کد خبر: ۷۵۰۴۰۷۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
کد خبر : ۷۵۰۴۰۷۹
گروه : سیاسی » مجلس
شهریاری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: واکسن‌های آنفولانزا طبق آخرین اطلاعات با قیمت ۴۰ هزار تومان توزیع خواهند شد.

واکسن آنفولانزای مجلس

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره خبر تحویل ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا به بهداری مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گفت‌و‌گویی که با مسئولان داشتم، این واکسن‌ها را بازگرداندند.

او با بیان اینکه همه ساله این واکسن‌ها به مجلس تحویل داده می‌شده است، اظهار کرد: نمایندگان با حضور میان مردم، رفت‌و‌آمد‌هایی هم دارند که به همین دلیل، هر سال واکسن می‌زدند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: امسال من و مدیر کل سلامت مجلس به آقای دکتر شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو نامه‌ای نوشتیم تا به نمایندگان واکسن داده شود، رئیس بهداری مانند همه ساله تقاضای دریافت واکسن‌ها را داشت و بنده هم اظهار کردم که بگذاریم ابتدا مردم از آن‌ها استفاده کنند. متأسفانه فضاسازی علیه مجلس زیاد است و مخصوصاً بسیاری اوقات، خود دولتی‌ها به آن دامن می‌زنند.

شهریاری با بیان اینکه امسال مقدار دوز مد نظر سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت و درمان به کشور نرسیده است، گفت: شاید حدود یک میلیون و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دوز رسیده است. مقدار دوز مورد انتظار وزارت بهداشت ۱۴ تا ۱۶ میلیون دوز است که متأسفانه ارز آن دیر گشایش شد.

او افزود: برای واکسن باید اوایل مرداد ماه گشایش اعتبار ارزی اتفاق می‌افتاد. الان هم ارز گشایش شده است، اما چون کمی دیر اتفاق افتاد و با وجود ارسال ارز هم طرف تحویل دهنده واکسن به هر دلیلی با تأخیر عمل کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: قرار است ۱۴ تا ۱۶ میلیون دوز واکسن آنفولانزا بیاید که طبق صحبت‌ها ۲.۵ میلیون دوز ویژه زنان باردار و افراد پر ریسک به صورت رایگان است و بقیه هم از سوی مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها، طبق آخرین اطلاعات با قیمت ۴۰ هزار تومان توزیع خواهند شد.

گفتنی است روز گذشته تصویری در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد بهداری مجلس شورای اسلامی ۱۵۰۰ بسته آنفولانزا را دریافت می‌کند. این موضوع با واکنش افکار عمومی مواجه شد و پس از آن مدیر کل سلامت مجلس از بازگرداندن واکسن‌ها به سازمان غذا و دارو  خبر داد.

واکسن‌های مجلس بازگردانده شد/ گفته بودم ابتدا مردم واکسن‌ها را استفاده کنند/ اعتبار ارزی واکسن آنفولانزا دیر گشایش شد

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر