کد خبر: ۷۵۰۹۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
کد خبر : ۷۵۰۹۷۳۴

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان مطلوب نیست، گفت : خود را برای رویارویی با کرونا در فصل سرما آماده کرده‌ایم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت : ۲۹ بهمن ماه پارسال نشست ستاد کرونا در استان تشکیل و نقشه راهی در هفته نخست اسفند تصویب شد.

او با بیان اینکه با اجرایی شدن این نقشه از رسیدن کرمانشاه به اوج پیک جلوگیری به عمل آمد، گفت : در این نقشه زمینه برای بستری روزانه هزار بیمار و توزیع ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار ماسک فراهم شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در بدترین حالت تعداد بستری‌های بیماران مبتلا به کرونا در کرمانشاه به حدود ۴۳۰ نفر رسید، افزود: یک انسجام‌مطلوبی برای مقابله با کرونا در کرمانشاه شکل گرفت و تمام‌نیرو‌های نظامی و انتظامی نیز پای کار آمدند.

بازوند افزود: هلال احمر در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار دارد و در بحث مقابله با این بیماری پیشتاز است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: کرمانشاه همچون ۲۹ استان دیگر امروز وضعیت مطلوبی از نظر شیوع بیماری کرونا ندارد؛ آمار مبتلایان استان یک سیر صعودی دارد، اما آمار مرگ و میر ثابت است که افزایش آن در هفته‌های آینده دور از انتظار نیست.

بازوند با تاکید بر اینکه برای فصل سرما که کرونا با آنفلوآنزا همزمان می‌شود نقشه راه تهیه شده است، گفت: اکنون ۲۵۰ تخت‌ای سی یو در استان داریم که ۵۶ بیمار در آن‌ها بستری هستند.

اعتماد عمومی یک سرمایه بزرگ برای هلال احمر است

او به زلزله ۲۱ آبان ماه ۹۶ اشاره کرد و گفت: در روز نخست وقوع زلزله نیرو‌های سپاه و ارتش به همراه دیگر ارگان‌های امدادی دست به کار شدند و رکورد جدیدی در زمینه امداد و نجات به ثبت رساندند.

استاندار کرمانشاه افزود: مردم با وجود همه تبلیغات رسانه‌های بیگانه، ۶۳ میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز کردند در حالی که کل مبلغ واریزی به حساب چهره‌های مشهور و سازمان‌های مردم نهاد حدود ۲۰ میلیارد تومان بود.

بازوند، اعتماد عمومی را یک سرمایه بزرگ برای هلال احمر دانست و گفت: اگر خدای نکرده مردم احساس کنند هلال احمر کارآیی خود را از دست داده است اعتماد خود به این نهاد از بین می‌رود؛ هلال احمر بدون تجهیزات نمی‌تواند یک سازمان امدادی کارآمد باشد.

او با بیان اینکه باید توجه جدی به تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز هلال احمر شود، افزود: باوجود اینکه وضعیت دولت از نظر اعتباری مناسب نیست مجوز‌های لازم برای بازسازی لجستیکی هلال احمر اخذ شده است.

بازوند ایجاد خانه‌های هلال احمر در روستا‌ها اقدام بسیار ارزشمندی دانست و گفت: مردم‌نگران وقوع حوادث هستند، اما حضور هلال احمر در روستا‌ها به آنان قوت قلب می‌دهد.

او گفت: کرمانشاه در مرکزیت غرب کشور قرار دارد و به استان‌های همجوار خدمات دهی می‌کند، از این رو تقاضا دازیم که کرمانشاه به عنوان مرکز غرب کشور برای آموزش مطرح شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به وضعیت آب‌های سطحی استان ادامه داد: ست نجات غریق در استان کرمانشاه نداریم از این رو نیازمند تقویت این بخش هستیم.

بازوند افزود: با وجود اینکه در برخی از استان‌ها ۲ یا سه داروخانه هلال احمر فعال است، کرمانشاه از این داروخانه بهره نمی‌برد، از این رو توقع داریم مجوز لازم در این زمینه صادر شود .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر