کد خبر: ۷۵۰۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد خبر : ۷۵۰۸۵۹۸
ادبیات در هفته ای که گذشت؛

شیوع گسترده ویروس کرونا، برخی از مهمترین رویدادها و نمایشگاه های حوزه ادبیات را تعطیل کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان  اتفاقاتی هفته گذشته در حوزه ادبیات روی داد. در این گزارش به مهمترین رویدادهای ادبی اشاره می کنیم:


بیشتر بخوانید


امکان سفارش و تحویل نسخه دیجیتال کتاب‌ها در کتابخانه ملی فراهم شد

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضرورت ارائه خدمات، برای افراد متقاضی که شرایط حضور در کتابخانه را ندارند، امکان سفارش و تحویل نسخه دیجیتال کتاب‌ها را فراهم کرده است.

رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی این سازمان در توضیح جزئیات چگونگی استفاده از سفارش و دریافت نسخه دیجیتال منابع مکتوب گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا، تمهیدات جدیدی را برای ارائه خدمات بهینه به اعضای کتابخانه ملی فراهم کرده است.


کتاب و نمایشگاه عکس «فرزندان روح الله» رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «فرزندان روح الله» در نگارخانه حوزه هنری با حضور محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری برگزار شد. در این نگارخانه نمایشگاه عکسی با عنوان «فرزندان روح الله» هم برپا شده است.

محمد مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری از نمایشگاه عکس فرزندان روح الله بازدید کرد. در نمایشگاه "فرزندان روح الله"، عکس‌هایی از نوجوانانی به نمایش گذاشته شده که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتند.

در حاشیه این بازدید مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری گفت: هرکدام از هنر‌ها بعدی را از دفاع مقدس روایت می‌کند و نمی‌توان گفت کدام یک از آنها در بازتاب دوران دفاع مقدس تاثیرگذار‌تر بود. ویژگی خاص آن هنر و قالب هنری است که آن دوران را جلوه‌گر می‌سازد.

نمایشگاه کتاب وین ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد

بنابر اعلام وب سایت نمایشگاه کتاب وین، امکان برگزاری موافقیت آمیز نمایشگاه کتاب وین با وجود اقدامات احتیاطی ایمنی و اقدامات پیشگیرانه جامع، وجود نخواهد داشت.

در اطلاعیه‌ای که در وب سایت نمایشگاه کتاب وین منتشر شده، آمده است: «نمایشگاه کتاب وین مهمترین رویداد صنعت کتاب در اتریش و مکانی برای الهام و تبادل نظر با صد‌ها غرفه دار و رویداد‌های بی شماری است. همچنین یک برنامه سطح بالا برای نسخه امسال در نظر گرفته شده است که باید هفته آینده منتشر شود.

فراخوان فصل پاییز جایزه‌ی کتاب «ماه و سال» منتشر شد

فراخوان فصلِ پاییز جایزه کتاب «ماه و سال» کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

هدف از اهدای این جایزه، کمک به ارتقای کیفیت کتاب‌های کودک و نوجوان، حمایت از شاعران، نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و ناشران، شناسایی و رتبه‌بندی آثار ارزشمند و معرفی آن به مخاطبان و جلب توجه عمومی به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی است.

فراخوان دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱ منتشر شد

ناشران و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان برای شرکت در دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱ تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ فرصت دارند دو عنوان کتاب (۱۰ تصویر) را برای بررسی و انتخاب به موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری تحویل دهند.

جمع‌آوری آثار تصویرگری ناشران ایرانی به منظور بررسی و انتخاب ۱۵ تصویرگر برتر و معرفی به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱ از سوی امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده است.

خانه کتاب ایران در نمایشگاه مجازی کتاب پکن حضور می‌یابد

بیست و هفتمین نمایشگاه مجازی کتاب پکن که قرار بود در تاریخ ۵ تا ۹ شهریور به‌صورت فیزیکی و مجازی برگزار شود، با توجه به شرایط حاکم بر جامعه جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صرفاً به شکل مجازی و از تاریخ ۵ تا ۹ مهر ۱۳۹۹ (۲۶ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰) برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه از تکنولوژی‌های جدید و هوش مصنوعی برای تجربه نمایشگاهی آنلاین و مناسب استفاده شده است و بنا بر اعلام مجریان نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، این نمایشگاه فضایی برای ارتباطات دیجیتال و خدمات تجاری آنلاین در طول سال برای صنعت نشر کتاب بین‌الملل ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر