کد خبر: ۷۵۱۹۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
کد خبر : ۷۵۱۹۱۳۷
محسن رضایی:

ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده است/بعد از انقلاب ورق برگشت

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده. گفت: اگر کسی بخواهد به ایران اسلامی تجاوز کند، سیلی محکمی خواهد خورد ولو اینکه آمریکای قداره بند باشد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن رضایی امشب در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهید همدانی و تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: در اربعین، حضرت زینب (س) و زینبیون تاریخ جدیدی را در عالم بشریت رقم زدند.

وی با بیان اینکه عظمت عاشورا به پهنای همه تاریخ بشریت است گفت: تقارن جالبی است که سالگرد شهادت سردار همدانی به عنوان یکی از بهترین مدافعان حرم زینب (س) همزمان با شب اربعین شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به قدمت همدان در مدنیت و علم افزود: از وقتی نام ایران آمده، نام همدان نیز همراه با آن بوده که این موضوع نشان از سابقه بلند این شهر دارد.

او با بیان اینکه نقش همدان چه در عرصه علم و فرهنگ و دین و چه در حوزه دفاع از کشور حائز اهمیت است افزود: شهدای بزرگی، چون شهید همدانی، سردار سلگی، شهید حاجی‌بابایی، علی چیت‌ساز، حسن صوفی، شهید قهاری سعید و شهدای مدافع حرم در این شهر آرمیده‌اند که مدیون آن‌ها هستیم.

رضایی کارنامه شهدای همدان را بسیار عجیب و قابل توجه عنوان کرد و با بیان اینکه فرهنگ شهادت ناشی از ایثار و فداکاری است گفت: اگر فرهنگ شهادت‌طلبی و ایثار قبل از انقلاب در بین ملت ما می‌بود بخش‌های مختلفی از سرزمین عزیز ما جدا می‌شد؟ قطعا خیر.

او با اشاره به اصل مهم ولایت در کشور، آن را عامل موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها عنوان کرد و افزود: سردار همدانی یکی از میوه‌های ولایت بود که با مجاهدت و ایثار خود اتفاقات بزرگی را رقم زد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه فرماندهان و رزمندگان ایران اسلامی در شرایطی که تمام استکبار علیه آن‌ها فعالیت می‌کردند با سبک جدیدی شهر‌های ایران را یکی از پس از دیگری آزاد کردند گفت: یکی از افراد تأثیرگذار در آن دوران سردار همدانی بود که افتخارات بسیاری را خلق کرد.

او گریزی به نحوه آشنایی خود با سردار زد و گفت: در روز‌های جنگ از حاج احمد متوسلیان و حاج همت خواستیم که برای عملیات فتح‌المبین در خوزستان کار‌های آماده‌سازی را انجام دهند که آن‌ها دو نفر که تا آن روز ندیده بودم را به جمع اضافه کردند، حسین همدانی و محمود شهبازی.

رضایی با بیان اینکه با مدیریت سردار همدانی تیپ ۲۷ محمدرسول الله در دوکوهه دزفول و در کنار عملیات فتح‌المبین تشکیل شد افزود: ایشان در عملیات بیت‌المقدس، آزادی خرمشهر و عملیات‌های بزرگ دیگری در کشور نقش‌آفرینی کردند.

وی با اشاره به اینکه سردار همدانی در هر عرصه‌ای که وارد شد خوش درخشید اظهار کرد: ما دیدیم که حسین همدانی ظرفیت بسیار بالایی دارد بنابراین ایشان را به به عنوان فرمانده به استان گیلان و بعد هم به کرمانشاه و تهران اعزام کردیم.

شهدا کار بزرگی را رقم زدند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سردار همدانی شاید تنها فرماندهی باشد که در چهار استان چهار لشکر متفاوت را فرماندهی و اداره کرده است تأکید کرد: این سردار بزرگ مثل سردار سلیمانی عزیز برای خدمت به نظام آرام و قرار نداشت، ضمن اینکه همیشه بیقرار پیوستن به رفقای شهیدش بود.

رضایی با اشاره به اینکه شهدا کار بزرگی را رقم زدند و باعث شدند ایران اسلامی با اقتدار روی پای خود بایستد اظهار کرد: قبل از انقلاب، جریان استکبار و در رأس آن‌ها آمریکا هر رفتاری که می‌خواستند با ملت ایران انجام می‌دادند، اما بعد از انقلاب ورق برگشت.

او با بیان اینکه اگر کسی بخواهد به ایران اسلامی تجاوز کند سیلی محکمی خواهد خورد ولو اینکه آمریکای قداره بند باشد، افزود: ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در پاسخ به اینکه چه اتفاقی منشا اقتدار، رشد، بالندگی و افتخارات ایران اسلامی شده است پاسخی جز «ولایت» وجود ندارد.

او با بیان اینکه باید به این معجزه الهی بیش از گذشته توجه کنیم ، گفت: از آن جا که ولایت عامل حیات و عزت ملی ما شده است باید یک بار دیگر آن را بازخوانی کنیم.

رضایی در ادامه به تفسیر مقام معظم رهبری از «ولایت» پرداخت و افزود: معنای اصلی ولایت عبارت است از پیوستگی، پیوند، درهم پیچیدن و درهم‌تنیدگی.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: بنا به فرموده رهبری مفهوم وحدت، دست به دست هم دادن، با هم بودن، با هم حرکت کردن، اتحاد در هدف و راه و وحدت در همه شئون سیاسی و اجتماعی را برای انسان تداعی می‌کند.

پیوند ولایت یک پدیده  برای زندگی است

او با بیان اینکه پیوند ولایت یک پدیده سیاسی ـ اجتماعی و یک حادثه تعیین‌کننده برای زندگی است ادامه داد: در نظام اسلامی، ولى از مردم جدا نیست.

رضایی ادامه داد: با مشخص شدن معنای متعالی ولایت چرا باید در جامعه درگیر موضوعاتی، چون تفرقه باشیم، چرا باید حرکت برای خدا نباشد، چرا باید دست در دست ندهیم تا کشور را آباد کنیم.

او گفت: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان با وجود اینکه از استان‌های مختلف بودند، اما برادرانه برای رضای خدا و دفاع از دین و وطن چنان می‌جنگیدند که با صف آن‌ها کانه «بنیاد مرصوص» ایجاد می‌شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه تفسیر ناب ولایت را باید در منش و رفتار حسین همدانی و قاسم سلیمانی و وصیتنامه این بزرگان دید گفت: اگر تفسیر‌های مختلف از ولایت صورت گیرد به تعداد آن‌ها گروه‌ها و آدم‌ها و جناح‌های مختلف ایجاد می‌شود که منجر به نگاه واحد و همدلی نخواهد شد.

او با اشاره به ولایتمداری مطلق شهدا و رزمندگان ادامه داد: رزمندگان ما در جبهه دفاع مقدس به دنبال نتیجه نبودند بلکه به تکلیف الهی خود عمل می‌کردند، البته تکلیف ما همراه با تدبیر و عقلانیت بود.

رضایی با بیان اینکه اخلاق اسلامی از ولایت جدا نیست و اتحاد، برادری و همدلی شعبه‌ای از ولایت است گفت: اگر به دین خدا عمل کنیم و گوش به فرمان، ولی فقیه باشیم هیچ اتفاق و یا مشکلی در ابعاد مختلف آن نمی‌تواند ما را شکست دهد.

او در ادامه با اشاره به اوج‌گیری کرونا گفت: این ویروس برای سومین مرتبه اوج گرفته در حالی که اگر همه با هم جمع شوند و دست به دست هم، برادرانه پای کار باشند مانند روز‌های اول کرونا، نباید شاهد موج دوم و سومی باشیم.

سردار همدانی میوه یک اعتقاد و ثمره اندیشه ولایت بود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در موج اول شیوع ویروس همه مردم و مسئولان پای کار آمدند و شرایط خوبی حاکم شد در ادامه گفت: ایران اسلامی با اقتدار روی پای خود ایستاده و این امتیاز از ثمرات مکتب ولایت است.

او با بیان اینکه اگر تفاسیر مختلف از ولایت نداشته باشیم و مانند شهدا همراه هم قدم برداریم دلیلی ندارد در این کشور مشکل ایجاد شود و یا در مشکلات بمانیم گفت: سردار همدانی میوه یک اعتقاد و ثمره اندیشه ولایت بود که در مسیر خود دچار تزلزل نشد و در نهایت نیز با شهادت سعادتمند شد.

رضایی با بیان اینکه این سردار بزرگ مدام به فکر خدمت به نظام و کشور بود و در این راه سر از پا نمی‌شناخت اظهار کرد: شاید سردار همدانی می‌توانست در اواخر عمر خود یک زندگی عادی در کنار خانواده‌اش داشته باشد، اما این آرامش‌ها برای او عین ناآرامی بود به همین دلیل نیز در جبهه مقاومت و دفاع از دین و وطن حضور یافت.

او با اشاره به اینکه ثمره ولایت سردار را به جایی وصل کرده بود که باید تا آخر عمر در آن مسیر گام برمی‌داشت گفت: در دانشگاه امام حسین (ع) به عنوان مسوول قرارگاه ثبت تجارب و فرهنگ دفاع مقدس کار می‌کرد، اما هشت ماه بعد شروع کرد به بیقراری کردن، دلیلش را پرسیدم که گفت دلتنگ برادران شهیدش است و در نهایت هم به سوریه رفت و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با ابراز امیدواری از اینکه همه در راه شهدا قدم برداریم برای ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران آرزوی عزت و افتخار بی‌پایان کرد.

انتهای پیام/ف

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
ایران روی پای خود ایستاده اما مانند فردی که آرتروز کمر گرفته رفته رفته از پا می افتد آنهم بدلیل 40سال سوء مدیریت که الان شاهد فوران بی لیاقتی مسولین و فروپاشی نظام اقتصای هستیم.بیایید از خواب غفلت بیرون بیاییم.هرچه برای خود میپسندیم برای دیگران نیز بپسندیم
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر