کد خبر: ۷۵۰۹۷۷۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
کد خبر : ۷۵۰۹۷۷۶
گروه : سیاسی » مجلس
رئیس گروه دوستی ایران و فلسطین:

عباس گلرو، تحولات نمایشی منطقه در خصوص عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را هیاهوی تبلیغاتی انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا دانست.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، «صلاح الدین الزواوی» شیخ السفرا و سفیر فلسطین امروز (سه‌شنبه) با عباس گلرو رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران _ فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

گلرو در ابتدای این دیدار با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان‌های ملت فلسطین در مقابل زیاده‌خواهی‌های رژیم اشغالگر قدس، گفت: حمایت از ملت مظلوم فلسطین جز اهداف اصیل انقلاب اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران، همواره از حقوق این ملت و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع خواهد کرد.

وی همچنین افزود: اعتقاد راسخ دارم مبارزه مردم فلسطین و جنبش‌های مقاومت تا اخراج صهیونیست‌ها از سرزمین اشغالی ادامه خواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران نیز در این مسیر ملت مقاوم فلسطین را همراهی خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین تحولات نمایشی منطقه در خصوص عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را هیاهوی تبلیغاتی انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا دانست و خاطرنشان کرد:رفتار غیرسازنده امارات و بحرین در خصوص ایجاد روابط با رژیم اشغالگر قدس خاستگاه مردم این دو کشور نیست و جمهوری اسلامی ایران این سازش رذیلانه را خیانت به ارزش‌های امت اسلامی و آرمان فلسطین می‌داند.

وی با تاکید بر وحدت گروه‌های مقاومت فلسطین در مبارزه یکپارچه در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: تهران به حمایت‌های خود از ملت فلسطین و تعامل با همه گروه‌های سیاسی، دینی و ملی در این کشور تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

گلرو، تغییر سیاست کشور‌های عربی منطقه در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را لازمه وحدت جهان اسلام دانست و اظهار داشت: ضرورت دارد کشور‌های اسلامی خود را از طرح‌های خبیثانه آمریکایی _صهیونیستی دور نگه داشته و به عنوان امت اسلامی در منطقه رویکرد سازنده‌ای در قبال کشور‌های اسلامی به ویژه فلسطین اتخاذ نمایند.

وی با اشاره به طرح چهارماده‌ای جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رفراندوم در سرزمین تاریخی فلسطین گفت: این طرح به عنوان سند رسمی در سازمان ملل به ثبت رسیده و دموکراتیک‌ترین راه حل برای فلسطین است.

صلاح الزواوی شیخ السفرای مقیم تهران، عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس و کشور‌های عربی را طرحی آمریکایی برمبنای کمک به امنیت و ثبات موقتی صهیونیست‌ها خواند. وی اضافه نمود: طرح سازش با رژیم صهیونیستی نتیجه‌ی مناسبی برای کشور‌های منطقه ندارد و مقاومت در منطقه، نسبت به این رفتار غیرسازنده پاسخی قاطع خواهد داشت.

صلاح الزواوی در پایان ضمن قدردانی از موضع قاطع مقام معظم رهبری و حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشگام تقویت و تحکیم وحدت جهان اسلام است و مردم فلسطین همواره از نقش اساسی و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت فلسطین قدردانی می‌کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر