کد خبر: ۷۵۰۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
کد خبر : ۷۵۰۹۵۷۳

رژیم صهیونیستی به طور سازمان یافته‌ای کودکان فلسطینی را هدف قرار می‌دهد

خبرگزاری قدسنا در یادداشتی نوشت: رژیم صهیونیستی یک رژیم اشغالگر است و استمرار حیات خود را در حذف ساکنان جغرافیای اشغال شده یعنی ملت فلسطین و خصوصا کودکان می‌داند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری قدسنا در یادداشتی نوشت: رژیم صهیونیستی یک رژیم اشغالگر است و استمرار حیات خود را در حذف ساکنان جغرافیای اشغال شده یعنی ملت فلسطین می‌داند. بر همین اساس راهکار اصلی صهیونیست‌ها در تحقق این هدف مبتنی بر اعمال فشار و خشونت بی حد و حصر و کشتار سازمان یافته علیه فلسطینیان است. کودکان فلسطینی مهمترین هدف در این راهکار محسوب می‌شوند؛ در واقع نظامیان صهیونیستی خشونت، قتل، ایجاد معلولیت و بازداشت کودکان فلسطینی را جزء اهداف مشروع خود تعریف کرده اند.

صهیونیست‌ها به این نتیجه رسیده اند که ملت فلسطین در تمامی نسل‌ها آماده تسلیم وطن به اشغالگران نیستند و نخواهند بود. اگر بخشی از نسل اولیه فلسطین به نوعی تسلیم اراده صهیونیست‌ها شدند و همچنین بخشی از آن‌ها بر پایه تفکر چپگرایانه، منتهای هدفشان در مبارزه با رژیم صهیونیستی ضربه زدن به این رژیم و اخذ امتیازاتی از آن و نیز برخی رژیم‌های عرب بودند، اما نسل‌های جدید فلسطینی افق مطالباتشان آزادی کل وطن از اشغال است. این مطالبه خصوصا در نسل جوان که از آن تعبیر به نسل بعد از اسلو می‌کنند، مبتنی بر نگاه دینی و عمل به تکلیف دینی است.

دقیقا همین نسل مکلف فلسطین موفق شد دستاورد‌های بزرگی را در عرصه تقابل با اشغالگران وطن کسب کند. اخراج صهیونیست‌ها از غزه و نیز تولید موازنه بازدارندگی نظامی مهمترین این دستاورد‌ها به شمار می‌آید.

به همین دلیل ما شاهد افزایش اقدامات تهاجمی و جنایات علیه کودکان فلسطینی خصوصا در چند دهه اخیر هستیم. اقداماتی که موجب شده تا بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای جهان، رژیم صهیونیستی را یک رژیم کودک کش بنامند رژیمی که به طرز سازمان یافته‌ای کودکان فلسطینی را هدف «خشونت» و «جنایات» خود قرار می‌دهد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز اطلاع رسانی فلسطین از سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی طعم بازداشت توسط رژیم صهیونیستی را چشیده و از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون قریب به ۳ هزار کودک فلسطینی توسط صهیونیست‌ها عامدانه به شهادت رسیده و بیش از ۴۵ هزار کودک نیز معلول شده اند و در حال حاضر حدود ۲۵۰ کودک فلسطینی هم در بازداشت به سر می‌برند؛ اکنون بسیاری از اسرای فلسطینی که در دوران کودکی بازداشت شده بودند در زندان به سنین بزرگسالی رسیده اند.

این اقدامات در حالی علیه کودکان فلسطینی انجام می‌گیرد که آنان در همه جوامع و مقررات بین المللی محترم و دارای حقوق خاص هستند حال آنکه صهیونیست‌ها با اعمال خشونت و جنایت علیه کودکان فلسطینی عملا تمامی حقوق عرفی و مقررات بین‌المللی از جمله کنوانسیون چهارگانه ژنو در حوزه حقوق کودک را نقض کرده‌اند. بر اساس کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو اقدامات صهیونیست‌ها علیه کودکان فلسطینی جنایت جنگی محسوب می‌شود. متاسفانه به دلیل حمایتی که رژیم صهیونیستی از سوی قدرت‌های استعماری مسلط بر نظام بین المللی دریافت می‌کند، شاهد انفعال عجیب دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی در این ارتباط هستیم.

حجم اقدامات جنایتکارانه صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی نشان می‌دهد که اشغالگران اسرائیلی نسل‌های جدید و در راه فلسطین را به عنوان یک خطر جدی برای موجودیت خود تلقی کرده و به همین دلیل کودکان فلسطینی را در راس اهداف جنایتکارانه خود علیه ملت فلسطین قرار داده اند، اما نرخ باروری در میان جامعه فلسطینی نشان می‌دهد که ملت فلسطین سیاست خطرناک صهیونسیت‌ها را تشخیص داده و حاضر نیستند عرصه فلسطین از مجاهدان و مبارزان فلسطینی خالی شود.

اقدام برخی رژیم‌های عربی در علنی سازی برخی توافقات سیاسی، امنیتی و اقتصادی با این رژیم کودک کش جدای از اینکه خیانتی بزرگ به آرمان مقدس فلسطین و امت اسلام است در واقع به نوعی تائید و همراهی و مشارکت با صهیونیست‌ها در جنایات علیه ملت فلسطین و خصوصا کودکان فلسطین است. تحلیلگران معتقدند با این خیانت رژیم‌های عربی باید شاهد افزایش خشونت‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی در جغرافیای فلسطین علی الخصوص در ارتباط با کودکان فلسطینی باشند.

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مرگ بر رژیم جعلی صهیونیست
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فلسطینها هم به طور سازمان یافته و مداوم در شبانه روز بی وقفه ارتش سفاک کودک کشان مظلوم کشان صهیونیستهای لامذهب نکبت کافران شیاطین ملعون اهل جهنم اسفل السافلین را هدف قرار دهند .
والصلام و صلوات التماس دعا .
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر