کد خبر: ۷۵۰۷۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۷۵۰۷۷۰۷
صدیقی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تمام آموزش‌ها و نحوه ارائه خوابگاه یا اسکان به دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان ایرانی انجام می‌شود.

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت آموزش دانشجویان بین المللی با توجه به ویروس کرونا اظهار کرد: برخی از دانشجویان بین المللی در ایران حضور داشتند و با بروز ویروس کرونا به کشور خود نرفتند.

او افزود: دانشجویان بین المللی که در ایران حضور دارند همانند دانشجویان ایرانی به صورت حضوری و غیر حضوری دروس نظری و عملی را آموزش می‌بینند.

صدیقی تصریح کرد: دانشجویان بین المللی که خارج از ایران هستند از ۱۵ شهریور مجاز بودند تا با تشخیص دانشگاه محل تحصیل به ایران بازگردند، یعنی اگر دانشگاه آموزش این دسته از دانشجویان را به صورت حضوری الزامی می‌دانست ما با تشخیص نهاد‌های مربوطه شرایط آنان را برای حضور مهیا می‌کردیم.

او ادامه داد: اما در صورت غیر حضوری بودن آموزش‌ها در کشور خود با استفاده از سامانه‌های lms آموزش خواهند دید، بنابراین تکلیف تمام دانشجویان مشخص است و تمامی هماهنگی‌ها برای حضور و غیر حضور آنان انجام شده است.

وضعیت اسکان و تغذیه دانشجویان بین المللی در ترم جدید

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره وضعیت اسکان و تغذیه دانشجویان بین المللی گفت: اسکان و تغذیه دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان ایرانی انجام می‌شود، یعنی اگر حضور آنان در دانشگاه ضرورت داشته باشد باید بدانند که درصد استفاده از خوابگاه‌ها به شدت محدود است و تمام شیوه نامه‌های بهداشتی با ظرفیت ۲۰، ۲۵، ۳۰ و حداکثر ۴۰ درصدی وجود دانشجویان در خوابگاه انجام خواهد شد.

صدیقی تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به شروع ترم تحصیلی جدید به جمع آوری گزارش‌های مرتبط با حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها یا دانشگاه‌ها می‌پردازیم تا بدانیم که ظرفیت استفاده از خوابگاه‌ها به چه صورت است.

او گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا در کشور، دانشگاه‌ها ظرفیت خود را برای ارائه اسکان به دانشجویان محدود کرده اند تا مشکلی برای سلامتی دانشجویان به وجود نیاید.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به شهریه ترم تحصیلی جدید بیان کرد: بحث شهریه دانشجویان در اختیار هیئت امنای دانشگاه‌ها قرار دارد و با توجه به وجود تورم و افزایش شهریه در هر سال تصمیم گرفتیم تا این وضعیت با توجه به مجازی بودن آموزش‌ها نسبت به گذشته کمتر شود، بنابراین بخشی از تخفیف‌ها در شهریه دانشجویان ذکر شده و هر دانشگاه متناسب با امکاناتی که ارائه می‌کند این بحث را در هیئت امنا تصمیم گرفته و بعد از نهایی کردن میزان شهریه دانشجویان را اعلام خواهد کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر