کد خبر: ۷۵۰۸۹۴۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
کد خبر : ۷۵۰۸۹۴۰
گروه : قم » قم
شهردار قم مطرح کرد؛

شهردار قم با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی پیرامون ساخت کتابخانه تخصصی در بلوار پیامبر اعظم (ص)،توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد ،شهردار قم با اشاره به انتشار متونی در فضای مجازی راجع به ساخت کتابخانه تخصصی در بلوار پیامبر اعظم (ص)، گفت: برخی اظهار نظر‌هایی که در این زمینه صورت گرفته به نوعی با اطلاعات ناقص بوده و زوایای امر برای افرادی که این مطالب را منتشر کرده‌اند، به درستی بازگو نشده است.

او با اشاره به شکل‌گیری کتابخانه‌های تخصصی از سال‌ها پیش در مکان‌هایی نامشخص، افزود: در سال ۹۵ دفتر آیت الله العظمی سیستانی در قم برای ایجاد یک ساختمان مرکزی کتابخانه‌های تخصصی اقدام کرد که در همین راستا جلسه‌ای در دفتر استاندار وقت برگزار شد.

سقائیان‌نژاد ادامه داد: در این جلسه نماینده دفتر دکتر لاریجانی، استاندار و معاون عمرانی، بنده و مدیرکل راه و شهرسازی حضور داشتیم و تفاهمی صورت گرفت که می‌توانیم سند آن را در دسترس مردم قرار دهیم.

شهردار قم تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه که به امضای تمام طرف‌ها رسیده قرار شد ما به ازای زمین شهرداری که به قیمت امروز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش ریالی دارد، راه و شهرسازی زمینی در سطح شهر به شهرداری اختصاص دهد که تا امروز این مسئله محقق نشده است.

سقائیان نژاد با اشاره به این که زمینی به مساحت ۳.۵ هکتار در پردیسان برای احداث این کتابخانه در اختیار دفتر آیت الله سیستانی در قم قرار گرفته بود، اما این مجموعه این زمین را مناسب این کار نمی‌دید، گفت: در این جلسه قرار شد این زمین به دولت بازگردد و شهرداری قم زمینی در بلوار پیامبر اعظم (ص) برای این کار اختصاص دهد تا یک ساختمان هفت طبقه برای هفت کتابخانه تخصصی احداث شود.

او ادامه داد: با این حال شهرداری قم همان سال ۹۵ زمین کتابخانه را به دفتر آیت الله سیستانی در قم واگذار کرده و این مجموعه فنس کشی و گودبرداری را هم انجام دادند و پس از آن پروژه رها شد.

سقائیان نژاد با اشاره به این که پیگیری از سوی طرف‌های دیگر برای این موضوع باید صورت می‌گرفت، گفت: امروز حتی اگر یک مسجد در سطح شهر می‌خواهید بسازید باید از شهرداری پروانه داشته باشید و برای اخذ پروانه دو موضوع مهم است یکی مالکیت زمین و دیگری عوارض که هیچ کدام از این دو تعیین تکلیف نشده است.

شهردار قم با اشاره به این که دولت تعهد کرده که معوض زمین این پروژه را به شهرداری بدهد، ادامه داد: مکاتبات متعددی از سوی شهرداری و دفتر دکتر لاریجانی برای این موضوع صورت گرفت، اما تا این لحظه به سرانجامی نرسیده است.

سقائیان‌نژاد عنوان کرد: قطعا آرزوی ما ساخت این کتابخانه تخصصی در بلوار پیامبر اعظم (ص) است، اما نقشه‌های این ساختمان پس از مدت‌ها، پنج روز پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته و بلافاصله برای پیگیری‌های بعدی به معاونت شهرسازی ارجاع شده است.

او افزود: با وجود این که در مسیر ساخت این کتابخانه هنوز تکلیف عوارض ساختمانی و مالکیت زمین مشخص نشده، اما شهرداری تا کنون هیچ ممانعتی از عملیات عمرانی انجام نداده و به نظر می‌رسد برخی صحبت‌ها اهداف دیگری را در نظر داشته باشد.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر این که با حاشیه سازی کتابخانه تخصصی در قم ساخته نمی‌شود، افزود: باید با نیت درست همه دست به دست هم بدهیم و افتخار ما این است که چنین ساختمانی در شهر قم ساخته شود.

شهردار قم با تاکید بر این که هر کاری روال خودش را دارد، ادامه داد: هم شهرداری و هم شورای اسلامی شهر با میل و رغبت هرگونه مساعدتی لازم باشد برای اجرای سریعتر این پروژه انجام خواهند داد و هنوز هم پیگیری‌ها برای گرفتن معوض زمین ادامه دارد.

انتهای پیام/ح/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر