سوی دیگر من‌وتو  همزمان که به انگشت شمار دسته‌های عزاداری که امسال به خیابان‌ها آمدند حمله می‌کند، فیلمی از خلوتی خیابان‌ها را منتشر می‌کند و  این خلوتی را ناشی از کم‌توجهی مردم به مقدسات دینی معرفی می‌کند!

واکاوی عملکرد شبکه من و تو در رخدادهای اخیر؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

البته اوج بی‌اعتبار  بودن گزارش هایی که من‌وتو تحت عنوان «گزارشگر» منتشر می‌کند با این فیلم مشخص می شود، فیلمی که مدعی است مراسمی بدون دستورالعمل های بهداشتی در پشت بام آپارتمانی در شمال تهران برگزار شده است.

اما بررسی ها نشان داد که بر خلاف ادعاهای آن ها، این مراسم به صورت محدود و بارعایت قواعد ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شده بود.

البته همین شبکه انگلیسی که مدام سعی کرد تا مراسم عزاداری را زیر سوال ببرد، در گزارش‌های دیگر نه تنها به صف‌های شلوغ ایجاد شده در اروپا و از جمله رستوران‌های لندن در دوران کرونا انتقاد وارد نکرد بلکه از صف‌های شلوغ رستوران‌های انگلیسی تمجید کرد.

من وتو در کرونا

عملکرد ماه‌های اخیر من و تو در دوران کرونا هم نشان می‌دهد که آن‌ها از هیچ تلاشی برای برهم زدن جامعه ایرانی دریغ نمی‌کنند. من و تو طی ماه‌های اخیر چنان هجمه و تبلیغ رسانه‌ای علیه کشورمان به راه انداخت که گویا ایران منشا این ویروس بوده و کشور ما خطری بزرگ برای منطقه و جهان است.

واکاوی عملکرد شبکه من و تو در رخدادهای اخیر؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

همچنین در روزهایی که مردم ایران درگیر شیوع اولیه کرونا بودند و طبق نظرات کارشناسان سازمان بهداشت جهانی آرامش و دوری از اضطراب می‌توانست به مقابله با این بیماری کمک کند، این شبکه انگلیسی بارها علیه ایران شایعه‌سازی شد و با پروپاگاندای رسانه‌ای و مانور روی اخبار منفی سعی کرد جامعه ایرانی را تضعیف کند. آن ها به عنوان نمونه بارها روی بسته شدن موقت برخی مرزهای ایران تبلیغات منفی کردند اما خبر بازشدن این مرزها و رفع محدودیت‌ها را پوشش ندادند.

واکاوی عملکرد شبکه من و تو در رخدادهای اخیر؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

پوشش متوالی اخبار محدودیت‌ها و کاستی‌های احتمالی در روزهای ابتدایی ایران و همزمان بایکوت موفقیت‌های ایران و کمک‌های مومنانه مردم ایران که در هیچ جا نمونه نداشت، به عنوان سیاست ثابت در دستور کار این شبکه قرار داشت.

واکاوی عملکرد شبکه من و تو در رخدادهای اخیر؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

معرفی چاله‌های کاشت درخت به عنوان محل دفن اموات کرونایی!

همچنین این شبکه برای بحرانی نشان دادن وضعیت مناطق مختلف ایران، فیلمی از کوه‌های آبیدر کردستان را منتشر کرد و مدعی شد که این چاله‌ها برای دفن اموات کنده شده است! درحالی که با حضور خبرنگاران در محل ادعایی من‌وتو مشخص شد این چاله‌ها برای کاشت نهال در این منطقه بوده است.

سعی در خرافی نشان دادن دستورات دینی

این شبکه در کنار سایر رسانه‌های ضدانقلاب برای ایجاد تقابل بین دین و سلامت دست به هرکاری زدند؛ به عنوان نمونه من و تو مدعی شد که آیت‌الله بهجت برای دفع کرونا یک توصیه دینی دارد! این ادعا درحالی است که کمترین فرد مطلعی از اوضاع ایران می دادند که آیت‌الله بهجت بیش از ۱۰ سال است که فوت کرده است.

تضعیف روحانیت با انتشار فیلم قدیمی

من و تو همچنین برای فاصله انداختن بین جامعه روحانیت با مردم عادی با انتشار تصویری مدعی شد که امام‌جمعه قم از ترس ابتلا به کرونا در محفظه‌ای شیشه‌ای با مردم صحبت‌ می‌کند.

اما یک جستجو نشان داد که تصویر منتشر شده مربوط به شیخ الیعقوبی در عراق است که در زمان جنگ داعش برای جلوگیری از ترور احتمالی در یک فضای مخصوص سخنرانی می‌کرد.

واکاوی عملکرد شبکه من و تو در رخدادهای اخیر؛ از عدم شفافیت مالی تا زدن مهمان مخالف

البته این شبکه در گاف های اساسی کارنامه درخشانی دارد.

ورود سپاه به ایذه از راه دریا!

در روزهای اغتشاشات ۹۶ که آشوبگران برخی شهرهای مختلف ایران را ناآرام کرده بودند، شبکه من‌وتو مدعی شد که کنترل شهر ایذه به دست مردم افتاد ولی سپاه از راه دریا وارد شد و شهر را پس گرفت! این در حالی است که ایذه هیچ راهی به دریا ندارد و پیرامون آن همه کوه است!

جازدن صحنه فیلمبرداری به جای اعتصاب مردم

به عنوان نمونه دیگر من‌وتو، فیلمی را از ترافیک اتوبان حکیم منتشر کرده و مدعی شد که این ترافیک به دلیل اعتصاب مردم به بازار ارز شکل گرفته است. درحالی که این صحنه و ترافیک به دلیل فیلمبرداری فیلم متری شش و نیم متر بود و اعتصابی در کار نبود.

تحریف سخنان امام درباره دانشگاه توسط «من وتو»

شبکه «من وتو» چند سال پیش ویدئویی از یک سخنرانی امام خمینی(ره) را به گونه‌ای تقطیع کرد تا وانمود کند که بنیانگذار انقلاب اسلامی با «دانشگاه» مخالفت هستند و هردانشگاهی را منشاء فساد می‌دانند.

اما مراجعه به اصل سخنان معمار کبیر انقلاب اسلامی بیانگر شیطنت این رسانه بهایی دارد.

امام خمینی(ره) بمناسبت «وحدت حوزه و دانشگاه» در تاریخ 27 آذر 1359 به تبیین خطرات حوزه فاسد و دانشگاه ناسالم پرداخته و فرموده بودند: خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه‌ای بالاتر است، چنانچه خطر حوزه‌های علمیه هم از خطر دانشگاه بالاتر است باید این‌ها تهذیب بشوند باید اشخاص متعهد چه در حوزه‌های علمیه و دانشگاه کمر خود را برای اصلاح این محیط ‌هامحکم ببندند.

در واقع من‌وتو بخش‌هایی از سخنان حضرت امام که درباره حوزه علمیه صحبت کرده بودند را حذف و همان بخش مربوط به دانشگاه را هم به گونه‌ای تدوین کرده که گویی امام خمینی(ره) ضددانشگاه بودند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
ستاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
این شبکه اوایل شبکه ای سرگرمی بود , اما الان تعداد برنامه های خبری و تحلیلی اش بیش تر وقتشو میگیره قبلا نگاه می کردم شبکه رو ولی الان نه، همه اش دروغ سازی و غرب زدگیه!! حالمو بهم میزنه...
Shahrzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
به نظر من اینقد برنامه هاش بچه گانه و ضعیف هست که اگر کسی فهم و فکر داشته باشه کاملا متوجه میشه که همه خبرهادروغ و از روی دشمنی با نظامه، و اینقدر بی سیاست عمل می کنه که حاضر نیست تو خبرهاش یه خبر مثبت بگه که منفیها هم بیشترقابل باور بشه، ودشمنیش رو کاملا علنی کرده، به همین دلیل خبرهای واقعی هم نمی تونی باور کنی و همه انهارو روی دشمنیش میذاری، و فقط 5 شخصیت تکراری برای اجراي کل برنامه های ضعیفش داره
سرباز ایران اسلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
سلام . باید ساکت شوند بهایی های جاسوس و نجس شبکه من وتو .
سرباز ایران اسلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
سلام . این کارکنان شبکه بهایی نجس من و تو همه جاسوس انگلیس و رژیم صهیونیستی بوده و هستند و سابقه جاسوسی را از پدران نجس خود به ارث برده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
شبکه من و تو و به طور کل شبکه های فارسی زبان اونور آبی، خیلی وقته که دیگه حناشون پیش مردم رنگ نداره. دستشون رو شده. جز دروغ و تحریف هم کار دیگه ای از دستشون بر نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
این شبکه بهایی همش دنبال آشوب به پا کردن تو ایرانه و لذت میبره از این کار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
این شبکه هدفش ایجاد شورش های خیابانی و ناامنی در جامعه است و به همین دلیل به هر دستاویزی چنگ میزند
بدتر از این قماش ادم ساده لوح هایی هستن که این گونه اخبار اب دوغ خیاری را باور میکنند

بایستی مردم ایران سواد رسانه ای را یاد بگیرند هر اخباری را از درست و نادرست بودن تشخیص دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
لعنت به بهایی های خائن و وطن فروش که آلت دست استعمارگرانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
دست بردارید از این حرفها مردم بیچاره اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
راستش رابخواهید ازاین بهاییان شیطان پرست چنین چیزهایی طبیعیست واکنون ریشه کثیفشان درحال نابودی ی کامل است..
اکبر
|
United States
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کل کارشناس های این شبکه منحوس از تروریستهای حزب دموکرات و پژاک و ساواکیهای کهنسال می باشند که سعی دارند رژیم خودفروخته پالانی را بزک کتتد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
شما چه پیشنهادی داری .مردم با بدبختی دارن زندگی میکنن.تو حالا دنبال چی هستی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر