کد خبر: ۷۵۳۵۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کد خبر : ۷۵۳۵۴۵۷

پیروانی: هواداران باید هوشیار باشند/ هیچ چیزی جز نام پرسپولیس مهم نیست

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره اتفاقات رخ داده در این تیم صحبت کرد.

پیروانی: هواداران باید هوشیار باشند/ هیچ چیزی جز نام پرسپولیس مهم نیستبه گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس روز‌های سخت زیاد دیده و با تلاش مضاعف و اتحاد سربلند بیرون آمده است. به هر حال  در شرایط کنونی، خانواده بزرگ پرسپولیس باید کنار تیم و کادرفنی باشند و حمایت و همدلی‌ها تقویت شود.

 پیروانی بیان کرد: متاسفانه اتفاقات زیادی رخ داده که اگر بخواهیم در مورد تک تک شان صحبت کنیم حاشیه‌ها و مشکلات بیشتر می‌شود. در حال حاضر روز‌های سختی را سپری می‌کنیم؛ بعد از راهیابی به فینال آسیا به پرسپولیس لطمات زیادی وارد شده که باعث ناراحتی همه اعضای تیم و هواداران و همه پرسپولیسی‌ها شده، اما ایمان دارم تمام این اتفاقات بچه‌های تیم را مصمم‌تر کرده و حمایت هواداران هم بیشتر می‌شود.

بازیکنان تاریخ ساز مستحق تقدیر هستند 

پیروانی در ادامه گفت: به هیچ چیز جز نام و سربلندی پرسپولیس نباید فکر کرد و حواشی ایجاد شده باید مهار شود و از دامن زدن به آن پرهیز کرد. کسانی که برای تیم تلاش می‌کنند از جمله کادر فنی و بازیکنان نباید مورد کم لطفی و‌تهمت قرار بگیرند بلکه اکنون زمان تقدیر از آن‌ها است. متاسفانه این مدت به بازیکنان تیم هجمه‌هایی وارد شد که روا نبود. این بازیکنان که پوکر کردند و تاریخ ساز شدند مستحق تقدیر هستند و‌مدت‌ها است قول پرداخت مطالباتشان به آن‌ها داده شده و تحقق نیافته است. برخی از بازیکنان جدید هم هنوز هیچ پولی نگرفته اند؛ هواداران باید بدانند برخی از تازه وارد‌ها هنوز ریالی دریافتی نداشته اند. ما بابت همه مسائل و اتفاقاتی که رخ داده ناراحت هستیم. متاسفانه بعضی از اوقات با برخی جوسازی‌ها فضا را علیه بازیکنان تیم کردند و آن‌ها را آزردند، اما خوشبختانه هواداران هوشیار شدند و این اجازه را ندادند که فضاسازی علیه آن‌ها ادامه یابد.

پیروانی تصریح کرد: در این مقطع زمانی هواداران باید هوشیار باشند و آن‌ها هستند که می‌توانند با انرژی مثبت، حمایت و اتحاد، همدلی‌ها را پررنگ کرده و موجی از امید را در فضای پیرامونی پرسپولیس ایجاد کنند. هواداران عزیز تمرکزشان را بگذارند روی ایجاد فضای پرشور پرسپولیسی تا حاشیه‌ها غالب نشود.

پیروانی: هواداران باید هوشیار باشند/ هیچ چیزی جز نام پرسپولیس مهم نیست

بازیکنان جدا شده نباید در شرایط عصبی تصمیم می گرفتند 

او درباره جدایی برخی بازیکنان تاثیرگذار گفت: آن‌هایی که رفتند موفق باشند. به هرحال تیم باید تقویت می‌شد، اما ۳،۴ بازیکن فیکس و موثرمان را به دلایل گوناگون از دست دادیم و تغییرات در تیم ناخواسته و خلاف برنامه کادرفنی زیاد شد و حداقل ۲ گزینه اصلی هم جذب نشدند، اما دیدید که در دوحه شاهد تاریخ سازی تیم بودیم و اکنون هم هر چند دوباره نفراتی از تیم جدا شده و امکان جذب بازیکن لیگ برتری یا خارجی هم نداریم، اما امیدواریم با درایت گل محمدی، همکارانشان، تلاش مضاعف بازیکنان، حمایت هواداران و پیشکسوتان  بر مشکلات غلبه می‌کنیم. در مجموع عوامل متعددی در این مسئله دخیل هستند و بازیکنانی بودند که اذیت شدند، اما انتظار می‌رفت حضور پرسپولیس در فینال را درک کرده و ماندنی شوند و در شرایط عصبی تصمیم نگیرند؛ این انتظار هوداران از آن‌ها بود که خویشتن دار باشند.

او افزود: من می‌دانم که کادرفنی و بازیکنان تحت فشار هستند و روز‌های سختی پشت سر گذاشتند و حرف‌های ناصواب و تهمت‌هایی هم به آن‌ها زده شده است. به هر حال در شرایطی که کلی بازیکن جدا شده است و چند بازیکن محروم برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا داریم، اما بار مسئولیت فنی تیم بر روی سرمربی تیم است. اعضای تیم در شرایط سخت تلاش می‌کنند انتظارات هواداران را برآورده سازند و مثل بازی‌های آسیایی در دوحه و مسابقات لیگ فصل گذشته تمام وجودشان را می‌گذارند. از این پس هم باید انرژی مثبت و روحیه بیشتری به تیم داد و برای سربلندی نام پرسپولیس و مقابله با کارشکنی‌ها بیشتر تلاش کرد؛ هواداران فقط به حمایت از تیم فکر کنند. همه پرسپولیسی‌ها و اعضای تیم به حاشیه‌ها بی توجه باشند و یا علی بگویند. من هم به سهم خود دست تک تک عزیزان را می‌بوسم. هیچ ادعایی هم ندارم و فقط خواهش می‌کنم کمک‌کنید که پرسپولیس بتواند هوادارانش را سربلند کند.

فایل صوتی پخش شده از مدیریت باشگاه باعث تاسف است 

مدیر پرسپولیس در واکنش به ویدئو‌ها و فایل‌های صوتی پخش شده از مدیریت باشگاه گفت: بسیاری از این بابت ناراحت هستند و این مسئله را در تماس‌هایی که با من داشتند مطرح کردند. همه ایران سرای من است و باید از مازندرانی‌های عزیز عذرخواهی کرد و ما در تیم هم کلی بازیکن مازندرانی داریم. اکنون همه به خاطر اینکه حاشیه بیشتر نشود خویشتن داری کرده اند. این صحبت‌ها درباره اعضای کادر فنی  و بازیکنان تیم به حدی ناراحت کننده است که فقط می‌توان گفت که باعث تاسف و حیرت است و حرف زدن درباره آن‌ها فقط تنش‌ها را بیشتر می‌کند. من فقط می‌دانم اکنون باید به تیم و جامعه هواداری آرامش داد و از تاریخ سازان تقدیر کرد نه اینکه‌به آن‌ها بی احترامی شده و حاشیه‌ها بیشتر شود.

پیروانی در ادامه عنوان کرد: من به حدی برای بازیکنان ناراحت هستم که اصلا نمی‌دانم چه جوابی به آن‌ها بدهم. به عنوان مدیر تیم، بازیکنان هر روز سئوال‌هایی از من می‌پرسند، اما آن قدر مشکلات مالی روی تیم سایه انداخته که روز گذشته تصمیم گرفتم به محل تمرین نروم؛ اصلا پاهایم یاری نمی‌کرد به تمرین بروم. واقعا فشار وحشتناکی روی تیم است و ما هم به خاطر مسئولیتی که داریم باید پاسخگو باشیم و در بعضی از اوقات هم جوابی برای این تاریخ ساز‌ها که معادلات زندگی شان به خاطر تحقق  نشدن قول‌های داده شده بهم ریخته نداریم.  

همه در آستانه فینال آسیا به پرسپولیس کمک کنند 

پیروانی درباره سکوت هفته‌های اخیرش گفت: من مدتی می‌دیدم که شرایط تا چه حد بهم ریخته است و به همین خاطر حس کردم با صحبت‌های من شاید تنش‌ها بیشتر شود و‌بهتر است که اصلا بحثی مطرح نشود. اکنون هم پرسپولیس می‌خواهد برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ شود و در سوپرجام هم پوکر کند و یک فینال بزرگ پیش رو دارد و این خوشایند خیلی‌ها نیست و دشمنی‌ها را علنی کرده اند؛ از همه عاجزانه می‌خواهم مثل کوه پشت تیم و بازیکنان باغیرت و کادر صبورش باشند. در آستانه فینال آسیا همه ما باید به فکر کمک به تیم باشیم و هر یک به نوعی بار را از روی دوش تیم برداریم.

پیروانی درباره اینکه امیدی به حل مشکلات مالی هست، گفت: این سئوال را مسئولان باشگاه پرسپولیس و هیئت مدیره باید با بررسی همه جانبه پاسخ بدهند و خواهش من است هر قولی داده می‌شود به آن عمل شود و زودتر فکری برای تزریق بودجه به تیم شود. این را هم می‌دانم که این اواخر باشگاه در شرایط سختی بوده؛ پرداخت مطالبات برانکو هم مطرح بود، اما به هرصورت باید فکری به حال تیم هم کرد و نباید مکرر زمان پرداخت تعیین کرد و به آن عمل نکرد. وگرنه این بازیکنان که پوکر را رقم زدند دیدید که مطالبات باقیمانده و آپشن‌های لیگ هجدهم خود را اواخر لیگ نوزدهم گرفتند و  طلب شان هم دست آخر پرداخت نشد، اما با باشگاه راه آمدند. آن زمان حداقل بابت لیگ نوزدهم پرداختی به تیم صورت گرفت، اما آن هابابت فصل جدید  ریالی از قسط اول را نگرفته اند و قول‌ها هم تحقق نیافته و تازه جو منفی هم علیه شان درست شده، در حالی که رقم پایه قراردادشان انصافا نسبت به تیم‌های مدعی خیلی کمتر بوده و تازه در صورت قهرمان شدن و صعودآسیایی مبالغی بگیرند.

او افزود: مگر آل کثیر یا پهلوان کم پیشنهاد داشتند. عیسی جزو بهترین گلزن‌های لیگ بود و تا زمان حضور در باشگاه پرسپولیس از تیم‌های دیگر با او تماس می‌گرفتند، اما او پیشنهاد‌های سه برابر پرسپولیس را ندید گرفت و اینجا آمد. او و برخی دیگر هیچ دریافتی نداشته اند و هیچ هوادار و رسانه‌ای از آن مطلع نشده اند. مگر می‌شود بازیکنان پول نگیرند؟ مگر می‌شود بازیکن بزرگی که پوکر را رقم زده و در فینالیست شدن هم وجودش را گذاشته تا می‌گوید چرا به قول‌ها عمل نمی‌شود یک جو منفی و کاذب علیه اش ایجاد شود آن هم برای تیمی که به فینال آسیا رفته، این اتفاقات نمی‌تواند   توجیهی داشته باشد.

پیروانی بیان کرد: شرایط باید درست شود تا بازیکنان هم بتوانند با آسودگی خاطر در تمرینات و بازی‌ها حاضر شوند و شرایط کنونی شان بهم ریخته و آینده شان در خطر نباشد. در این بین باید از کارگزار و بانک گردشگری که همکار کارگزار است هم تشکر کرد چرا که آن‌ها در این شرایط بحران اقتصادی، بیشتر از آنچه که تعهد داشته اند به باشگاه پرداختی داشته اند و ایجاد برخی هجمه‌ها علیه آن‌ها عین بی انصافی است. در نهایت امیدوارم با درآمدزایی‌هایی که از لیگ قهرمانان داشتیم به زودی مشکلات حل شود و تا زمان وصول درآمد‌ها هم فکری برای پرداخت به تیم شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/ 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر