تشکیل کمیته ای ویژه در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی دستور رهبر انقلاب

به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه با ستاد ملی کرونا، وزیر کار دستور فوری تشکیل کمیته‌ای ویژه را در این وزارتخانه صادر کرد.

 

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی به عنوان مسوول کمیته ویژه اجرای فرمایشات رهبری در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

درحکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به احمد میدری و اعضای کمیته آمده است: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در جلسه با ستاد ملی کرونا اوامری را ابلاغ فرمودند که بعضاً در عداد ماموریت‌ها و مسئولیت‌های وزارت متبوع قرار دارد. ضروری است در اسرع وقت جلسه‌ای در این باره تشکیل و با تقسیم کار روشن در اجرای وظایف ابلاغی معظم له، برنامه عملیاتی جامع تهیه و فورا برای تصویب و اجرا تقدیم ستاد ملی کرونا کنیم؛ لذا ضمن " تشکیل کمیته‌ای ویژه" ضروری است در برنامه ریزی‌ها محور‌های زیر بیش از پیش مطمح نظر قرار گیرد:

۱- ارزیابی روشن از میزان و نحوه برآورد و تحویل بسته‌های حمایتی به اقشاری که در شرایط شیوع کرونا در وضعیت نامطلوبی بسر می‌برند.

۲- نحوه به کارگیری کمک‌های مومنانه

۳- اقدام سازمان تامین اجتماعی در

الف: بیمه آسان و سریع بیکاران دارای کد تامین اجتماعی

ب: برآورد نیاز‌های مالی احتمالی و ارائه راهکار تامین آن به موازات اقدام فوری

ج: پیشنهاد مناسب برای شناسایی دقیق‌تر بیکاران صاحب کار غیررسمی که اطلاعی از آن‌ها در سازمان‌های بیمه گر (مثل تامین اجتماعی) وجود ندارد، اما مورد تاکید رهبر انقلاب است.

د: برآورد منابع مورد نیاز برای اجرا و پیشنهاد به فوریت و به موازات به ستاد ملی کرونا

۴- تمهید مقدمات کافی برای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و همکاری با قرارگاه پیگیری و نظارت کرونا که به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد خواهد شد.

گفتنی است، داوود کرمی مشاور ویژه و مدیرکل حوزه وزارتی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار، سید هادی قره سید رومیانی معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌ها، غلامرضا پناه، معاون توسعه مدیریت و منابع، محمد کبیری معاون امور تعاون، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی، جواد رضوی رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری و حامد شمس رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به عنوان اعضای کمیته منصوب شدند.

همچنین روزبه کردونی رییس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی به عنوان مسوول پیگیری ویژه اجرای فرمان و مصوبات این کمیته منصوب شد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۶:۵۱ ۰۶ آبان ۱۳۹۹
پرداخت سود سهام شرکتها از طریق سامانه سجام انجام شود تا از مراجعات مردم به بانکها برای دریافت سود ، خودداری شود .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۰:۱۰ ۰۵ آبان ۱۳۹۹
تا این وزیر و معاونینش در این وزارتخانه حضور دارند امیدی نیست. این فرد کمترین کار را برای جامعه کارگری اعم از شاغل یا بازنشسته تامین انجام داده است. والسلام.
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر