کد خبر: ۷۵۰۹۷۲۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
کد خبر : ۷۵۰۹۷۲۹
گروه : فارس » شیراز

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار نفر در طرح اقدام ملی بنیاد مسکن

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس گفت: بیش از ۱۶ هزار متقاضی مسکن اقدام ملی در حوزه بنیاد مسکن فارس نام‌نویسی کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه این بنیاد عملیات ارزیابی تقاضا‌های نام نویسی برای ساخت مسکن طرح اقدام ملی در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را آغاز کرده است، گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۶۶۶ متقاضی برای مسکن اقدام ملی در حوزه مسوولیت بنیاد مسکن نام نویسی کرده‌اند.

محمد رسول پروری افزود: از این تعداد، تقاضای ۱۱ هزار و ۵۳۹ نفر در فرم موسوم به استعلام سبز در کل مناطق استان فارس بررسی و پاسخ داده شده است.

او اظهار داشت: یک هزار و ۸۴۸ نفر در استان فارس با احتساب شهر‌های جنوبی وجوه آورده متقاضیان را واریز کرده و در نوبت قرعه کشی قرار دارند، آورده متقاضیان طرح اقدام ملی در استان فارس تا کنون با احتساب منطقه لارستان و شهر‌های جنوب ۸۹۶ میلیارد و ۳۳۱ میلیون و ۸۴۰ هزار ریال بوده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس از بررسی دقیق تقاضا‌های مسکن اقدام ملی در استان فارس خبر داد و افزود: این تقاضا‌ها زیر نظر کارشناسان با دقت بررسی می‌شود تا کنون تقاضای ۱۱ هزار و ۱۵۸ نفر تایید شده و ۲ هزار و ۵۱۰ تقاضا نیز در نوبت تایید قرار دارند.

پروری با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۹۳ متقاضی تا کنون افتتاح حساب انجام شده است ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن پاسخی به تامین مسکن شهری در همه مناطق مشمول استان فارس برای اقشار مختلف و با سطوح درآمدی متفاوت است و می‌تواند شرایط عادلانه را برای برخورداری از مسکن مناسب برای اقشار جامعه فراهم کند.

او افزود: تا کنون در شهر‌های لارستان، اقلید صفا شهر، نورآباد، نی ریز، آباده، ارسنجان، بوانات، داراب، کازرون، اردکان، اوز، خنج، گله دار، لامرد و گراش مقدمات احداث مسکن اقدام ملی فراهم شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس جمع تقاضا‌های ثبت شده در حوزه لارستان شامل شهر‌های لار، اوز، خنج، گله دار، لامرد و گراش را نیز ۵ هزار و ۱۵۹ تقاضا اعلام کرد و افزود: دراین حوزه نیز تا کنون ۷۷۰ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال آورده متقاضیان بوده است.

پروری با اشاره به اینکه از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن حدود ۱۰۰ هزار واحد آن در شهر‌های کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ساخته می‌شود که مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، گفت: تلاش می‌شود در سایر شهر‌های استان فارس نیز که شرایط ساخت مسکن ملی فراهم شود در گام‌های بعدی اقدامات ثبت نام و ساخت واحد‌ها آغاز شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: میانگین متراژ هر کدام از واحد‌های در تعهد بنیاد مسکن برای ساخت در قالب طرح اقدام ملی ۸۰ متر مربع است که با محاسبه مشاعات هر کدام از واحد‌ها حدود ۱۰۰ متر مربع خواهد بود. در بسیاری از موارد از ۳۵۰ تا۴۰۰ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی با احتساب وام باید منابع تامین شود.

پروری بیان کرد: دراین طرح، آورده متقاضیان متفاوت است، برنامه ریزی‌های به گونه‌ای انجام شده که رقم آورده اولیه سپرده گذاران طرح اقدام ملی مسکن که در شهر‌های کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۴۰ میلیون تومان شود که باید به نام خود فرد متقاضی در حساب بانکی سپرده گذاری شود.

او همچنین افزود: از سوی دیگر در خصوص نحوه تخصیص زمین به پروژه‌های اقدام ملی مسکن در شهر‌های با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر دو گروه واگذاری در نظر گرفته شده است. در واگذاری‌های ۹۹ ساله که به صورت اجاره در اختیار متقاضیان گذاشته می‌شود هزینه‌ای بابت قیمت زمین تحمیل نخواهد شد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر