عمده تخلفات عطاری ها چیست؟

دخالت عطاری ها در امر پزشکی و دارویی باعث به وجود آمدن صدمات جبران ناپذیری می شود.

عمده تخلفات عطاری ها چیست؟به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی  دخالت عطاران در امر پزشکی و دارویی و صدمات جبران ناپذیری که در اثر این مداخله، بر پیکر سلامت جامعه وارد می شود را امر بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: عطاری ها اجازه دخالت در امور پزشکی از جمله معاینه و تجویز دارو را نداشته و فقط موظفند بنا به درخواست مشتری و براساس نسخه متخصص طب سنتی، گیاه دارویی بفروشند.

علیمرادیان عمده تخلف عطاری‌ها را تجویز انواع دارو و بخصوص داروهای مخدر و روان گردان و کمک جنسی و چاقی و لاغری آلوده به مواد مخدر و روان گردان عنوان نمود؛ و در خصوص عوارض خطرناک و غیر قابل پیش بینی این گونه تخلفات هشدار دادند.

او با اشاره به اینکه تخلفات در قالب عطاری‌ها و فروشگاه‌های با ظاهر آراسته، مطمئن، عوام فریب و لیکن با ضایعات جبران‌ناپذیر بر سلامت مردم انجام می‌گیرد؛ بر لزوم برخورد جدی و سریع با این معضل تاکید نمود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: عرضه دارو و مواد غیر بهداشتی توسط عطاری ها از جمله مواردی است که به شدت با آن برخورد خواهد شد چرا که سلامت مصرف کنندگان را با تهدیدات جدی مواجه خواهد نمود.

علیمرادیان در پایان از مردم خواست هنگام خرید از عطاری ها به سلامت محصول و خصوصا مجوز های بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر