کد خبر: ۷۵۲۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
کد خبر : ۷۵۲۸۶۰۸

توهین روزنامه «شرق» به ساحت نورانی پیامبر (ص)

نویسنده یادداشت روزنامه شرق لباس روحانیت بر تن دارد، اما در متنی که به مناسبت ۲۸ صفر نگاشته شده است، بار‌ها و بار‌ها از عبارت «مرگ پیامبر»! استفاده کرده است.

توهین «شرق» به ساحت نورانی پیامبر (ص)

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه شرق در شماره ۲۴ مهر در یادداشتی با تیتر تأمل برانگیز «پس از مرگ پیامبر»! به قلم «محمد تقی فاضل میبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو مجمع مدرسین نوشت: «براساس روایات تاریخی، پس از انتشار خبر مرگ پیامبر اسلام (ص) مردم جزیره‌العرب واکنش‌های مختلفی نشان دادند... آنان که او را پیامبر برگزیده خدا می‌دانستند و تحولات بزرگ او را در جزیره‌العرب دیده بودند، نمی‌توانستند مرگ کسی را که در دل و جان جای داده بودند، باور کنند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «باور کردن مرگ چنین پیامبری برای برخی چندان آسان نمی‌نمود. خاصه اینکه سن پیامبر چندان بالا نبود و بیماری‌اش کوتاه و نه چندان سخت... مورخان نگاشته‌اند هنگامی که خبر مرگ پیامبر اعلام شد، خلیفه دوم سخت برآشفت و گفت: هرکس بگوید محمد (ص) مرده است، با شمشیر سراغش می‌روم. «پیامبر نمرده است، او غایب گشته، همچنان‌که موسی به کوه طور رفت. به خدا قسم پیامبر به‌زودی خواهد آمد». خلیفه اول خود را به او رسانید و گفت: مگر در قرآن نخوانده‌ای «انک میت و انهم میتون» وی خاموش شد و گفت خدای محمد زنده است».

توهین «شرق» به ساحت نورانی پیامبر (ص)


روزنامه شرق در ادامه نوشت: «گروه دیگری که پس از مرگ پیامبر به امحای اسلام نمی‌اندیشیدند، اما برای احیای خلافت و بقای آن در تبار خود نمی‌آسودند، بدون اتلاف وقت، جسد بی‌جان پیامبر را رها کرده و شتابناک به‌دنبال نصب رئیس امت برآمدند. معدودی از بنی‌هاشم، در رأس آنان علی (ع) و عباس و طلحه و زبیر سرگرم غسل و دفن پیامبر بودند و عده‌ای زیر طاق سقیفه نشسته بودند تا تکلیف امت را برای تعیین رهبری روشن کنند. مبادا قبیله‌ای قدرت را از کف قبیله دیگر برباید».

فاضل میبدی در این یادداشت تاکید کرد: «کسانی از بنی‌هاشم از جمله حضرت علی در ماه‌های نخست با خلافت از سر سازگاری درنیامدند. شاید پایان داستان را تلخ و تاریک می‌دیدند؛ یعنی با این شیوه ممکن است سالیانی نه چندان دور، اسلام نبوت به اسلام سلطنت تبدیل شود و باز حکومت اسلامی به شیوه ملوکیت و سلطانی در لباس اسلام به‌جای نبوت نشیند و این آیینی که با دانش و قرائت و اندیشه آغاز شده است، پس از مرگ پیامبرش با جنگ قدرت ادامه یابد و چنین قضاوت شود که تاریخ اسلام یعنی تاریخ جنگ قدرت».

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه نوشت: «پیامبر برای مردم از اخلاق و عدالت و برادری سخن گفته بود. سفارش یتامی و فقیران در زبان وحی جاری بود. نخستین صدایی که در حرا پیچید، دعوت به خواندن و تعلیم انسان بود؛ اما پس از مرگ او در میان مسلمانان اختلاف بر سر قدرت و ثروت بالا گرفت و چه خون‌ها که در زمان امویان و عباسیان برای تصاحب کرسی امیرالمؤمنینی ریخته نشد؟».


بیشتر بخوانید


این یادداشت تأمل برانگیز روزنامه شرق از چند جنبه قابل بررسی است:

نویسنده یادداشت روزنامه شرق لباس روحانیت بر تن دارد، اما در متنی که به مناسبت ۲۸ صفر نگاشته شده است، بار‌ها و بار‌ها از عبارت «مرگ پیامبر»! استفاده کرده است. این ادبیات سخیف آن هم در کلام فردی که ملبس به لباس پیامبر است، توهین به ساحت رسول اکرم (ص) است.

سالگرد چهلمین روز درگذشت امام حسین (ع)!

پیش از این نیز در ۲۹ مهر ۹۷ روزنامه اصلاح طلب ابتکار- متعلق به «محمدعلی وکیلی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس دهم و کاندیدای ناکام مجلس یازدهم- در مطلبی تأمل برانگیز در توصیف ایام اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) نوشته بود: «زائران اربعین هر سال پیش از سالگرد چهلمین روز درگذشت امام حسین (ع) راهی شهر کربلا می‌شوند. راه طولانی است و مسافران پس از خروج از مرز باید کیلومتر‌ها راه بروند تا به مقصد برسند... این احتمال وجود دارد که درمسیر برای زائران اتفاقاتی پیش بیاید که بیشتر مربوط به نکات بهداشتی می‌شود. اگر افراد به درستی این نکات را رعایت نکنند، این احتمال وجود دارد که در دام بیماری بیفتند. بیماری‌هایی که برخی از آن‌ها خطر مرگ را برای فرد به همراه خواهد داشت... این احتمال وجود دارد که به دلیل آلودگی‌های مواد غذایی و آب آشامیدنی زائران در خطر مبتلا به وبا باشند».

این روزنامه اصلاح طلب، اربعین را «سالگرد چهلمین روز درگذشت! امام حسین (ع)» معرفی کرده بود!

فاضل میبدی در یادداشت مذکور، دوران پس از رحلت پیامبر را دوران اختلاف بر سر قدرت و ثروت نامیده و ائمه معصومین (ع) را از این قاعده مستثنی نکرده و از بیان ظلم‌ها و ستم‌هایی که به ائمه اطهار و اهل بیت وارد شده، امتناع کرده است.

نویسنده یادداشت مذکور در ادامه استفاده از عبارات سخیف در وصف پیامبر گرامی اسلام (ص)، از عبارت «جسد بی جان پیامبر» استفاده کرده است. این در حالی است که به دلیل جایگاه والای پیامبر و ائمه معصومین در نزد مسلمانان و شیعیان، هیچگاه در توصیف معصومین از این ادبیات استفاده نمی‌شود.

من هم شارلی هستم!

در هفته‌های گذشته مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در اقدامی مسبوق به سابقه به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) توهین کرد. این اقدام با اعتراض مسلمانان در سراسر جهان و ایران مواجه شد. اما نکته قابل تأمل اینجاست که رسانه‌های اصلاح طلب و فعالین این طیف، هیچ واکنشی به این اقدام سخیف نداشته و اعتراضات سراسری در محکومیت این اقدام هتاکانه را نیز سانسور کردند.

توهین «شرق» به ساحت نورانی پیامبر (ص)

در دی ماه ۹۳ نیز نشریه شارلی ابدو همین اقدام هتاکانه را انجام داده بود. در آن مقطع روزنامه اصلاح طلب «مردم امروز» - به سردبیری «محمد قوچانی» - سردبیر فعلی روزنامه سازندگی و از مشاوران رسانه‌ای روحانی، در اقدامی تأمل برانگیز همزمان با توهین و هتاکی نشریه شارلی ابدو علیه پیامبراعظم (ص)، تیتر اول خود را به یک کارگردان غربی اختصاص داد و در تیتری درشت نوشت «من هم شارلی هستم»! این اقدام تأمل برانگیز با اعتراض گسترده مردم مواجه شد.

طیف تندروی اصلاح طلب بار‌ها توهین به ائمه اطهار و مقدسات را در کارنامه خود ثبت کرده است؛ «حتی علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد (ابراهیم اصغرزاده)»، «حضرت علی (ع) مانند معاویه مشروعیت خود را از مردم گرفته است (رجبعلی مزروعی)»، «معصومین بدون نظارت مردم در معرض انحراف هستند (عزت الله سحابی)»، «خدای جدید با خدای گذشتگان متفاوت است (عبدالکریم سروش)»، «فرهنگ شهادت خشونت آفرین است، اگر کشته شدن آسان شد، کشتن هم آسان میشود (عبدالکریم سروش)»، «امروز خدا در جامعه هیچ کاره است (محسن کدیور)»، «احکام قرآن متناسب با زندگی قبیله‌ای است، «قرآن کریم برای ما قابل استناد نیست (محمد خاتمی)»، «تفکر فقیهی نمیتواند فرهنگ عاشورا را بازسازی کند (سعید حجاریان)» و... تنها بخشی از جسارت طیف تندروی اصلاح طلب به مقدسات و ائمه اطهار (ع) است.

امام حسین (ع) در عاشورا به دنبال صلح بود!

محمدتقی فاضل میبدی، تاکنون بار‌ها اظهارات تأمل برانگیزی بیان کرده است. برای نمونه وی - ۱۲ مرداد ۹۸- در مصاحبه با روزنامه همدلی گفته بود: «متأسفانه جنگ هرلحظه ممکن است اتفاق بیفتد و این اتفاق برای کشور ما خطرناک است. شاید عده‌ای احساس کنند ما تا آخر ایستاده‌ایم و همچون امام حسین (ع) تا شهادت می‌جنگیم، درحالی‌که خود امام حسین (ع) هم نمی‌خواست جنگ برپا شود. حتی روز عاشورا هم پیغام می‌فرستاد که صحبت نماییم و صلح کنیم».

فاضل میبدی در شهریور ۹۷- حدود ۲ سال پیش- و در مقطعی که هیچ خبری از کرونا نبود، تاکید کرده بود که مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) را تعطیل کنید. نکته قابل تأمل اینجاست که وی محرم امسال به بهانه کرونا، همان نظر را تکرار کرد و گفت: «با تعطیلی عزاداری امام حسین هیچ اتفاقی نمی‌افتد»!

متاسفانه طیف تندروی اصلاح طلب اصرار دارد که به ائمه معصومین و مقدسات توهین و جسارت کرده و اعتقادات و باور‌های دینی مردم را به سخره بگیرد و تصمیمات نظارتی هم تاکنون موجب تغییر رویه هتاکانه آن‌ها نشده است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۳
در انتظار بررسی: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
درسته بهتر بود جای کلمه مرگ از رحلت استفاده میشد اما این به معنای توهین نیست!
لعنت خدا بر اینها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
لعن خدا بر آنها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
باید امثال این خاین را دار زد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
دارند حرمت شکنی می کنند تا زمینه را برای حملات بعدی آماده کنند این گونه گفتن و استفاده از کلمه مرگ که بار منفی دارد تا کنون در رسانه های ایران سابقه نداشته و حتما توهین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به تو مرگ بی شخصیت
پیامبر (ص) رحلت فرمودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
من نمی فهمم چرا میگید توهین ؟
البته شک هم دارم حتی اگه خود پیامبر بود چنین چیزی رو توهین میدونست.

درسته از کلمه نادرست استفاده کرده ولی تیتر و نگاه شما نسبت به موضوع کاملا افراطی و زاده تفکر خراب خود شماست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
باشه
بیسوادبی شناسنامه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
ازجماعتی که طوق افتخار!!!!!پیاده نظام اسرائیل بودن را بگردن دارند جزاین انتظاری نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
ایول زدی توخال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مرگ ترجمه رحلت است . گوش ما ایرانیان به شنیدن کلمات عربی بیشتر تمایل پیدا کرده بنابراین وقتی صحبت از مرگ میشه فکر می کنیم فقط افراد عادی را شامل میشه . اینکه در مقالات قبلی چی گفته بجای خود ...
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مگر جز حقیقت چیز دیگری گفته .مگر کلمه مرگ همان کلمه موت عربی نیست که در قران هم ذکر شده . پس بجز مرگ چه چیز دیگری میتوان گفت . رحلت از کلمه رحل نشات گرفته . یعنی کسی که با اختیار خود از جایی به جای دیگر نقل مکان کرده باشد . در ضمن اینها همه بازی با کلمات است در اصل موضوع هیچ فرقی نمی کند و اصلا توهین محسوب نمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مثلا یکی بشمابگه پدرت مرده یااینکه بگه پدرشما مرحوم شده یابرحمت خدارفته یکیه؟؟؟
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
ما واسه یه آدم معمولی از کلمات فوت و وفات استفاده میکنیم چه برسه برای اشخصاص بزرگ...
بی سلیقگی بوده حالا زودی پلمپ نکنید.... تو این اوضاع بیکاری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
دهان اینهاروباید باسرب داغ پرکرد چون مثل سامری زمان حضرت موسی علیه السلام اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
بی ادب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
هر آنچه گویی هستم
آیا تو چنان که مینمایی هستی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چی میگی تو این وسط
مرگ بر آمریکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
عشق به اسلام و اهل بیت از بین رفتنی نیست چون خدا اینطور می خواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
شاید متنش به زبان عامیانه بوده...ولی احترام باید میزاشته هنگام بردن نام پیامبر..روحانیت با انسان عادی هردو خطا میکنن..ملاک لباس روحانیت نیست..
علی شیخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
آیا مستحق محاکمه نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
یا مجازاتشون کنید یا خود مردم اینکار رو انجام خواهند داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اللهم صلی علی محمد و آل محمد
لعنت خداوند بر دشمنان و اهانت کنندگان به ساحت نورانی پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاک و مطهرش.
سید علیرضا موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
واقعا چرا این روزنامه و روزنامه های از این دست ممنوع الچاپ نمیشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
استفاده از لفظ مرگ برای از دنیا رفتن شاید زیاد احترام آمیز نباشد اما توهین هم حساب نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت خدا بر همه کسانی که توهین می‌کنند به ساحت مقدس پیامبر گرامی اکرم
ناصراحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود/پسته بی مغز چون لب وا کند رسوا شود
از یک نفر که دو تا کتاب خوانده و خودش را علامه دهر می داند انتظاری بیش از این نباید متصور بود. ایشان از فن بیان و آیین نگارش و سخنوری سر رشته ای ندارد. جملاتش سست و آبکی و محاوره ای و واژگانش در حد یک دانش آموز دوره راهنمایی است.اصلاً نمی داند که هر واژه ای بار معنایی خاص خود را دارد.بقول معروف بشین، بفرما و بتمرگ هر سه یک معنا دارد اما این کجا و آن کجا.برای پدیده مردن طیف وسیعی از واژگان با بار معنایی مثبت و منفی در زبان فارسی وجود دارد .نویسنده باید بنا بر مقتضیات و متناسب با شخصیت متوفی از آنها استفاده کند: فلانی مرد،درگذشت،از دنیا رفت،روی در نقاب خاک کشید،به دیار باقی شتافت،به دیدار حق نایل شد، به سرای باقی شتافت، رحلت کرد(در مورد پیامبران)،عمرش را به شما داد،وفات یافت، فوت شد،به دیار عدم شتافت،رخ در تقاب تراب کشید،ودر مورد شخصیتهای بشدت منفی می گوییم فلانی به درک واصل شد،به جهنم رفت، راهی جهنم شد،...
خراسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت خدا و رسول خدا صل صلی الله علیه و آله بر توهین کنندگان
خیلی اعصابم خورد شد اه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
این قضیه ربطی به اصلاح طلبی نداره
همیشه وقتی اصولگراها خطایی انجام میدن حزبشونم میگید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
با شما هم عقیده ام
درهر حال باید احترام و شان پیامبران و ادمه اطهار حفظ شده و این نوع کورکورانه نوشتن را تقبیح کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
فقط باید از خود مردم تو دهنی بخورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خیلیا هستن از بس بیت المال خوردن از سرنازونعمت شدن عین قوم موسی
حالا این هم شده همونا.ازسیری خفه شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
رحلت یا موت با مرگ چه فرقز میکنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
بتوبگن مثلا فلان کست مرد یااینکه بگن برحمت خدارفت فرقی نداره؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
هدف از این کارها این است که بگویند ما هنوز هستیم غافل از اینکه دست و پازدن در باتلاق باعث فرو رفتن بیشتر می شود.
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
محاکمش کنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
در اون زمان لباس همه یه شکل بوده همگی عبا و عمامه داشتن. حتی تو ایران هم مردم لباس های بلند میپوشیدن
مسعود نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
وقتی از خودی میخوریم چه انتظاری از اونور آبیا میشه داشت ...
خدا لعنتشون کنه
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
یا رسول الله خودت برای ملت ما از خدا طلب آمرزش و مغفرت کن ما رو ببخش خداوندا....تو این دوران سخت امت خودتو یاری کن یا رسول الله . اللهم صل علی محمد و آل محمد
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
توهین به پیامبر را از دیگران دیدیم. اما تنها محکومشان کردیم. آقای اصلاح‌طلب خائن به دین و نظام و ولایت به پهلوی شکسته بی بی دوعالم حضرت فاطمه که سلام و درود خدا بر او باد تنها به دلیل اطاعت از فرمان رهبر و امامان سید علی سکوت کرده ایم. وگرنه سر از تن تک تک شما خائنین جدا خواهیم کرد.
بترسید از آن روز که دیر نیست.
توبه کنید تا نجات یافتگان باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اعدام
سرباز سردار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت پیغمبر و اهل بیتشان بر روحانی نما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت بر منافقین!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
آفرین با همین فرمون پیش برو انشاالله جایگاه مخصوصی اون دنیا نزد ابولهب خواهی داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد و آخر تابع له علی ذالک
اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین
علی لعنه الله علی القوم ظالمین
نوع لباس مهم نیست
در قرآن هم فرموده عند اکرمکم عندالله اتقیکم
تقوا در گرو لباس نیست
کمااینکه در زمان یکی از مراجع به این مرجع عظیم الشان خبر دادند فلان آخوندی دزدی کرده!! این عالم بزرگ ومحترم فرمودند آخوند دزدی نمیکند این دزد هست که لباس آخوند پوشیده!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
باید پاسخگو باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
مراسم سرورمان امام عزیزمان سیدالشهدا علیه السلام تعطیل نمیشه ولی تو حتما تعطیل میشی اگر معاندی ان شاءالله
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
فقط بلدیم سر دوتا سلطان سکه که خودشان قربانی دلالهای بزرگ شدند را ببریم روی دار در حالیکه توی کشور اسلامی یه عده علنا به ائمه اطهار علیهم السلام اهانت میکنند ولی دستگاه های مسئول سکوت اختیار میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اصلاح طلبان و اصول گرایان واقعا دنبال چی هستن
گند زدن به مملکت حالا به اعتقادات مردم حمله میکنن

افراط و تفریط که نه آبرو برای مسلمین میزارد ونه می تواند نوید بخش آینده خوبی برای مملکت باشد
چی؟!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
مردم باید خودشان دهان اینها رو بشکنند و تریبون از اینها بگیرند و خلع لباس پیامبر از اینها بکنند طبق قانون ! چه فرقی با روزنامه ی فرانسوی هتاک دارند !!!!!! تادیگه جریح تر و بیشتر نشوند اگه اصلاح طلب یعنی اینها ای لعنت به آنها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اگه یکبار بود می گفتیم سهوی بوده ولی حالا که چند بار این توهین ها تکرار شده باید این روحانی نمای بیسواد رو مجازات سختی کنند که دیگه کسی به وجود ناچیزش اجازه توهین و جسارت به مقدساتمون رو نده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
ما گر هفته هست که روزنامه شرق بنوعی بر علیه مبانی انقلاب قلم فرسایی نکند. این جریده بعنوان مامن براندازان نظام است و افکار رادیکالی آنها کاملا مشخص است . اینها همچون داعشی ها فقط ادای مسلمانی را در می آورند ولی در حقیقت هیچ علاقه ای به اسلام ندارند . کافی است کمی آب داشته باشند تا مشخص شود چه شناگران قابلی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت خدا بر خائنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
نادان جاهل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
همه بدانید این بد بختهای روسیاه به جایی نمی رسند
نور پیامبر اعظم (ص)وروحی فداه در تمام عالم طنین انداز می شود انشا الله با فرج مولای ما حضرت صاحب الزمان(ع)به این جماعت بگویید
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می بری و زحمت ما می داری
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خدالعنت کنه منافق تهمت زن ‌توهین کنندگلن به رسول مکرم وامامان مظلوم
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
در این روزنامه های منافق و منافق پرور رو باید گل گرفت فک این افراد رو باید شکست و از ورودی شهرآویزونشون کرد تا دیگه کسی جرات جسارت به دلیل وجود و هستی رو نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
چرا خود روحانیون اعتراض نمی کنند؟
اگر پزشک بدی وجود داره باید پزشکان به کار او اعتراض کنند
اگر مسئول داروخانه بدی وجود داره باید مسئولین داروخانه ها به او اعتراض کنند
و به همین شیوه تا بدی از جامعه دور شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
این ها روحانی نما هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
حرام لقمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
وقتی بارها توهین کرده ومواخذه نشده باید هم انتظار توهینهای بیشتر را داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
این رو بایستی دادگاهیش کرد... بایست مسئولیت حرف بی ادبانه ایی که زده رو بپذیره و تاوان بده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
از بیت المال یارانه کاغذ و چاپ و ... می گیرند که اراجیف کفارو نشر بدن...
عمارمهدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت خدا بر این فرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
حتما اتفاقی نیست....
خدا خواسته که رسول الله و اهل بیت ش (علیه السلام) رو عزیز کنه...
شارلي ابدو و امثالهم چه کاره ند؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بیش از این هم از این طیف اصلاح طلب انتظاری نیست
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خب باید چی بنویسن جای مرگ ؟ وفات ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت و عذاب خدا بر هر شخص و جریانی که با توهین وتحریف اسلام به دنبال منافع
و مقاصد خودباشند
جهل مزین،رسانه،جادوی اخرالزمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
پیامبر اسلام (ص) فرمودند از فتنه های آخرالازمان احساس کراهت نکنید زیرا منافقان را رسوا می کند.
سید عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
متاسفانه اصلاح طلب ها در این سالها ثابت کردن جز قدرت طلبی و انحصار و مال اندوزی تز دیگری را دنبال نمیکنند و مستمرا در حال رنگ عوض کردن هستند و هیچ فرصتی را از دست نمیدهند ......
جلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
سلام خدا لعنتشون کنه. انشاءالله به زمین گرم بخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
این روزنامه نما فاسد، روزنامه شرق رو برای ابد جمع کرده و سردبیرش را مجازات نمایید جان عالم به فدای حضرت محمد صلی و الله علیه و آله و امامان هدایت از نسل حضرت علی علیه السلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
ننگ بر اصلاح طلب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
از اصلاح طلب جماعت چه انتطاری دارید ؟! چه بلاهایی که این اصلاح طلبا سر ما نیاوردند
از معیشت خراب مردم بگیر تا خیانتهای دیگه شون از هر طریق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
گرگی است ولباس میش
باید هم خلع لباس شود هم اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
متاسفم که پیامبر و امامان ما را خوب نشناخته و هزاران بار متاسف تر اینکه در این عصر هنوز عده ای در جهالت محض بسر میبرند .مرگ واژه ناپسندی ست برای رحمه للعالمین.صلح امام حسن رو که تحریف میکنند .واژه رحلت،شهادت را مرگ می پندارند این جماعت لیاقت ندارند قلم تان بشکند متاسفم مذاکره را هم که این قماش آدم ها با معادلات نامیمون خودشان تفسیر میکنند خدایا پناه بر تو ازین جماعت پرمدعای بدعت آور
طاهاشفیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
ملعونِ خبیث ...
وقتی که در مسیرِ رضایت ابلیس حرکت کنی، به نحوی گستاخ و دریده میشوی که درمورد پیامبر مکرم اسلام ارواح العالمین فداه اینگونه نظر میدهی ...
حنجره ای در خدمت شیطان ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
متاسفانه در کشورما مدتهاست برخی باظاهرسازی وسواستفاده ازکسوت ولباسی خاص مشغول خیانت به کشورومردم شده اند بله برای مردم شعاردفاع ازدین وکشور قابل استناد نیست وافراد نان به نرخ روز خور درهرکسوت ولباسی برای مردم قابل شناسایی هستند این گونه افراددرهمه ی طیفهای سیاسی مطرح کشوروجوددارندوفقط محدود به اصلاح طلبان نمیباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
لعنت بر جماعت غرب پرست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
هنوز هم عده ای وطن فروش از این خائنین طرفداری می کنند.شاید وقتی بیدار بشن که خیلی دیر شده.شاید تو جهنم!
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اینهمه گفتند گام دوم انقلاب را مستحکمتر برمیداریم یعنی همین؟؟؟
روز بروز دارد بدتر میشود.آیا زمان بیداری نیست؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اینها شناخت وفهمی که براساس معرفت باشد که بتوانند مخاطب آگاه را جذب کنند ندارند وبااین ادبیات خودنمایی می‌کنند وهیچ راه حل ویا تحلیلی که ناشی از بی سواد یشان هست ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
پس چطور دارن راست راست میگردن و کسی باهاشون کاری نداره تو این مملکت چه خبره اسلامیه توهین به ساحت مقدس پیامبر و اهل بیت ازاده؟؟؟!!!!!!
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
از اصلاح طلبان فاسد انتظار دیگه ای دارید ؟؟
_اینا دارن ذات واقعی شونو نشون میدن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
سلام بارهاشنیده ایم وشنیده اید ،مردی وارد مسجد شد پیامبررا در بین مردم نشناخت،پس لباس پیامبر بامردم یکسان بوده است ،لذا لباس روحانیت فعلی نمیتواند لباس پیامبرباشد ،نظر شما چیست؟
پاسخ ها
حسن زاده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اون زمان اکثریت مردم عبا داشتن بخاطر همین پیامبر رو نشناخت از نظر سادگی منظورشون بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
ای بابا
عباسی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عزیزم عربها کت ک‌شلوارکه نمی پوشیدند لباسی بلند با دستار بر سر داشتند شبیه به لباس روحانیت منظور از نشناختن به خاطر سادگی لباس پیامبر بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
کاملا درسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عزیزم چون همه مردم لباسشان اونطوری بوده
لطفا ببینید در منابع یا بپرسید پوشش مسلمانان چگونه بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
دوست عزیز این چه طرز استدلال کردنه؟
پیامبر اکرم ص در شبه جزیره عرب زندگی می کردند وهمه اعراب لباسشون یکی بوده
عذر میخام مردم زمان رسول الله ص کت شلوار نمی پوشیدند
لباس عربی می پوشیدند
خودت خنده ت نگرفت به این استدلالت
و اون ۵۱نفری که مثبت دادن
امیر
| Netherlands |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
ماملتی فارس هستیم و لباسمان با لباس اعراب فرق میکنه..ثانیا در زمان پیامبر لباس پیامبر و ملت اعراب مثل هم دارای ابا و عمامه بوده لذا روحانیون ما همون لباس پیامبر را میپوشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خب در آن زمان همه مردم لباسی را می پوشیدند که به تن پیامبر بود وخیلی شبیه لباس روحانیت فعلی.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
من شنیدم که پیامبر هنگام نماز این لباس رو تنش کرده بوده.
شاید همه مردم همین لباس رو تنشون میکردند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
والا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
گردن توهین کنندگان رو تبر بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
چطوری داعش
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
برو بزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خخخخخ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر