کد خبر: ۷۵۰۹۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
کد خبر : ۷۵۰۹۳۹۰

در آستانه بیستمین سالروز شهادت «محمد الدره» کودک فلسطینی در روز ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۰۰، خبرنگار قدسنا در نوار غزه با «جمال الدره» پدر این کودک گفت‌وگو کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از قدسنا، در آستانه بیستمین سالروز شهادت محمد الدره، کودک شهید فلسطینی در روز ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۰۰ (نهم مهرماه)، که در تقویم ایران با عنوان روز همبستگی و همدردی با کودکان فلسطینی نامگذاری شده خبرنگار قدسنا در نوار غزه با «جمال الدره» پدر «محمد الدره» گفت‌وگو کرده است.

او با تاکید بر ادامه ایستادگی و پایداری خانواده‌های شهدای فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار قدسنا تاکید کرد: اشغالگران صهیونیست به طور عامدانه، واضح و آشکار کودکان فلسطینی را هدف تیراندازی قرار می‌دهند که با توجه به سن پایین کودکان در برخی موارد موجب قطع اعضای بدن، معلولیت و یا شهادت آن‌ها می‌شود.

او تاکید کرد: صهیونیست‌ها می‌دانند که این کودکان نسل آینده آزادی بخش فلسطین را تشکیل می‌دهند که در نهایت اشغالگران را شکست داده و حق خود را از آن‌ها می‌ستانند.

پدر محمد الدره در ادامه گفت‌وگوی اختصاصی با قدسنا تاکید کرد: اشغالگران می‌گویند که بزرگ تر‌ها می‌میرند و کوچکتر‌ها فراموش می‌کنند، اما این کودکان فلسطینی هستند که امروز در برابر رژیم صهیونیستی در مرز‌های شرقی غزه اقدام به رویارویی با آن‌ها و مواجهه با ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی می‌کنند. با وجود اینکه صهیونیست‌ها به سوی کودکان فلسطینی تیراندازی کرده و موجب شهادت و یا زخمی شدن آن‌ها می‌شوند، اما این کودکان فلسطینی هرگز دست از مبارزه نمی‌کشند. این رخداد‌ها بیانگر این واقعیت است که کودکان فلسطینی همان کسانی هستند که حقوق از دست رفته فلسطینی‌ها را که رژیم صهیونیستی آن‌ها را غصب کرده بدست خواهند آورد و آن را به ملت فلسطین بازمی‌گردانند.

جمال الدره در ادامه در آستانه سالروز بیستمین سالروز شهادت پسرش تاکید کرد: درگیری با اشغالگران و مواجهه با صهیونیست‌ها همچنان ادامه خواهد یافت، آن‌ها تلاش دارند با هدف قرار دادن کودکان فلسطینی آینده آن‌ها را از بین ببرند، اما این گونه اقدامات هیچ تاثیری بر عزم استوار ملت فلسطین نخواهد گذاشت.

به گزارش قدسنا، رژیم اشغالگر قدس طی دهه‌های اخیر همچنان و همواره به هدف قرار دادن کودکان فلسطینی با هدف اعمال فشار بر خانواده‌های فلسطینی که همچنان به اصول و حقوق ملی خود تاکید دارند، ادامه داده است. اقدامات ضدحقوق بشری رژیم صهیونیستی شامل قتل عام، ترور و بازداشت کودکان فلسطینی می‌شود که کاملا برخلاف همه قوانین و موازین بین‌المللی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر