کد خبر: ۷۵۰۸۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
کد خبر : ۷۵۰۸۹۹۸

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ۹۵ هزار و ۷۱۳ نسخه منبع کتابی و غیرکتابی را به کتابخانه‌های سراسر کشور اهدا کرد.

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، معاون اداره کل فراهم‌آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از اهدای ۹۵ هزار و ۷۱۳ نسخه منبع کتابی و غیرکتابی در ‍ پنج ماه نخست سال جاری به کتابخانه‌های سراسر کشور خبر داد.

فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام خبر درباره جزئیات منابع اهدایی گفت: منابع اهدایی شامل ۸۲ هزار و ۸۷۵ کتاب و ۱۲ هزار و ۸۳۸ نشریه و منبع غیرکتابی می‌شود که به کتابخانه‌های عمومی، آموزشگاهی، مدرسه‌ای و دانشگاهی در نقاط مختلف کشور به خصوص مناطق جنوبی و مرزی ارسال شده است.

وی در ادامه یادآور شد: در همین بازه زمانی پنج ماهه، ۱۵۶ هزار و ۳۱ منبع کتابی و غیرکتابی جهت غنی سازی مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و نیز ارسال به کتابخانه‌های سراسر کشور از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز سازمان‌ها دولتی و غیردولتی به کتابخانه ملی اهدا شده است.

محمدی تصریح کرد: گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از طریق دریافت منابع اهدایی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی سعی در غنی سازی منابع موجود در کتابخانه ملی ایران دارد؛ این منابع علاوه بر اینکه از طریق اهدا به سازمان منتقل می‌شوند، منابع وجین شده مراکز دولتی و غیردولتی را نیز شامل می‌شود.

وی درباره چگونگی درخواست کتابخانه‌ها و مراکز مربوط برای تامین منابع از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: کتابخانه‌های سراسرکشور می‌توانند از طریق مکاتبه با معاونت کتابخانه ملی ایران درخواست خود را مبنی بر دریافت کتاب‌ها و منابع اعلام کنند.

معاون اداره کل فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، تنها نهاد رسمی برای جمع آوری و توزیع منابع اهدایی بین کتابخانه‌های سراسر کشور است و چرخه اهدای منابع دریافتی به صورت مدام توسط این بخش در حال انجام است.

محمدی در بخشی از صحبت‌های خود به مکاتبه گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ناشران برای غنی سازی موجودی مخازن مبادله و اهدای سازمان اشاره کرد و گفت: به منظور ارتقای کیفیت منابع مخزن مبادله و اهدای سازمان مکاتباتی را با برخی از ناشران داشته ایم و خوشبختانه همکاری قابل توجهی از سوی برخی ناشران با گروه مبادله و اهدای این سازمان صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: برهمین اساس انتشارات «یساولی» در شهریور ماه سال جاری تعداد ۱۵۸ هزار و ۹۷۰ نسخه از منابع کتابی و غیرکتابی، به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا کرد.

محمدی در پایان گفت: به منظور تداوم چرخه توزیع منابع کتابی و غیرکتابی اهدایی از طریق شبکه توزیعی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ناشران دعوت می‌کنم با اداره کل فراهم آوری و حفاظت این سازمان همکاری کنند تا بتوان از این طریق گامی موثر در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در کشور برداشت.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر