کد خبر: ۷۵۴۱۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
کد خبر : ۷۵۴۱۲۳۱
زالی خبر داد:

بستری شدن بیش از ۶ هزار بیمار کرونایی در تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از بستری شدن بیش از ۶ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت:  در شهر بزرگی مثل تهران بخش زیادی از بیماران بد حال به بیمارستان‌ها  مراجعه می کنند. در حال حاضر   ۶ هزار و ۱۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ مجموع بستری شدگان در مراکز درمانی  هستند. از این تعداد هزار و ۷۰۰ تخت مربوط به بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است.

او در ادامه بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس آمار ثبت شده بیش از ۱۰ هزار  و ۷۰۰ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. از این تعداد ۱۸۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند. ۸۹۰ بیمار جدید کرونایی نیز بستری شدند. در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر با علائم کرونا و شبه کرونا به مراکز درمانی مراجعه کردند که از بین آن‌ها ۸۹۰ نفر به علت ابتلا به کرونا بستری شدند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: متاسفانه باید اعلام کنیم که از ابتدای مهرماه تا امروز ۹ بار رکورد ابتلا و مرگ و میر در تهران شکسته شده است. آخرین بررسی منحنی ابتلا  و منحنی بستری موارد جدید و منحنی مرگ و میر در تهران نشان دهنده این است که در حال حاضر در اوج سوم شیوع ویروس کرونا به سر می‌بریم. هیچ گونه کاهش و افول میزان ابتلا به کرونا را در ۱۰ روز اخیر نداشته ایم و کماکان آمار مبتلایان به کرونا فزاینده است.  

زالی در ادامه با بیان اینکه بیمارستان‌های تهران جزء بیمارستان‌های ارجاعی در کشور هستند برخی از بیماران بد حال از سایر استان‌ها نیز به تهران ارجاع می‌شوند بیان کرد: بالغ بر ۴۰ درصد بیماران بد حال کشور در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری هستند. بالاترین سهم مراقبت از بیماران بد حال را در تهران بر عهده داریم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره ظرفیت بیمارستان‌ها در پذیرش بیماران جدید اظهار کرد: کادر بیمارستان‌ها بیشترین تلاش را در پذیرش بیماران انجام می‌دهند. در حال حاضر  ۱۰۸ بیمارستان در تهران زیر بار خدمات به بیماران کرونایی هستند. امکان افزایش تحت بیمارستانی وجود دارد، اما آنچه مهم است خستگی کادر درمانی  و کمبود نیروی انسانی است.

زالی در ادامه اظهار کرد: با از سرگیری دورکاری کارمندان، آمار‌ها کاهش ۱۰ تا ۱۳ درصدی ترافیک را نشان می‌دهند. از دیروز تاکنون ۱۱۰۰ مورد تماس با ۸۹۵۱۱ داشتیم که اعلام کرده‌اند بخشنامه دورکاری اجرایی نشده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر