کد خبر: ۷۵۲۹۰۹۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
کد خبر : ۷۵۲۹۰۹۶
گروه : سیاسی » مجلس
قالیباف در نطق پیش از دستور:

رئیس مجلس تأکید کرد: بگو مگو‌های سیاسی برای مردم نان و آب نمی‌شود و باید از منابع موجود برای تأمین نیاز‌های ضروری مردم استفاده کنیم.

همه بدانند که بگو مگو‌های سیاسی برای مردم نان و آب نمی‌شود/ باید برای حل مشکلات مردم روزه کار بگیریمبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ مهر) در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: حلول ماه ربیع‌الاول را به همه مردم ایران و مسلمانان تبریک می‌گویم و امیدوارم این ماه پر خیر و برکت با اتفاقات خوب همراه باشد.

وی افزود: در ماه‌های محرم و صفر ملت ما در سراسر کشور شکوه و عظمت عزاداری و اشک بر مصائب خاندان کرامت را با رعایت کامل ضوابط بهداشتی نشان دادند، ان‌شاء‌الله عزاداری ملت عزیز ایران مورد قبول قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هفته گذشته اینجانب و رؤسای کمیسیون‌های عمران و کشاورزی و همچنین رئیس کمیسیون صنعت و معدن توفیق داشتیم چند روزی مهمان مردم مهربان، صمیمی و نجیب سیستان و بلوچستان و نمایندگان پر تلاش و دلسوز آنها باشیم، در جای جای استان محرومیت گسترده مردم موجود است و تأسف‌آورتر این است که این محرومیت با وجود منابع فراوان و بی نظیری که این استان را تبدیل به گنجی پنهان کرده است اتفاق افتاده است.

قالیباف بیان کرد:گرانی‌های افسارگسیخته در بیشتر کالا‌های ضروری و مورد نیاز مردم مسئله امروز همه جامعه است.

وی اظهار کرد: این روز‌ها توفیق داشتم درد دل‌ها و مطالبات مردم را در سیستان و بلوچستان و چه در حاشیه مراسم‌ عزاداری بشنوم حرف اصلی همه مردم یک چیز بود، آنها نجیبانه می‌گفتند شما را به خدا فکری برای گرانی‌ها بکنید و هر کدام نمونه‌هایی از این گرانی‌ها که در مدتی کوتاه چند برابر شده بود را ذکر می‌کردند، که از کالا‌های اساسی مانند مرغ و لبنیات، کره و تخم‌مرغ تا لوازم خانگی و پوشاک را شامل می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنی‌های نگران کننده قیمت ارز و گرانی لجام گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است، امروز یک کارگر برای تأمین هزینه زندگی خود مجبور است هر ماه یکی از اقلام سبد مصرفی خود را حذف کند، امروز حقوق بسیاری از کارگران و معلمان ما این اجازه را به آنها نمی‌دهد که سبد خود را پر کنند و مجبورند با خرید چند قلم کالای ضروری زندگی خود را بچرخانند.

قالیباف گفت: کارگران روزمزدی هستند که با خودشان محاسبه می‌کنند اگر یک وعده غذا کمتر مصرف کنیم، می‌توانیم با دست پرتر به منزل برویم و کمتر شرمنده فرزندان خود شوند، آنچه تحمل این فشار را سخت‌تر می‌کند سوءمدیریت‌ها، بی‌خیالی‌ها و بی‌توجهی‌های ملموسی است که باعث شده که مردم احساس بی پناهی کنند، حضرت علی (ع) فرموده‌اند که: «الله الله از وضعیت محرومان!»

وی بیان کرد: امروز هر مسئولی در هر جایگاهی باید فراتر از مسئولیت اداری خود و هر آنچه از دستش بر می‌آید برای کنترل گرانی‌ها و تأمین نیاز‌های ضروری مردم اقدام کند. حداقل کاری که امروز یک مسئول می‌تواند انجام دهد این است که در کنار مردم باشد تا آنها احساس بی پناهی نکنند و تحمل سختی زندگی برای آنها ساده‌تر شود همه باید بدانند که بگو مگو‌های سیاسی برای مردم نان و آب نخواهد شد باید از منابع موجود به سرعت و با فوریت برای تأمین نیاز‌های ضروری مردم استفاده کنیم.

قالیباف با بیان اینکه تمام کشور با هر گرایش و سمت و سویی که هست برای کاهش فشار وارده بر مردم باید دست به کار شود، تأکید کرد: مشکل اصلی ما نبود و یا کمبود منابع، نبود ایده کارشناسی در جهت رفع دشواری‌های معیشتی نیست، مشکل اصلی ما تمرکز نداشتن تصمیم گیران بر مسائل روزمره زندگی مردم، سوءمدیریت در اجرای درست تصمیمات و در نهایت نداشتن اراده واقعی و مؤثر برای حل فوری مسائل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هر آنچه حواس خدمت‌گذاران، سیاست‌گذاران و مجریان را از سفره و معیشت مردم پرت کند امروز حواشی زائد، گزافه و بی فایده است، چه فرد مدیر اجرایی باشد و چه نماینده مجلس نباید بر طبل اختلافات بی حاصل بکوبد، از این لحظه روزه کار و تلاش بگیریم و هر آنچه را جز کار برای معیشت مردم است را به دیوار بکوبیم، کشور ما زمانی قوی می‌شود که کودک پابرهنه سیستانی قوی شده باشد، کشور ما زمانی قدرتمند است که زن محروم بلوچ قدرتمند شده باشد.

قالیباف بیان کرد: ما زمانی قوی هستیم که در هرمزگان دختر و پسری از تحصیل باز نمانند و تک تک کارگران خوزستانی قوی شده باشند، کشور ما زمانی قوی خواهد شد که سبد خرید کارگر، معلم و پرستار ایرانی پر شده باشد و کسی با حسرت به قفسه‌های گوشت و مرغ مغازه‌ها نگاه نکند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های اجرایی در اختیار مجلس شورای اسلامی نیست و وظیفه ما ریل گذاری و نظارت است. مجلس یازدهم در کنار اصلاحات ساختاری و مبنایی مانند اصلاح ساختار بودجه و قانون‌گذاری برای ایجاد زیرساخت مناسب برای بهبود اقتصاد کشور، تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت‌های نظارتی خود با پیگیری و جلسات متعدد با وزرا و مدیران اجرایی در عرصه کنترل قیمت ارز و بهبود معیشت و اقتصاد مردم تلاش کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصربح کرد: برای جلوگیری از کوچک شدن سفره مردم در کوتاه مدت نیز مجلس در تلاش است تا با تصویب برخی طرح‌ها نظیر حمایت معیشتی برای تأمین کالا‌های اساسی، فشار‌های وارده بر مردم را جبران کند. این طرح با نظر نمایندگان و با فوریت در حال تصویب است و امیدواریم قوه اجرایی کشور شرایط مردم را درک کرده و با همکاری کامل و با قید فوریت قانون نهایی شده را اجرایی کند تا کمی از حجم مشکلات در کوتاه مدت بکاهد.

قالیباف با اشاره به انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی برای جمهوری اسلامی تأکید کرد: موعد انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی ایران امروز فرا می‌رسد که این موضوع بدون شک یک شکست قابل توجه برای دولت کم خرد آمریکا و رئیس جمهور پر ادعا، اما ناتوان و منزوی آن است که با وجود اقدام غیرقانونی در جهت فعال کردن مکانیزم اسنپ بک با افتضاح در جامعه جهانی مواجه شد و نتوانست در این مسئله خللی وارد کند.

وی گفت: تبدیل این شکست آمریکا به یک دستاورد راهبردی برای ملت ایران چیزی نیست که فقط با سخنرانی اتفاق بیفتد، بلکه باید گام‌های مهمی در واکنش مناسب و بازدارنده در قبال فشار‌های آمریکا و خرید و فروش سلاح انجام پذیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما روز‌های مهمی را در پیش داریم. لازمه عبور موفق از این مسیر حرکت دقیق پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و ایستادن در برابر مردم و تلاش همه جانبه برای تسهیل وضعیت آنها و رصد مداوم دشمن و طراحی متقابل در برابر توطئه‌هاست. مسئولی که متولی حل مشکلات مردم است نباید آدرس غلط و باعث اختلاف به جامعه بدهد و طمع دشمن را برای تحریم بیشتر مردم ایران فراهم کند، بلکه باید با برنامه‌ریزی، تلاش و با اطمینان به وعده‌های الهی حل مسائل مردم را به صورت ملموس دنبال کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
کار کشور و مردم نجیب ایران اسلامی به کجا رسیده که یه عده جاه طللب دعوای آب و نون ما مردم را دارند و ما مردم موندیم توی این بازی های سیاسی ان شاالله مشکلات مردم به یاری خداوند تبارک وتعالی مرتفع گردد تا ما مردم دست مان جلوی این افراد دراز نشود جناب قالیباف تو فکر کردید با آب و تاب دادن آب و نون مردم می توانی رای مردم را جذب کنید یه مقدار به خودت بیا و خجالت بکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
شما نگران آب ونان مردم نباشید مردم برای یک لقمه نان و آب انقلاب نکرده اند و بخاطر این موضوعات به نظام و انقلاب پشت نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
کشور نیاز به یک یا دو لنگه کفش ندارد نیاز به عقل سالم برای اداره امورات اجرایی کشور دارد که فعلا مجلس و دولت وارد بازی خطر ناکی شده اند این جناح های چپ و راست اختلافات عمیقی دارند و میخواهند مردم هزینه های آن را پرداخت نمایند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چه حرف های قشنگی
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
خود شما هم فقط بلدید شعار بدین
۴۰ سال توی کشور هستین و تازه از اوضاع نابسامان استان های خوزستان و سیستان خبردار شدید؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اگر همه شما مسئولین وجدان دارید ،به فکر مردم کشورتان باشید.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
همش حرف و حرف.آخر سر هم میفرمایند وظیفه مجلس نیست و وظیفه مجلس ریل گذاری قانون و...تا آنجا که ما میدونیم این مجلس هست که به دولت مجوز فلان قانون را برای اجرا میده یانمیده.مجلس به دولت اجازه برداشت منابع برای فلان کار را میده یانه.حالا که میفرمایند حل مشکلات مردم وظیفه مجلس نیست پس کی باید دولتا یاری کنه؟چرا دولتا میتونید به مجلس احضار کنید وکلی ایراد به کاراش بگیرید ولی نمیتونید محرک دولت در حل معیشت مردم باشی؟!نتیجه اینکه فرمایشات شما هم جناب قالیباف جنبه شعاری داره نه میخواهید ونه میتونید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
شعار شعار شعار، باید باید باید فلان کاررابکنیم!!! ؟ خجالت وتأسف داره بعد ازچهل سال! ؟! ؟؟ آقای قالیباف!!! ؟؟؟
ع.ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
آقای قالیباف چرا مردم ایران را به سخره می گیرید و فقط سخنرانی می کنید.شما سران مملکت اگر بخواهید یک شبه همچنان که همه قیمتها بالا رفت یک شبه آن را پایین بیاورید. ولیکن چون منافع خیلی ازشما به خطر می افتد این کار ادامه دارد تا هر زمانی که منفعت خود را حاصل کردید. اگر دروغ است بگوید علی برکت الله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
آخرش هم دوباره گفت امریکا.بیایید چند مدت هم مسولین و بزرگان کشور اصلا فکر کنند امریکا نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرا در مملکت ما که باید مظهر عدالت باشد. اینهمه بی عدالتی موج میزند.
چرا سنوات بازنشسته های بهداشت ودرمان که حاصل سی سال زحمت آنهاست و میبایست پایان هر سال پرداخت بشه یا حداقل مثل چند سال قبل در همان زمان بازنشستگی پرداخت بشه از ابتدای سال ۹۸ مانده چه کسی باید جوابگوی این حق الناسی که ارزشش به یک ششم رسیده و هنوز مثل اینکه میخوان از جیب باباشون بدن نمیپردازنش باشه
ما جواب بچه هامون رو که شاهد اجرای عدالت به این شکل هستند را چی باید بدیم. در صورتیکه اگه یک روز دزدیاشون که به اسم حقوق نجومین این ور و اون ور بشن دنیا رو میسوزن لااقل مثل آموزش و پرورش که بیست برابر ما هستند و مرحله دوم (۶ماهه دوم ۹۸) را هم دارن میپردازن از ما رو چرا نمیدن
آخه چقدر ظلم و فساد مگه آستانه تحمل مردم چقدره ما که دستمون به جائی نمیرسه خدا هم ما رو فراموش کرده لااقل شما که رای بهتون دادیم و نماینده ما هستین یه دفاعی بکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
از وقتی ریاست مجلس رو بر عهده گرفتید کاری واس ملت انجام ندادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
از وقتی اومدی هیچ کاری نمردی
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به رفتارهای خودت تا چند ماه گذشته نگاه کن رطب خورده
حسین عیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
دولت داره بی توجهی میکنه اصلا به حرف اقتصاد دادن ها گوش نمیکنه
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
الان که روزه نیستین وضع مردم اینه وای به حالی که روزه هم بگیرین اونوقت تازه سفره های افطار انچنانی تون تازه پهن میشه
نمیشه شرتون رو کم کنین
Ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به این حضرات بگین سکوت کنن بهتره حال مارو ازین بدتر بهم نزنن .
Ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به این حضرات بگین سکوت کنن بهتره حال مارو ازین بدتر بهم نزنن .
شیهکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سلام علیکم به امید ان روز رویایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به گفتن نیست به عمل است
حرف حساب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
شما هم یک مسولید ، چرا از خودتون شروع نمیکنید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
گفتن این جمله هم مشکلی رو حل نمیکنه ! وقتی مشکلی رو حل کردین بعد بیاین و این حرفو بزنین !
....*....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
این حرف خیلی از مسئولین گفتن ولی در عمل یجور دیگه انجام دادن
Alipoor
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سلام . استان خراسان رضوی شهرستان درگز پدرمن16سال ب عنوان راننده بخش خصوصی مشغول بکار شده ک طی 16سال هم راننده هم نگهبان سرایدار و خدمه بوده ینی 4 پست انجام داده بعد 16سال بهش گفتن اخراجی باید چکار کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چه کسی باید روزه کار بگیرد مگر خود ایشان رئیس یک قوه نیست از خودش شروع کند تا در قوه بعدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
آقای قالیباف هم بداند فقط با گفتن این جملات کار درست نمیشود باید در عمل حرفش را ثابت کرد
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سلام جناب دکتر قالیباف قول داده بودید به داد مردم برسید.مرغ شده ۲۴ هزار تومان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
وظیفه ایشان تنها قانون گذاری هست مسوولیت اجرایی ندارند این را درک کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
28000 تومن!! ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
ایا اقای قالیباف قصد کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری را دارند
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
شماهم میتوانید درانتخابات ریاست جمهوری نامزد شوید اما
بدانید که یک لنگ کفش قالیباف به صدتای روحانی می ارزد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
نمی دونیم کی باید بیاد این مشکلات را حل کنه. همه فقط سخنرانی و انشا ومقاله خوانی می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرا همه اش فقط حرف می زنید بابا یک عمل کنید به دادمردم برسید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر