کد خبر: ۷۵۰۳۵۵۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
کد خبر : ۷۵۰۳۵۵۳

افرادی که به آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند از ابتلای مجدد ایمن می شوند؟

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: افرادی که به آنفلوآنزا مبتلا می شوند، خطر ابتلای مجدد به این بیماری آنها را تهدید می کند و باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

سید محمد علوی رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، به بروز حساسیت‌های تنفسی در فصل پاییز اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، هرگونه علائم تنفسی می‌تواند نشانگر کرونا باشد، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

او افزود: افرادی که به آنفلوآنزا مبتلا شده‌اند پس از بهبود، مجددا به این عفونت مبتلا می‌شوند، بنابراین این افراد در برابر این بیماری مصون نمی‌شوند و خطر ابتلای مجدد به عفونت وجود دارد.

علوی درخصوص واکسن کرونا بیان داشت: شاید واکسنی که اکنون تبلیغات زیادی در مورد آن می‌شود بی تاثیر نباشد، اما تاثیر زیادی بر افزایش ایمنی بدن و در امان ماندن از ابتلای به آن ندارد، پس در زمانی که با نوعی بیماری مواجه هستیم که واکسن و یا داروی موثری ندارد، تنها باید نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا رعایت کرد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: به دلیل بروز حساسیت‌ها در فصل پاییز، برخی از مردم بیماری‌شان را به چیز دیگری نسبت می‌دهند، در حالیکه اکنون زمان پاندمی کرونا است و هرگونه علائم تنفسی باید به کرونا نسبت داده شود و نباید آن را آلرژی فصلی فرض کنیم.

او تاکید کرد: مردم باید علائم بیماری را جدی بگیرند و به محض اینکه کوچک‌ترین علامت بیماری را مشاهده کردند، خودشان را مبتلا به کرونا فرض کنند و سر کار حاضر نشوند و با مراجعه به مراکز جامع سلامت نسبت به مداخلات درمانی موردنیاز اقدام شود، ضمن اینکه باید حداقل فاصله ۲ متر از یکدیگر را رعایت کنیم و از تردد‌های غیرضروری در بازار، بازارچه‌ها، پاساژ‌ها و اماکن شلوغ و پرتردد خودداری نماییم.

علوی ادامه داد: هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند به تعداد جمعیت، تخت بیمارستانی داشته باشد، بنابراین باید با پیشگیری از ابتلا، مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها کاهش یابد، چراکه با فعالیت‌های بهداشتی تعداد موارد بستری در بیمارستان‌ها کاهش یافت و اگر کار‌های بهداشت و پیشگیری انجام نشود، بیمارستان‌ها مجدد شلوغ می‌شوند و در این شرایط، دیگر تاب‌آوری وجود ندارد.

او اظهار کرد: باید تخت‌های عادی و ICU بیمارستان‌ها نیز افزایش یابد که این اقدام در خوزستان انجام شده است، البته در موج قبلی کرونا هیچ بیماری پشت در بیمارستان نماند، اما مردم باید بدانند که کادر بهداشت و درمان که از این بیماران مراقبت می‌کنند، توان محدودی دارند و احتمال ابتلای آن‌ها نیز وجود دارد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر