کد خبر: ۷۵۲۷۱۷۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
کد خبر : ۷۵۲۷۱۷۵
گروه : فارس » شیراز

طرح هاد ویژه دانش آموزان پایه هفتم در دوازده منطقه فارس اجرا می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رسول قانونی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس، گفت: برنامه شهاب و طرح هاد با هدف پرهیز از جداسازی دانش آموزان، عدالت محوری، توجه به همه استعدادها، پرورش استعداد‌ها درون کلاس، مدرسه و  توجه به نقش محوری معلم و قرار گرفتن در مسیر نخبگی برای صاحبان استعداد‌ها انجام می شود.

او، در وبینار توجیهی طرح هاد ویژه معاونان آموزش متوسطه مناطق و شهرستان‌های مجری برنامه طرح ملی شهاب، بیان کرد: امسال در سال تحصیلی طرح هاد ویژه دانش آموزان پایه هفتم در دوازده منطقه استان شامل نواحی ۲، ۳ و ۴ شیراز و شهرستان‌های فسا، داراب، کازرون، جهرم، خنج، لارستان، اقلید، آباده و مرودشت اجرا می شود که برنامه ملی شهاب نیز در ۵۹ منطقه از پایه چهارم ابتدایی در حال اجرا است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس، با اشاره به سند راهبردی بنیاد ملی نخبگان، تصریح کرد: برنامه ملی شهاب برای سند راهبردی بنیاد ملی نخبگان تنظیم شده که در آن توجه به استعداد‌های برتر نخبگان در جامعه  بر عهده آموزش و پرورش است.

او، ادامه داد: در  طرح هاد ویژه دانش آموزان پایه هفتم  در دوازده منطقه فارس باید شناسایی و حمایت دانش آموزان دارای استعداد برتر  بدون جدا سازی دانش آموزان در مدارس عادی  از سوی معلمان مدارس انجام شود که در این برنامه فقط هوش ذهنی دانش آموزان مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بلکه هوش‌های چندگانه مد نظر است و به همین دلیل برنامه در راستای شناسایی تنوع استعداد‌ها بوده و  به یک نوع استعداد توجه نمی‌شود.

قانونی، پرورش استعداد‌های برتر و ایجاد ساز وکار‌های مناسب برای رشد و بالندگی آنان به عنوان سرمایه‌های ملی و خدادادی، تقویت و درونی کردن هویت دینی و ملی و حمایت تربیتی و معنوی از دانش آموزان دارای استعداد برتر را به عنوان دیگر اهداف این برنامه برشمرد.

حبیب شریف، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس نیز، افزود:  برنامه ملی شهاب از برنامه‌های مهم دانش آموزی بنیاد نخبگان بوده که از سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در یکی از مناطق محروم ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز آغاز شد که تا کنون ادامه دارد.

او، اضافه کرد: با توجه به تغییرات جهان و رویکرد‌های علمی،  باید توجه اولیاء و همکاری مسئولان به سمت دانش‌های نوپدید باشد که طرح ملی شهاب می‌تواند حرکت در مسیرعلوم نوین را هموار سازد.

همچنین  فخارزاده معاون بنیاد نخبگان استان فارس، اظهار کرد: این طرح طی سه سال گذشته در نواحی ۳ و ۴ آموزش و پرورش شیراز و امسال نیز ویژه ۱۲ منطقه دیگر با همکاری اداره سمپاد آموزش و پرورش فارس در دبیرستان دوره اول شهید دستغیب ناحیه ۲ شیراز اجرا می شود.

یونس غلامی رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه طرح هاد به معنی هدایت استعداد‌های دانش آموزان است، گفت: این طرح در راستای برنامه ملی شهاب و به عنوان مکمل آن در دوره متوسطه اول و به ابتکار استان فارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دوازده منطقه و شهرستان استان که دانش آموزان شهابی آنان وارد پایه هفتم شده اند  اجرا می شود.

او، با اشاره به اینکه برنامه شهاب در حال حاضر بیش از ۱۸۶ هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار داده است، بیان کرد: برنامه شهاب و طرح هاد با هدف پرهیز از جداسازی دانش آموزان، عدالت محوری، توجه به همه استعدادها، پرورش استعداد‌ها درون کلاس، مدرسه و جامعه توجه به نقش محوری معلم و قرار گرفتن در مسیر نخبگی برای صاحبان استعداد‌ها انجام می شود.

انتهای پیام/ت

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر