نمایش ۳۰ فیلم در آخرین روز برگزاری جشنواره بین‌اللملی فیلم‌های کودکان

۳۰ فیلم سینمایی، داستانی، کوتا و بلند، انیمیش امروز جمعه در آخرین روز برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در سه بستر فضای مجازی نمایش داده می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،ایمان حجتی مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان افزود: به دلیل شرایط کرونایی فیلم‌های منتخب در سه پلتفرم فیلیمو، نماوا و تیوا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

او اظهارداشت: در بستر فیلیمو ۶ فیلم خارجی پسر ابری به مدت ۷۷ دقیقه، جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو به مدت ۶۵ دقیقه، تنها به مدت ۹۶ دقیقه، چیری و چری به مدت ۹۰ دقیقه، راه طولانی شمال به مدت ۸۵ دقیقه و پسر و جهان به مدت ۸۰ دقیقه نمایش داده می‌شوند.

مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بیان کرد: در بسته پویانمایی‌های کانون هفت انیمیشن این هم پول ماهی، توکا در قفس، زری زری کاکل زری، زندگی مورچه‌ها، قلب مترسک، کشاورز و ربات کیمیاگر، نقاشی رومی به مدت ۹۵ دقیقه گنجانده شده است.

حجتی تصریح کرد: برای بخش منتخب جشنواره بین‌المللی نیز فیلمی از هندوستان با نام لبخند به مدت ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شد و خداحافظ سینما به کارگردانی یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه آخرین فیلمی‌ست که در فیلیمو ویژه ناشنوایان نمایش داده می‌شود.

به گفته او در برنامه نماوا در روز ششم جشنواره سی‌وسوم فیلم شماره۲۹ به کارگردانی هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه در پلتفرم نماوا ویژه نابینایان نمایش داده می‌شود.

همچنین در بخش بین‌المللی نمایش پنج انیمیشن گربه‌ها در هلوآباد به مدت ۸۷ دقیقه، حیوانات بیسکوییتی به مدت ۹۱ دقیقه، پرنسس یخی با مدت زمان ۸۸ دقیقه، سگ‌های قطبی به مدت ۹۱ دقیقه و کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی به مدت ۸۵ دقیقه برنامه‌ریزی شده است.

مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تصریح کرد: نمایش فیلم خداحافظ سینما ساخته یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه ویژه نابینایان در این برنامه گنجانده شد.

او افزود: در برنامه تیوا سه انیمیشن خارجی حیوانات بیسکوییتی به مدت ۹۱ دقیقه، سگ‌های قطبی به مدت ۹۱ دقیقه و کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی به مدت ۸۵ دقیقه نمایش داده می‌شود.

حجتی اضافه کرد: شهر موش‌ها به مدت ۷۸ دقیقه، دزد عروسک‌ها به مدت ۷۷ دقیقه، گلنار به مدت ۸۲ دقیقه، آهوی پیشونی سفید به مدت ۸۹ دقیقه و مربای شیرین به مدت ۹۲ دقیقه فیلم‌هایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند روز پنجم جشنواره در تیوا تماشا کنند.

مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهارداشت: در این روز برگزاری کارگاه چگونه فیلم کودک خود را به بازار‌های جهانی معرفی کنیم؟ در بخش بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و کارگاه تعامل سینما و بازی‌های ویدئویی در بخش ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ برنامه‌ریزی شد که از طریق تلویزیون تعاملی تیوا نیز پخش خواهد شد.

آیین اختتامیه این جشنواره امروز به صورت آنلاین در فضای مجازی از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان براساس توافق‌نامه سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از ۲۷ مهر تا دوم آبان در ۲ بخش "مسابقه سینمای ایران" و "مسابقه سینمای بین‌الملل" برگزار شد.

منبع:مهر

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر