کد خبر: ۷۵۲۹۵۰۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
کد خبر : ۷۵۲۹۵۰۱
گروه : سیاسی » مجلس
فلاحی در صحن علنی:

نماینده مجلس گفت: خبر‌هایی داریم از اینکه برخی استان‌ها در کشور دارو‌هایی ساخته‌اند که ۸ ماه قبل برای درمان قطعی کرونا معرفی شده بود و به دانشگاه بقیه‌الله داده شده، اما جوابی در این زمینه داده نشد.

چرا دانشگاه بقیه‌الله بعد از ۸ ماه نتیجه بررسی داروی قطعی درمان کرونا را اعلام نکرد؟به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز طی تذکری گفت: در اصل ۱۲۶ قانون اساسی، رئیس جمهور تعهد می‌کند که همه استعداد و صلاحیتش را در راه ایفای مسئولیت‌ها به کار گیرد و خود را وقف مردم برای اعتلای کشور و پشتیبانی از حق و گسترش عدالت انجام دهد.

او ادمه داد: رئیس جمهور در مهم‌ترین مسئله‌ای که وقت تصمیم‌گیری قوای سه گانه بوده، شرکت نکرده است و طبق خبرهای رسیده، حتی وزرا امکان ارتباط مستقیم با رئیس جمهور را ندارند و تلفنی ارتباط برقرار می‌کنند.

نماینده مجلس یازدهم اظهار کرد: بازار به هم ریخته است و هر روز یک قیمت وجود دارد؛ فشار شدیدی به مردم وارد می‌شود و اینها ناشی از کوتاهی در ایفای مسئولیت است. از طرفی رسانه‌های دولتی تمام مشکلات را به گردن نظام و مقام معظم رهبری می‌اندازند. مشکلات و فضاسازی‌های فعلی جامعه خوب نیست و مجلس با این روند، اگر با این سرعت برود، همه کسانی که دلداده بودند، دلسرد می‌شوند.

حجت‌الاسلام فلاحی اظهار کرد: ما به وظیفه خود به طور کافی عمل نکردیم. هر ۶ دقیقه یک نفر به خاطر کرونا در کشور فوت می‌کند و تلفات ما چند برابر شده است.

او تصریح کرد: خبرهایی داریم از اینکه برخی استان‌ها در کشور داروهایی ساخته‌اند کما اینکه یک نمونه از آن را آورده‌ام که 8 ماه قبل برای درمان قطعی کرونا معرفی شده بود و به دانشگاه بقیه‌الله نیز داده شده اما جوابی در این زمینه نداده است بنابراین مردم تلف می‌شوند و کسی به فکر نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با وجود تمام تلاش‌ها و زحمات کادر درمانی و وزارت بهداشت، باز هم امروز نیاز به کمک هست؛ در دولت چه خبر است؟

حجت‌الاسلام فلاحی با اشاره به تبعیض در محدودیت‌های کرونایی بیان کرد: راه‌های ورودی به مشهد مقدس ورود ممنوع می‌شود، اما مترو، جاده شمال و بازار آزاد است.

نیکزاد در پایان خطاب به موهبتی، معاون امور مجلس وزارت بهداشت رسیدگی به اظهارات نماینده مجلس و موضوع ساخت دارو را خواستار شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر